Abortus za ili protiv?

Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#62 Post Postao/la belly_dancer »

aj mersy evo npr.u pocetku sve super.eto ti trudna,decko kaze sve ok.par tjedana kasnije on sse predomisli.ne da nece djete,nece ni tebe.jednostavno nepase mu situacija i on odlazi.ti dozivljavas slom i
imas spontani.ali njega ni dalje nije briga.
sta jebanje i poslje kajanje??za koga??ne kontam?
danasnji decki su taki da bi samo jebali ali nebi imali nikaku
odgovornost.jer ne kuzis.oni se nisu jos izivili.oni bi jos cura.
jos p****.e pa sine moj,nemere to tako.nismo samo mi krive za sve.
dajte se malo osvjestite.

sta takva cura treba.(recimo da se spontani nije desio).rodit i tetosit to djete cjeli zivot.a tata ce eto kad se sjeti doc i malo pogledat kolko je naraslo.ma j**** ti taku politiku.oni su postali neodgovorni.
a da smo mi naivne i to je istina.

mozda kad bi roditelji svoje djecacice ucili postenju a ne fakinisanju bio bi svijet bolji.i nebi mnoge cure ispastale.jer nije fer.jednostavno nije fer.

sta da on ide okolo,jer on nije za obiteljskog covjeka,a ti ajde peri,cisti kuvaj..ma jos najbolje.
sva sreca pa sam ostala bez djeteta ,mada znam da bi voljela do neba i natrag.ali nemam pojma kako bi bez njega.
naravno da je dobro imat opcije otvorene,ali ajd ti ubij nesta sta ZIVI u tebi.nisu djeca kriva,nego kreteni.i ja sam bila kreten-priznajem.
al ubit..ne.nikako.

posljedice:
nekontroliran plac
griznja savjesti
krivnja
jad
tuga
ideje o samoubojstvu


dali su to otvorene opcije za zene??oprosti al to je puno gore nego ne rodit.pa ti gledaj.kako god okrenes hendikepiran si na jednom podrucju za cjeli zivot.
ali njima to nije tako strasno.oni mogu sta oce jer si ti vezana za kucu
ti nemeres van da ga kontroliras.moze te ostavit kad mu vise ne pase.boli ga briga ako ti nezavrsis skolu,nikad se nezaposlis i budes ogorcena..

muski su svinje.suoci se sa cinjenicom
ali pobaciti je jos gore od svih njihovih uvreda.to je zivotinjski.

mislim da je opravdano ako je cura mlada od 15
ako je silovana
ili nesta ako nije ok sa djetetom..


to nije samo tako odlucit.lako tebi sada rec.a sta da si u toj situaciji?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#63 Post Postao/la Betty »

Jedino ako dijete nije uredu (ne ¾elim da se pati cijeli ¾ivot), ili ako je trudnoæa proizvod silovanja. Inaèe, ako bih bila u situaciji da ja ostanem trudna, a da moj dragi ne ¾eli dijete ili me ostavi, ja bih rodila. Imala bih tad cijeli novi svijet pored sebe, svijet koji bih voljela i koji bi me sigurno volio, svijet koji bi se osjeæao sigurno pored mene, sretno ¹to me ima, jer sve bih dala od sebe, sve; svijet kojeg bih uèila i od kojeg bih uèila.

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#64 Post Postao/la belly_dancer »

Betty je napisao/la:ako bih bila u situaciji da ja ostanem trudna, a da moj dragi ne ¾eli dijete ili me ostavi, ja bih rodila. Imala bih tad cijeli novi svijet pored sebe, svijet koji bih voljela i koji bi me sigurno volio, svijet koji bi se osjeæao sigurno pored mene, sretno ¹to me ima, jer sve bih dala od sebe, sve; svijet kojeg bih uèila i od kojeg bih uèila.
aha..jako bi se ljepo osjecala.istina djeca su blagoslov.
a kad ti djete jednog dana zaplace kako svi njegovi vrsnjaci dovode tate u skolu na ocev dan a njegov nece.kako bi se tad osjecala.a to nije jedini primjer.kazem.lako ti sada rec.da si u toj situaciji da nema ko bit uz tebe u tim kriznim trenutcima,jako bi se jadno i ocajno osjecala..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#65 Post Postao/la Betty »

belly_dancer je napisao/la:
Betty je napisao/la:ako bih bila u situaciji da ja ostanem trudna, a da moj dragi ne ¾eli dijete ili me ostavi, ja bih rodila. Imala bih tad cijeli novi svijet pored sebe, svijet koji bih voljela i koji bi me sigurno volio, svijet koji bi se osjeæao sigurno pored mene, sretno ¹to me ima, jer sve bih dala od sebe, sve; svijet kojeg bih uèila i od kojeg bih uèila.
aha..jako bi se ljepo osjecala.istina djeca su blagoslov.
a kad ti djete jednog dana zaplace kako svi njegovi vrsnjaci dovode tate u skolu na ocev dan a njegov nece.kako bi se tad osjecala.a to nije jedini primjer.kazem.lako ti sada rec.da si u toj situaciji da nema ko bit uz tebe u tim kriznim trenutcima,jako bi se jadno i ocajno osjecala..
Znam ja to, ali to nije razlog da ga abortiram. Otac mnogo znaèi u porodici, ali kad ga nema, nema ga. U svakom sluèaju je bolje nikakav, nego svakakav.

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#67 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:
Betty je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la: aha..jako bi se ljepo osjecala.istina djeca su blagoslov.
a kad ti djete jednog dana zaplace kako svi njegovi vrsnjaci dovode tate u skolu na ocev dan a njegov nece.kako bi se tad osjecala.a to nije jedini primjer.kazem.lako ti sada rec.da si u toj situaciji da nema ko bit uz tebe u tim kriznim trenutcima,jako bi se jadno i ocajno osjecala..
Znam ja to, ali to nije razlog da ga abortiram. Otac mnogo znaèi u porodici, ali kad ga nema, nema ga. U svakom sluèaju je bolje nikakav, nego svakakav.
Takvo jednostrano razmi¹ljanje mo¾e stvoriti problem poslije. Mo¾da tom djeetu cijeli ¾ivot bude upravo potreban OTAC.
Pa, ¹ta je sa ljudima kojima otac pogine prije nego su se rodili? Mislim da je i Muhammedu a.s. poginuo otac prije nego se rodio, pa je ispao èovjek i pol.

I kolegica s posla o kojoj prièam ima oca ¾ivog, pa ni¹ta od njega. I Mersy ima oca ¾ivog, pa ni¹ta od njega. Ali, ti ljudi ¾ive i vole svoju djecu i svoje porodice i savr¹eno su normalni.

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#69 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:Ta prièa "djetetu je dovoljna majka, a otac neka ide svojim putem" je u najmanju ruku odvratna!
Ne ka¾em ja da djetetu ne treba otac, treba itekako! Ali je ovdje rijeè o hipotetièkoj situaciji u kojoj je ¾ena trudna, a mu¹karac je ostavi.

Ima i gnusnih ¾ena koje ne zaslu¾uju da budu majke.

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#71 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:Ima i gnusnih ¾ena koje ne zaslu¾uju da budu majke.
[/quote]

?

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#74 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:Koliko li ih je takvih, koje nisu ni svjesne svoje gnjusnosti...
Vjerojatno mnogo, ba¹ zato ka¾em da su ljudi generalno bijednici koji la¾u, kradu, ubijaju.

Avatar
Betty
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 89
Pridružen/a: 12 Dec 2017 06:24
Lokacija: Costa Rica

#75 Post Postao/la Betty »

necko- je napisao/la:Koliko li je ¾ena koje nisu u stanju ni u braku da budu MAJKE...
Mo¾da se nisam izjasnila nikad ovako, ali ja bih definitivno uvela izdavanje dozvola za imanje djece. Psiho profil....mada je to te¹ko, jer bi opet ljudi postavljali kriterije.

Odgovori