Abortus za ili protiv?

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Abortus za ili protiv?

#226 Post Postao/la ra-ja »

Kod kultivisani ljudi postoji planovi za formiranje svoje porodice..kako ce to regulisati njihova licna stvar je postoje razni nacini i vidovi da se to ostvari... :!:

Takvi ljudi radje ce prihvatiti kiretazu nego imati mnogoclanu porodicu kojoj nemogu priustiti normalan zivot... :!:

Znaci ko ima neka ih i stanca do bezsvjesti kako hoce i skim hoce...
A onaj ko nema sigurno da treba voditi racuna o tome koliko ce da ih ima. Jer djete je veoma lahko roditi..ali treba imati na umu da od nega treba svoriti zdravog zivog pozitivnog covjeka po svemu naucenoj od Vas ,koji ce moci da i sam postane roditelj ... :!:

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Abortus za ili protiv?

#227 Post Postao/la alyssa_27 »

Ja sam u potpunosti da se zabrani abortus!Na svetu ima toliko bracnih parova koji bi zeleli decu a nisu u mogucnosti zbog nekih zdravstvenih razloga da ih imaju.Svaka devojka koja ostane u drugom stanju,a zeli abortus neka razmisli jos jednom pre nego oduzme zivot tom nevinom stvorenju i neka odluci da ga rodi pa makar ga poklonila nekome ko zeli dete i ko ce mu pruziti svu potrebnu ljubav........
[eusa_snooty.gif] :(
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Abortus za ili protiv?

#228 Post Postao/la selma24 »

Niko nema prava da oduzima zivot nekome bez pitanja!!!Narocito i upravo zato sto su "RODITELJI"odgovorni za nastanak deteta(ploda)...Naravno oni mogu da nadju 1000-u razloga za oduzimanje zivota ALI nazalost, to dete ne moze da govori u svoje ime...Volela bih kada bi moglo,jer sta bi ono reklo roditeljima?Da zato sto kvari zivotne planove svojih roditelja treba da umre?Da svojim zivotom plati njihovu srecu i "miran"zivot?...
Treba imati u vidu,da je ta beba kompletan covek sa svim organima i razvijenim mozgom...Ne kazu uzalud da beba ,jos u stomaku reaguje na glas oca i majke...Sem toga, 12% parova u svetu je sterilno..Sta bi oni dali da mogu da budu roditelji i da uzivaju u svom detetu?Zato je po meni abortus ravan ubistvu,ubistvu ljudskog bica koje svakako ima pravo na zivot.... :(
slika

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Abortus za ili protiv?

#229 Post Postao/la lisko »

zabraniti ovo hitno i kaznjavati jako zbog abortusa
da je ovo zabranjeno sada bih moje dijete imalo 4 god ....... :( :(

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Abortus za ili protiv?

#230 Post Postao/la selma24 »

APSOLUTNO protiv abortusa.Ako se ne zeli dete treba o tome na vreme da se razmislja :!:
slika

Avatar
thelastsamurai
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1824
Pridružen/a: 21 Jan 2007 02:00
Lokacija: Macedonia
Kontakt:

Re: Abortus za ili protiv?

#231 Post Postao/la thelastsamurai »

Ja sam protiv... To je ubistvo! Dijeca su Bozji dar....

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Abortus za ili protiv?

#232 Post Postao/la selma24 »

TheLastSamurai je napisao/la:Ja sam protiv... To je ubistvo! Dijeca su Bozji dar....

[evojele9.gif]
slika

Avatar
thelastsamurai
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1824
Pridružen/a: 21 Jan 2007 02:00
Lokacija: Macedonia
Kontakt:

Re: Abortus za ili protiv?

#233 Post Postao/la thelastsamurai »

Selma24 je napisao/la:
TheLastSamurai je napisao/la:Ja sam protiv... To je ubistvo! Dijeca su Bozji dar....

[evojele9.gif]
Volim djecu... I ne mogu da svatim kako neko mogu to da uradi....

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Abortus za ili protiv?

#234 Post Postao/la selma24 »

Ehhh samurai neznam ni ja......
slika

Avatar
boni
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 31
Pridružen/a: 18 Jul 2012 21:38

Re: Abortus za ili protiv?

#235 Post Postao/la boni »

Tema koja me,uvek,i iznova iritira...nikako ne mogu da shvatim da neko moze da dopusti sebi da se stavi u polozaj da razmislja hoce li ili ne zadrzati trudnocu...Zar ne postoji svest o nacinima kojima se moze zastiti od nezeljene trudnoce?!Abortus smatram opravdanim ako su u pitanju ustanovljene genetske malformacije ploda tako da je izvesno da ce se roditi dete koje nece biti sposobno za zivot. U ostalim situacijama, tesko je suditi u tudje ime, ali mislim da cudo zivota nemamo pravo da negiramo i da ubijamo decu koja su nerodjena. Mi smo samo provodnici a zivot detetu ne dajemo mi. Bolje je da se dete rodi, pa ako ne moze da se cuva neka se da na usvajanje, jer nikad ne znate da li ste ubili buduceg naucnika, lekara, genija, obicnog dobrog coveka ili zenu, svejedno....
Sta bi bilo da su nasi roditelji resili da se rese nas? Osim toga ako ste nekada gledali kako se ponasa plod kad ga ubijaju, kao mu porastu otkucaji srca kako se plasi, pokusava da se skloni od igle, kako umire u agoniji...
Sta vise da kazem... Ko razume shvatice....
Privitak/ci
sve na svetu.jpg
''Hrabriji si nego što veruješ, jači nego što izgledaš i pametniji nego što misliš.''

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Abortus za ili protiv?

#236 Post Postao/la nnejra »

Davno sam naučila da ne osuđujem nekoga bez spoznaje zašto se odlučio na neki čin koji ja ne odobravam. Mislim da ne možete nekoga osuditi zato što je uradio abortus ako ne znate šta stoji iza svega toga u pozadini. Lično mislim da niko nema pravo da nekome oduzme život, ali isto tako znam i da postoje različita mišljenja o tome kada život nastaje i da fetus mnogi ne posmatraju kao život do određene sedmice starosti. Život nekada donese situacije iz koje na prvi pogled nema izlaza i taj korak se jedini čini moguć. Mislim da je najteže upravo tim ženama da donesu takvu odluku i da im osim te težine i odluke koja ostaje za cijeli život ne treba još i osuđivanje od drugih. Naravno da mnogo bolje izgledaju odluke o rađanju i posvajanju djeteta , ali ko nam daje pravo da sudimo o tim odlukama kada to nije naše tijelo i naš život. Budite tolerantni i prvo saznajte šta se krije iza tog samog čina pa onda tek prosuđujte.

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Abortus za ili protiv?

#237 Post Postao/la vihor »

Svako odlucuje za sebe i niko nema prava da osudjuje nesto ako se to ne tice njega
danas je puno licemjerja koji bi svima komandovali
Nabijem ja takve na onu stvar a moze i na OVU [smileycrushhx9.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Abortus za ili protiv?

#238 Post Postao/la mrki62 »

boni je napisao/la:
Sta vise da kazem... Ko razume shvatice....
Teško je to sve razumjeti a još teže je danas rođenom djetetu nuditi osnovne potrebštine ,........ dakle sit gladnom ne vjeruje
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

JaCi
Pocetnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 18 Okt 2012 11:07

Re: Abortus za ili protiv?

#239 Post Postao/la JaCi »

Licno i trenutno to ne bih uradila,ali nisam totalno protiv.mislim da je bolji i abortus,vec da djete poslije pati,i ima nenormalan zivot..ako neko ne zeli djete i odgovornost,bolje i abortus, vec zivot nazor i bez potrebne ljubavi

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Abortus za ili protiv?

#240 Post Postao/la selma24 »

Protiv!
slika

Odgovori