Abortus za ili protiv?

Poruka
Autor/ica
Avatar
Zahara
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 93
Pridružen/a: 18 Nov 2006 02:00
Lokacija: SRBIJA

#18 Post Postao/la Zahara »

Da mi je prva trudnoca sigurno da ne bi abortirala, al danas sutra ono tipa imam cetvoro i desi mi se ponovo da zatrudnim sigurno da bi! Moja mama je rodila troje, a i imala je tri abortusa. Ja ne mogu da izadjem na kraj ni sa sestrom i bratom, a zamisli jos tri mamlaza da trpim! :) Posto su geni nasledni osecam da cu biti plodnija od cele Vojvodine! Tako da mi ne gine abortus! :biggrin:

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#19 Post Postao/la bosanka100 »

JA SAM PROTIV!
OD ZAÈEÈA SMO OSOBE - I TO JE ZA MENE ISTO KAO UBOJSTVO!

Avatar
Bebuska
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 42
Pridružen/a: 31 Jan 2000 02:00
Lokacija: USA

#20 Post Postao/la Bebuska »

Slazem se sa tobom dzemila .3 razloga..sto si navela....Morao bih biti veliki razlog da se na to odlucim...sad da sam udana i da ne planiram djecu a ostanem trudna nebih nikad to uradila...nek se rodi pa svakom je dragi Bog dao nafaku pa bi i njemu tako.....posto nisma udana ..joss....vodim racuna oo tome veliki dio...Ali danas na zalost vremena su drugacija i sve vise i vise je omladine koja je aktivna u tome u veoma mladim godinama..i NA ZALOST abortusi se jako cesto desavaju...

dinko
@ #bol-chat
Postovi: 648
Pridružen/a: 17 Sep 2006 02:00
Lokacija: C:\WINDOWS\system32\bol-chat.exe
Kontakt:

#21 Post Postao/la dinko »

bosanka100 je napisao/la:JA SAM PROTIV!
OD ZAÈEÈA SMO OSOBE - I TO JE ZA MENE ISTO KAO UBOJSTVO!
Na isti nacin i ja gledam na ovo.To je definitivno ubojstvo nevinog djeteta koji jos nije dosao na ovaj svijet i PROTIV SAM ABORTUSA ...

Avatar
thug
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 136
Pridružen/a: 15 Okt 2005 02:00
Lokacija: Konjic

#23 Post Postao/la thug »

Mah sad price pilule/kondomi ono kad se desi desi se nema tu pricu sto nisi ovo sto nisi oono !Abortus zbilja nevalja i nije ljudski i humano! Po mom misljenju ako roditelj nije u mogucnosti izdrzavati to djete znaci ako mu nemoze pruziti neku buducnost onda to djete treba dati na neku ustanovu za nezbrinutu djecu i dati na usvajanje na ovom svijetu ipak ima ljudi koji su voljni da se brinu o takvoj djeci... To nije grijeh znaci taj roditelj je koliko toliko mislio o tom djetetu i pruzio mi je nekakvu sansu za zivot na ovaj ili onaj nacin !
Noli Turbare Circulos Meos - Ne remetite Moje krugove
slika

Avatar
Andzeosagreskom
Pocetnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 22 Maj 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#28 Post Postao/la Andzeosagreskom »

ja sam za to da svako ima pravo donjeti odluku hoce li zadrzati djete ili ne..svi muskarci pametuju da su protiv,a da njihova djevojka ostane trudna,a oboje mladi,bas bi on rekao:zelim postati tata.lako je govoriti kad je rjec o nekom drugom..djete je boziji blagoslov,ali postati majka sa 16,17..ili manje???! [-X a u braku,ili nekoj stabilnoj vezi koja vodi ka braku-naravno,tu sam PROTIV abortusa...ali opet SVAKO IMA PRAVO BIRATI...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

Svaki bracni par kada ulazi u brak ,planira porodicu,ja tako mislim.
Svako zeli da omoguci tom jos nerodjenom djetetu jedan normalan zivot .bolji nego sto je i sam roditelj imao. :D
Ali ima ljudi koji
to neplaniraju ,kazu"HAJDE BA BICE NAFAKE" ; sto za moj pojam nije uredu.Pretezno tako govore porodice tezeg materijalnog stanja,koji nemogu djeci priustiti nista.Pa neka im bude njihovo pravo razmisljanja.
Ako se desi da mlada djevojka ostane trudna ,pa u pitanju dali da se porodi ili ne, ja bih to prepustila njoj i njenim roditeljima da odluce,
ja se nemogu postaviti u tu situaciju. :huh:

Abortus je za mene jedan grozan cin -skoro kao i ubojstvo :(

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#30 Post Postao/la mala-plava21 »

Nemogu si pomoci toliko sam protiv abortusa da to nije normalno jer abortus za mene nije human. :baa:
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Odgovori