Najgori chater

ovde mogu ne clanovi kanala #bol-chat pisati sugestije, kritike itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#16 Post Postao/la SpencerHill »

cigankaa je napisao/la:Hy people..


Pa sto reci,, morala sam se nanovo prijaviti [oha.gif] , ipak je forum moja prva prava ljubav a tema je pa eto moglo bi se reci vrlo zanimljiva i trendy za aktivne chatere [Happy.gif]

Definitivno sam stava da je chat fino mjesto za druzenje do onog trena kada individua uzima u ruke pravdu izigravajuci tiranina iza maske jadnog, ne izgradjenog insana,punog kompleksa nize vrijednosti, te u virtualnom svijetu pokusava nadograditi dio koji je izgubio negdje tamo..dok su ga drugi maltretirali i stvorili ono sto se danas kaze ljudsko dno.. Zapravo,zalosno je kad pogledas koliko ljudi ispoljavaju svoje frustracije putem slova..izigravajuci velicine tamo gdje ustvari i ne bi trebali [smile.gif]

A dragi moji zar to nije zapravo za zaliti ?

Postavila sam sebi to pitanje nekoliko puta ,posto sam se i sama nasla u raljama azdaja koji rigaju vatru a plamena nema..
Itako razmisljajuci dodjoh do zakljucka da takve ljude naprosto treba izbjeci..jer znate onu krilaticu "Nikad se ne prepirite s glupim ljudima,prvo ce vas spustiti na svoj nivo, a onda vas dotuci s iskustvom ".. i zaista je tako..

Govorim dakako iz svog iskustva [laugh.gif]

No,lako je meni sada tumaciti chat i nedojebane neandertalce iz ove perpspektive izgradjene chaterke... [laugh.gif] koja ponekad manipulacijom dolazi do karaktera drugog chatera [laugh.gif] no bilo je perioda kada bih zaista uputila kritiku nadleznim organima za sankcije istih..
Cesto bezuspjesno..a bas tu bih ja postavila pitanje Zasto se dozvoljava "takvim" likovima koristenje chat usluge.. Treba ih naprosto sankcionirati [smile.gif]
Ne mozes dozvoliti da ucestalo ugnjetavanje preraste u zlostavljanje prozivajuci obitelji, djecu, muzeve, zene i sl.i mjesati chat sa realnim zivotom chatera.
Jer, Mi Jesmo Chateri !!! I tu je tocka.

No da se vratimo na temu..Nidal..definitivno se pokazao kao osoba koja toliko ima zlobe u sebi..da se zapitas da li je uopce moguce da je nesto tako sivo i crno u nekom covjeku..Naprosto se istice u masi zajedljivih chatera i smatram da mu pripada titula najgoreg chatera.

No nismo mi ni drugi cvijecke da se razumijemo..no ipak imam osjecaj da se iza nas krije "dusa" koju ja kod njega nikako nisam uocila..sto je zapravo u jednu ruku jako zalosno [huh.gif]
Na najgori moguci nacin spreman je dolaziti do informacija i baviti se tudjim zivotom a pri tom zanemarujuci vlastiti..
No zadnje vrijeme primjecujem da se "mjenja" sa ne toliko ucestalim ispadima, koje bira kada nema operatera recimo..

I na kraju..nitko od nas nije idealan chater, svi mi imamo svojih prenosa, losih, dobrih dana pa i strana no u globalu ono sto je meni bitno jest ne dirati druge u onoj mjeri koja prerasta u svakodnevno maltretiranje na chatu. [smile.gif]


p.s. Ljudima je daleko lakse upravljati preko njegovih poroka nego preko vrlina [laugh.gif]
Cigi hvala na ovom postu,to smo i htjeli da cujemo,naravno,niko nije cvjecka,ali treba imati granicu u svemu,pa cak u onom dobrom,ali ga je doticni fakat pretjerao
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#17 Post Postao/la SpencerHill »

Zvizgonja je napisao/la:Pretvori se tema u kuknjavu na tog nekog Nidala [icon_ballbounce.gif]

Aii hajde de. Svakome po zaslugama :roll:
Zvizgonja cilj i jeste bio da se izdvoji pojedinac sa najvise "glasova" da se zna ko je ko..Nisam recimo za to da se iznose privatni podatci za nekog chatera ovdje,jer to je jako ruzno,i to osudjujem ma ko da uradi to.a sto se tice karaktera nekih chatera,itekako treba da se zna kakav je ko.dakle,vidio si naslov teme,to i jeste tema,i kako je krenulo,bice jos ovakvih "izrazavanja misljenja".samo sto bi volio sto si rekao u proslom postu,da se i oni jave i kazu sta misle o tome,mislim da ce tema biti puno zanimljivija [onfire.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

plitka
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 17 Okt 2016 20:43

Re: Najgori chater

#18 Post Postao/la plitka »

Eh, evo i mene
POzdrav za raju,
Evo dam vam i ja, haha, komentar...
Spencer, pa jel te stid napisati da chatas vise od dvije godine :roll: :D
Ja ne poznajem vise od pola nikova koje vi spominjete npr. zvizgonja, a sto se tice networka mogu reci da nemam nista protiv tog nika samo zna da pretjera u pisanju i na javi i na private, meni je licno znao napisati neke gluposti da ga [icon_boxing.gif] :lol: . Citala sam u nekoliko navrata javu kada je pisao neke gluposti jednoj finoj osobi (kao sto sam i ja sam, haha) iz privatnog zivota , ustvari pisao je lazi o toj osobi....ali zaista ne treba shvatati ozbiljno chat i sta je network ludi pisao :roll: . Mene je licno banovao bezveze dok je bio operater na bosnia ....
Eh dalje , coco zelim te samo zbog crvenih gacica, haha [smileycrushhx9.gif]
Etoooo, ako mi jos nesto "naumpadne" pisacu vam....
Do skorog viđenja
:

8) [cool.gif] :lol:

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#19 Post Postao/la SpencerHill »

plitka je napisao/la:Eh, evo i mene
POzdrav za raju,
Evo dam vam i ja, haha, komentar...
Spencer, pa jel te stid napisati da chatas vise od dvije godine :roll: :D
Ja ne poznajem vise od pola nikova koje vi spominjete npr. zvizgonja, a sto se tice networka mogu reci da nemam nista protiv tog nika samo zna da pretjera u pisanju i na javi i na private, meni je licno znao napisati neke gluposti da ga [icon_boxing.gif] :lol: . Citala sam u nekoliko navrata javu kada je pisao neke gluposti jednoj finoj osobi (kao sto sam i ja sam, haha) iz privatnog zivota , ustvari pisao je lazi o toj osobi....ali zaista ne treba shvatati ozbiljno chat i sta je network ludi pisao :roll: . Mene je licno banovao bezveze dok je bio operater na bosnia ....
Eh dalje , coco zelim te samo zbog crvenih gacica, haha [smileycrushhx9.gif]
Etoooo, ako mi jos nesto "naumpadne" pisacu vam....
Do skorog viđenja
:

8) [cool.gif] :lol:
hvala plitka na javljanju na forum,svakako znaci tvoje misljenje,i to samo potvrdjuje moju predpostavku..idemo dalje [eusa_clap.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Avatar
Zvizgonja
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 09 Dec 2016 16:38

Re: Najgori chater

#20 Post Postao/la Zvizgonja »

plitka je napisao/la: Ja ne poznajem vise od pola nikova koje vi spominjete npr. zvizgonja:
/me ode da se upuca

Eto [oha.gif]

Bot
Pocetnik
Postovi: 11
Pridružen/a: 15 Jan 2013 14:35

Re: Najgori chater

#21 Post Postao/la Bot »

i sta bi na kraju [icon_e_ugeek.gif] jel Nido najgori il ima jos neko [Happy.gif]

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#22 Post Postao/la SpencerHill »

Alfa_ je napisao/la:i sta bi na kraju [icon_e_ugeek.gif] jel Nido najgori il ima jos neko [Happy.gif]
po ovome jeste najgori,ali nije kraj,cekamo jos misljenja uvazenih chatera sa jave..strpeljenje! [smileynewcoffeedu5.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Avatar
Zvizgonja
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 09 Dec 2016 16:38

Re: Najgori chater

#23 Post Postao/la Zvizgonja »

Koliko sam uspio primjetiti, tema je imala odjeka na samom chatu, a chateri & chaterke uglavnom putem privatnih prepiski komentiraju napisano ovdje. Ne znam zbog cega je tesko doci i napisati na forumu sto mislite. Cega se plasite? Doduse, pojedini su rekli da im je mrsko da se registriraju, pa evo nudim im ja pomoc - Coco ce ih sve regati :D.

Slucajno sam bio prisutan kad je jedna od nominovanih osoba danas napisala nekome na javi: "idi i ti baci komentar tamo na temi pa da spisak budala bude kompletan". Zao mi je sto nisam sacuvao log, ali eto, to vise govori o toj nekoj osobi i njenoj "hrabrosti" da argumentovano diskutuje nego bilo sto drugo. Dakle, iako sam uveliko neupucen, neke stvari se same kazuju i postavljaju na svoje mjesto. Nazvati skupinu ljudi "budalama" bez ikakve argumentacije moze samo sitna dusa i beskicmenjak. [eusa_clap.gif] (ovo ja sam sebi sada aplaudiram za ovu izjavu :lol: )

HiLJe, ima li ovdje na forumu mogucnost da postavis onu anketu pa da se moze glasati? Mislim da bi to bio dodatni poticaj pojedinima da se jave na temu i glasaju, tj. daju svoj doprinos temi.

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#24 Post Postao/la SpencerHill »

Zvizgonja je napisao/la:Koliko sam uspio primjetiti, tema je imala odjeka na samom chatu, a chateri & chaterke uglavnom putem privatnih prepiski komentiraju napisano ovdje. Ne znam zbog cega je tesko doci i napisati na forumu sto mislite. Cega se plasite? Doduse, pojedini su rekli da im je mrsko da se registriraju, pa evo nudim im ja pomoc - Coco ce ih sve regati :D.

Slucajno sam bio prisutan kad je jedna od nominovanih osoba danas napisala nekome na javi: "idi i ti baci komentar tamo na temi pa da spisak budala bude kompletan". Zao mi je sto nisam sacuvao log, ali eto, to vise govori o toj nekoj osobi i njenoj "hrabrosti" da argumentovano diskutuje nego bilo sto drugo. Dakle, iako sam uveliko neupucen, neke stvari se same kazuju i postavljaju na svoje mjesto. Nazvati skupinu ljudi "budalama" bez ikakve argumentacije moze samo sitna dusa i beskicmenjak. [eusa_clap.gif] (ovo ja sam sebi sada aplaudiram za ovu izjavu :lol: )

HiLJe, ima li ovdje na forumu mogucnost da postavis onu anketu pa da se moze glasati? Mislim da bi to bio dodatni poticaj pojedinima da se jave na temu i glasaju, tj. daju svoj doprinos temi.
glasat cemo zvizgonja,cim se skupi jos ljudi pa eto predloze jos nekog,cisto da bude interesantnije,mada se vec zna ko je pobjednik,ali eto zezat cemo se malo.sacekat cemo jos malo pa cemo otvoriti drugu temu nominacije i sve ce se znati,i zvanicno cemo proglasiti pobjednika.e sad sto se tice ostalih chatera na javi,potpuno si u pravu,i bilo bi interesantnije da bude malo raznovrsna tema,a ne samo da pricamo o jednom liku,ali neka,jos je tema "taze",vidjet cemo [eusa_think.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#25 Post Postao/la SpencerHill »

. Nazvati skupinu ljudi "budalama" bez ikakve argumentacije moze samo sitna dusa i beskicmenjak. [eusa_clap.gif] (ovo ja sam sebi sada aplaudiram za ovu izjavu :lol:
imas aplauz i od mene,rekao si kako jeste,i uvijek sam mrzio kada se govori u mnozini i mrzio sam kad se svi stavljamo u isti kos..svaki chater je razlicit sam po sebi,neko vise,neko manje..ima tvoja izjava smisla [wink.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Avatar
cigankaa
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 09 Dec 2016 21:30

Re: Najgori chater

#26 Post Postao/la cigankaa »

A sto se vi cudite sto vecina chatera ne zeli glasno u pisanom obliku izraziti svoje misljene?!
Vise je razloga za to :) Jedan je svakako strah od osudjivanja a drugi naprosto onaj "predji brigo moja na drugoga" ja cu se smijati i dalje :)
Temeljne istine priznajavanja su rijetke a dokazati nekom "hrabrost" osudom i prozivkom vecina smatra promasenim zbivanjem jer se i onako nista ne moze projeniti.
Da li je to tako ne bih znala reci..no znam da se istine ne treba bojati ma kakva god bila.
Ali sto ljudi sto cudi, ja ih ne osudjujem za njihove stavove ali samo onda ako su principima vezani pa ni ne komentiraju u kuloarima .
U protivnom , svako tako izlaganje za mene jest osuda. :) Ali ne zaboravite da dovoljan broj ljudi cita i to je takodjer vid "prosvjetljenja"
O ljudima koji se smiju iza ledja i komentiraju isto zapravo ne vrijedi ni pisati, oni dovoljno kazu sami o sebi,zar ne ?
Nego ,pratila sam forum i zapazih da je Iva takodjer iznijela svoj stav, koji je netragom nestao.
Da li ga je ona sama izbrisla ne znam, no voljela bih da je ostao.

[smile.gif]

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#27 Post Postao/la SpencerHill »

cigankaa je napisao/la:A sto se vi cudite sto vecina chatera ne zeli glasno u pisanom obliku izraziti svoje misljene?!
Vise je razloga za to :) Jedan je svakako strah od osudjivanja a drugi naprosto onaj "predji brigo moja na drugoga" ja cu se smijati i dalje :)
Temeljne istine priznajavanja su rijetke a dokazati nekom "hrabrost" osudom i prozivkom vecina smatra promasenim zbivanjem jer se i onako nista ne moze projeniti.
Da li je to tako ne bih znala reci..no znam da se istine ne treba bojati ma kakva god bila.
Ali sto ljudi sto cudi, ja ih ne osudjujem za njihove stavove ali samo onda ako su principima vezani pa ni ne komentiraju u kuloarima .
U protivnom , svako tako izlaganje za mene jest osuda. :) Ali ne zaboravite da dovoljan broj ljudi cita i to je takodjer vid "prosvjetljenja"
O ljudima koji se smiju iza ledja i komentiraju isto zapravo ne vrijedi ni pisati, oni dovoljno kazu sami o sebi,zar ne ?
Nego ,pratila sam forum i zapazih da je Iva takodjer iznijela svoj stav, koji je netragom nestao.
Da li ga je ona sama izbrisla ne znam, no voljela bih da je ostao.

[smile.gif]
pa dobro,forum i jeste tu da izrazimo misljenje,i nesto sto ce ostati ovdje da vide drugi(nadam se),ne mora se nista tu promijeniti,na kraju krajeva i nece,nego eto cisto ko god da udje ovdje da zna o cemu se radi...btw kad je Iva pisala?????volio bih nju bas da vidim ovdje..ako je neko maknuo njen post,onda nije nista drugo nego stvaranje teme po zelji administracije,mada,nije ni to nerjesivo,uvijek se moze forum otvoriti na drugoj web stranici,pa mogu dijeliti linkove,meni osobito to nije mrsko.do citanja [cool.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Avatar
Zvizgonja
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 09 Dec 2016 16:38

Re: Najgori chater

#28 Post Postao/la Zvizgonja »

Vidi fakat nema Ivinog posta.
Prozvala je troje, medju njima i jednog OP-a. Mozda u tom zecu lezi grm (ili ono bi obrnuto, ypm ga ja [icon_chuckel.gif] )

Iva
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 24 Apr 2016 17:38
Lokacija: Kiseljak

Re: Najgori chater

#29 Post Postao/la Iva »

Caoo
ooo [oha.gif]
Post sam ja obrisala sama,jer ne zelim da se dovodim u situaciju da me slucajno pomenuti Op kojeg sam navela ne dohvati i banuje ko prosli put.U biti nisu vrijedni spominjanja jer ne vrijede kao osobe ali eto da ponovo kazem to su osobe koje nemaju ni malo ljudskosti u sebi sto im nista nije sveto osim da se uvlace to mislim na nick tiha rijeka i nick Corki,kad mi je tiha rijeka dirnula u obitelj sto bi svima trebalo bit sveto i pri tome te nazove pasce i kad sam se obratila nick Sabo da to nije uredu,naravno nista se nije dogodilo mozda bi se i dogodilo da sam ja opsovala neciju obitelj al ovako nista,ipak je ovaj dvojac zasticena vrsta na chatu,tako da po meni najgori chateri su oni :)

Avatar
SpencerHill
Pocetnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 20 Aug 2015 10:17
Lokacija: Livada

Re: Najgori chater

#30 Post Postao/la SpencerHill »

Iva je napisao/la:Caoo
ooo [oha.gif]
Post sam ja obrisala sama,jer ne zelim da se dovodim u situaciju da me slucajno pomenuti Op kojeg sam navela ne dohvati i banuje ko prosli put.U biti nisu vrijedni spominjanja jer ne vrijede kao osobe ali eto da ponovo kazem to su osobe koje nemaju ni malo ljudskosti u sebi sto im nista nije sveto osim da se uvlace to mislim na nick tiha rijeka i nick Corki,kad mi je tiha rijeka dirnula u obitelj sto bi svima trebalo bit sveto i pri tome te nazove pasce i kad sam se obratila nick Sabo da to nije uredu,naravno nista se nije dogodilo mozda bi se i dogodilo da sam ja opsovala neciju obitelj al ovako nista,ipak je ovaj dvojac zasticena vrsta na chatu,tako da po meni najgori chateri su oni :)
Hvala Iva...eto ipak vidimo da su razlicita misljenja i pogledi sto se tice "chatera",da je tema jednolicna i da je samo jedan lik u igri zaista nebi bilo zanimljivo.btw,ako dobijes ban,g-line whatever,trebala bi se ljubazno zahvaliti u sebi,jer taj ko ti to dadne rijesio te jedne velike ovisnosti. [icon_peace.gif]
I Believe Whatever Doesn't Kill You Simply Makes You...STRANGER!

Zaključano