Pokusi na zivotinjama

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Sabinam
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 867
Pridružen/a: 06 Sep 2007 02:00
Lokacija: Croatia

#17 Post Postao/la Sabinam »

Jeste istina ni ja nisam za zivotinje u laboratoriju...pogotovo sto sam neki dan cula da cemo poceti jesti meso kloniranih zivotinja....zasto, sta nije lakse da se zivotinje razmnazaju prirodnim putem...
Ali ja bih se osvrnula na jednu drugu stvar....stitimo zivotinje bolje od ljudi (barem kod nas u Hrvatskoj)...kada se saznalo za pokuse na onim lijepim psicima (ne znam kako se zovu oni smede-bijeli) digla se takva halabuka od strane zastitnika zivotinja, da se odmah mjenjao zakon i kojesta....a zene, djeca
Nema dana da u novinama ne procitam ubio zenu, zatukao je cekicem, silovao kcer, zlostavljao.......a mi ni da mrdnemo ubije zenu (i to pred ocima djeteta) i dobije pih 3 godine zatvora, a mi sutimo, udruga Ba-be bavi se svojom promocijom i neznam kojecim...a zene i djeca nezasticeni uzas :angry:

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#20 Post Postao/la belly_dancer »

ali da li mi nekoristeci te proizvode govorimo da su zapravo patili uzalud..??nikako se nemogu odlucit oko toga..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#22 Post Postao/la belly_dancer »

vidovita_dzemila je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:ali da li mi nekoristeci te proizvode govorimo da su zapravo patili uzalud..??nikako se nemogu odlucit oko toga..

Koristili mi te proizvode ili ne oni ¾ivotinje su patile uzalud. Ubijati ih i muèiti samo zato da bi ¾ena ljep¹e izgledala........to je slièno onome ¹to sam pisala o ubijanju ¾ivotinja zbog krzna tj zbog bunda koje „dame“ nose. Jedino donekle opravdavam vr¹enje pokusa nad ¾ivotinjama u svrhu ispitivanja lijekova. Ali samo kad ne bi postojao drugi naèin.
da ali opet,cemu svrha nekoristenja odredenih sredstava..recimo sad se mi suzdrzavamo od nekog proizvoda jer je testiran na zivotinjama.i recimo tako se puno tih gluposti povuce iz prodaje..

za sta su onda patile te zivotinje,kad ima makar tako nemozemo iskazat zahvalnost??
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#24 Post Postao/la paparaci »

nemam nista protiv ako se to iskljucivo radi za dobrobit covjekovog zdravlja. znaci samo za lijekove. protiv svake sam vrste maltretiranja zivotinja i naravno ako se jadne zivotinje muce za kozmeticke svrhe! jer to nije neophodno, kao zivot! takodje sam protiv drzanja ptica u kavezu. zamisli da tebe neko zatvori npr u sobu 2 sa 2 i povremeno ti da pojesti i popiti to je to. svi mi volimo slobodu, pa tako i zivotinje. to je patnja!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: pokusi na životinjama

#26 Post Postao/la maida_20 »

jaoooj šta moraju jadne životinje sa nama majmunima sve da trpeee... [Real mad.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: pokusi na životinjama

#27 Post Postao/la andro »

Iako zakon koji propisuje visoke novčane sankcije za prekršioce tek treba da stupi na snagu, mnogi su već sada skeptični kada je u pitanju stavljanje tačke na borbe životinja, koje godišnje privlače na stotine hiljada posjetilaca.A sto se tice pokusa nad zivotinjama koji mogu da donesu nesto sto ce koristiti u zdravstvene svrhe covjeka na neki nacin to opravdavam ali borbu zivotinja apsolutno ne .



:arrow: :arrow: :arrow:
http://www.youtube.com/watch?v=ApunQLq-JBU
slika
slika

Odgovori