Pokloni kroz zodijak

Sve o Astrologiji Horoskopu Numerologiji
Prorocanstva
Poruka
Autor/ica
Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

Pokloni kroz zodijak

#1 Post Postao/la bosanka100 »

OVAN
Posto su ovnovi vatreni, impulsivni i aktivni, cijenice poklone koji im ili stede vrijeme ili pomazu da pocnu sa nekim atletskim hobijem. Ovan vlada glavom, licem i mozgom, bilo koji poklon u vezi sa tim dijelovima tijela prolaze. Ne poklanjajte im nista previse prakticno, vise vole izazov neceg novog ili nepoznatog.

Zena: Skije, Sat, Sesir, suncanice, nausnice, kapucino/espresso masina, foto aparat, sminka, slagalica, i-pod, cd knjiga, vjezbe na dvd-u, masaza.

Muskarac:
Skije, kompjuterske igrice, Nintendo, aparat za brijanje, suncanice, karte za neki sportski dogadjaj, digitalna kamera, masina za vjezbanje ili clanstvo za teretanu, casovi neke borilacke vjestine, casovi skakanja iz aviona.

BIK
Bikovi vole -i znaju- da uzivaju tako da je savrsen poklon za njih nesto luksuzno sto ce im pruziti zadovoljstvo: recimo masaza ili banjanje. Nikad necete pogrijesiti u kupovini nakita, cvijeca i lijepih umjetnickih slika. Isto tako, ne zaboravite da Bik vlada kucu novca i imovine, pa poklon novca, dionica ili novcanika nikad nije losa ideja.

Zena: Skupi parfemi, mirisavi losioni za kupku, ulja za tijelo i sapuni, cokolade, masaza, svilena marama, ogrlica, kozna torba, sampanjac, ruze, svijece, boca finog vina, orhideja.

Muskarac: losion/parfem, masaza, novcanik, aparat za brijanje, sampanjac, rostilj, skupocjena kravata, novi stereo, kozna jakna, boca finog vina, oprema za vrtlarstvo.

BLIZANCI:
Pokloni koji stimuliraju njihovu radoznalost i intelekt su najbolji: Knjiga, video ili pretplata za neki magazin. Posto su Blizanci najkomunikativniji znak u zodijaku necete pogrijesiti ako im poklonite mobitel, adresar, e-mail akonto, itd. Prolaze i satovi, nakit, majice/kosulje (nebesko plave ili zute), rukavice.

Zena
: Knjiga, mobitel, nakit, bluza, rukavice, dnevnik i fino nalivpero, sat ili narukvica, kompjuterski program, pretplata za magazin, seksi rublje.

Muskarac: Dzemper, Kaput ili sportska jakna, filmovi, kompjuterski programi ili igrice, dokumentarac, mobitel, dnevnik, adresar, casovi letenja.

RAK
Rakovi vladaju u kuci Doma i Porodice, dakle bilo sta vezano za kucu ili nesto sto ce poboljsati zivot svih ukucana vazi za ove senzitivne dusice. Sentimentalni pokloni, ili nesto sto ste licno napravili za njih ce ih svakako dirnuti. Rakovi uzivaju i u hrani, pa...

Zena: Cokolade, cvijece, seksi rublje, fini stolnjaci i servisi, foto album, svijece, akvarijum sa tropskim ribama, rucnici, casovi kuhanja ili kompjuterski program za kuhanje/recepte, fina vecera.

Muskarac: Trenerka, rostilj, kompjuterski programi i igrice, knjiga, cokolade, filmovi, akvarijum sa tropskim ribicama, kubanske cigare.

LAV
Pokloni koji ce podsticati njihovu urodjenu kreativnost su najbolji za Lavove, kao i bilo sta elegantno sto ce im uljepsati docekivanje gostiju kao kristal recimo. Lavovi su ekstravagantni i dramaticni, pa necete pogrijesiti sa poklonima takve prirode: Fin nakit, karte za operu, odjeca u jakim bojama (crvena, ljubicasta, zlatna), loto ili bingo uplatnice, itd.

Zena
: Skupocjen sat ili nakit (dijamanti ili perle), fine bombonjere, uljane slike, sampanjac, kozna torba, vinske case, kristal, fina boca vina, svilena marama.
Muskarac: Loto uplatnica, skupocjen sat, uljane slike, sampanjac, boca najskupljeg vina, aktovka, case za vino, kvalitetne kosulje, vecera u nekom finom gurmanskom restoranu.

DJEVICA
Djevice cijene jednostavnu eleganciju, pa vasi pokloni treba da ispunjavaju taj kriterij. Bilo sta sto ce im pomoci da organizuju svoj zivot ce ih usreciti: kalendar, rokovnik, aktovka, kompjuter. Posto je vecina djevica opsjednuta higijenom i zdravljem, morska so i kupke na prirodnoj bazi, fini sapuni, pomade, kucni masazer za stopala, knjige na temu zdravog zivljenja su dobri pokloni za njih.

Zena: Masaza, kucni masazer za stopala, rokovnik ili dnevnik, privjesak za kljuceve, masina za vjezbanje, manikura/pedikura, kupka, biljka u saksiji, boca finog vina, clanstvo za teretanu, kucni ljubimac.

Muskarac: clanstvo za teretanu, masaza, dionice, novcanik, kozni rokovnik ili kalendar, digitron, casovi tenisa, privjesak za kljuceve, boca vina.

VAGA

Vage su najdrustveniji znak u zodijaku, pa pokloni koji ih podsjecaju na vas i vase prijateljstvo su najbolji. Foto album za vase zajednicke slike, telefonski adresar, biografije poznatih ljudi, slatkisi, masaze, cvijece i umjetnicke slike su uvijek dobar izbor za njih.

Zena: Bombonjera, knjiga, masaza, manikura, sminka, ili fino ogledalo (anticko bi bilo savrseno), foto album, cvijece, okvir za sliku.

Muskarac: Ukusno odabrani dijelovi odjece, novcanik, fino nalivpero ili hemijska olovka, aparat za brijanje, biografija famoznih ljudi, masaza, knjige ili pretplate za magazine (narocito neke vezana za zivotinje ili geografiju), sto za poker.

SKORPIJA
Skorpije vole tajne i misterije, pa knjige od Agate Kristi, teleskop, ili dvogled nisu losi pokloni za ovaj znak. Kao vodeni znak, vole da im se ugadja: masaze, ulja za masaze i pomade, nakit, parfemi, su uvijek dobra ideja za senzualne Skorpije. Posto je ovo znak seksa, i ako ste dovoljno sretni da vam Skorpija krasi zivot -i krevet- nemojte se ustrucavati kupiti im nesto intimnije;)

Zena: Egzoticni parfem, mirisavi losioni i kupke, ulja i sapuni, cvijece, svijece, knjige misterije, dnevnik, teleskop, rucno radjena maska, knjiga o Kama Sutri, izrada natalne karte kod astrologa, tarot karte, seksi rublje, akvarijum.

Muskarac: Parfem, losion poslije brijanja, teleskop, dvogled, dionice, knjige misterije ili o espionazi, mreza za odbojku, izrada natalne karte kod astrologa, knjiga o astronomiji, jedrilica, svileno rublje, akvarijum.

STRIJELAC

Strijelac je znak filozofije i religije, i pokloni koji ce im prosiriti vidike su najpovoljniji za ove prirodne ucenike zodijaka. Tibetanska Knjiga Mrtvih, putopisi, knjige o egzoticnim destinacijama i kulturama, te bilo sta sto ce zadovoljiti njihovu vatrenu, impulsivnu, avanturisticnu prirodu: casovi skakanja iz aviona, planinarenje, safari, itd.

Zena
: Globus ili atlas, knjiga viceva, cizme za planinarenje, oprema za kampovanje, i-pod, pretplata za magazin, teleskop, knjige vezane za prosvjetljivanje i duhovnost, casovi trbusnog plesa.

Muskarac
: stap za pecanje, cizme za planinarenje, knjiga viceva, teleskop, dvogled, globus ili atlas, rostilj, knjige vezane za duhovnost, casovi skakanja iz aviona, safari.

JARAC
Pokloni koji ce im pomoci u karijeri i na poslu su najbolji. Kompjuterski programi vezani za finansije, kozna torba ili zidni sat. Ako su Jarcevi u vasem zivotu preozbiljni i vec organizovani, zasto ih ne bi iznenadili necim sto bi im pomoglo da se opuste kao npr sa kupkama i senzualnim losionima i uljima, ili opremom za tenis ili golf, recimo.

Zena
: Parfem, svijece, mirisave kupke i sapuni, klasicna kozna torba, sampanjac, zidni sat, teniski reket, kozni dnevni planer, kristalna vaza i cvijece, karte za pozoriste, zidni kalendar, casovi plesa.

Muskarac: Losion za brijanje, braon kozna aktovka, novcanik, sampanjac, oprema za golf, kompjuterski program za finansije, biznis odijelo ili kravata, boca finog vina, karte za pozoriste, casovi plesa.

VODOLIJA
Sve vezano za tehnologiju je dobra ideja sto se poklona za ove vizionare zodijaka tice! Dakle, kompjuteri i komp. programi, i-pods, blackberry, palm pilot, mobiteli, sve sto je digitalno, itd. Nikad necete pogrijesiti poklonite li im nesto neobicno i novo.

Zena: Knjige fantazije ili naucne fikcije, muzika, carape (vodolije vladaju clancima!), nalivpero, svijece, seansa akupunkture, casovi joge, neobicni odjevni predmeti, mobitel, kompjuter i komp. programi.

Muskarac
: Sve vezano za tehnologiju, oprema za ronjenje ili casovi, knjige fantazije i naucne fikcije, oprema za planinarenje, casovi joge, carape.

RIBE
Ribe zanima sve sto nema nikakve veze sa stvarnoscu, pa pokloni vezani za iluziju, fantaziju, dramu, emocije, umjetnost i duhovnost su savrseni za ove sanjalice zodijaka. Uljane slike, karte za pozoriste, ili madjionicarsku predstavu, knjiga poezije. Posto su vodeni znak, bilo sta vezano za vodu je uvijek dobra ideja. Posto vladaju stopalima, slobodno im mozete pokloniti i pape, carape, obucu i pedikuru ili masazu stopala.

Zena: Svijece, mirisave kupke, ulja i sapuni, parfemi, pedikura, cipele i carape, pape, knjiga poezije, sanovnik, romanticni film, kupaci kostim, akvarijum, orhideja, knjiga o umjetnosti ili umjetnicima.

Muskarac: Losion za brijanje, parfem (narocito \"Escape\" od Calvin Klein), karte za madjionicarsku predstavu, muzicki instrument, fino vino, masaza stopala, sanovnik, akvarijum, muzika, uljane slike, knjiga poezije i neizbjezno, carape:)

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#2 Post Postao/la bosanka100 »

A AKO BA© ®ELITE CVIJECE:


OVAN: Amarilis, jagorcevina i tulipani

BIK: Ruzicasto/roze cvijece, iris, ljubicice

BLIZANCI: Geranija, djurdjice, bijeli ljiljan

RAK: Ruze, iris, anemona

LAV: Zuto cvijece, suncokreti, karanfili, gerberi, bozur

DJEVICA: Gladiole, hrizanteme, veronika, bijeli vrijes

VAGA: Delikatno, elegantno cvijece kao sto su dalija, jorgovan i ciklame, krasuljak

SKORPIJA: Egzoticno cvijece kao orhideje i hibiskus, ruzmarin

STRIJELAC: Ljubicasto cvijece, azalea, mimoza

JARAC: Hrizanteme, zumbuli, brsljan

VODOLIJA: Tulipani, narcis

RIBE: tulipani, bijele orhideje, zelenkada
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#4 Post Postao/la kajs »

merodavno ba :baa: :D

vidis narcis ti odgovara :P

a i meni vidis ruze, (ovo drugo neznam ni sta je) :lol: :lol: :lol:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

#6 Post Postao/la kajs »

ekranka1 je napisao/la:ali sto se tice zena vodolija i poklona da ,mislim da je to u mom slucaju sto posto ,ispravan poklon :)
jarane,

nemoj me iznenaditi mislio sam da si zena :) :D :baa:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#7 Post Postao/la bosanka100 »

ekranka1 je napisao/la:ali sto se tice zena vodolija i poklona da ,mislim da je to u mom slucaju sto posto ,ispravan poklon :)
i meni je toèno, i ja sam vodolija, i broj 4 :D
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#11 Post Postao/la belly_dancer »

sta kod vage ne pise nista za dijamante safire emeralde i tako nesta??!
eh..zivote!
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
Dosadna
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 255
Pridružen/a: 31 Dec 2023 06:11
Lokacija: Germany

#14 Post Postao/la Dosadna »

Butterfly je napisao/la:evo @dosadna vidi koji koji ti cvijet odgovara pa da ti poklonim :D

dosadna voli bijele ruze,inace sam OVCA u horoskopu :wave: :lol:

Odgovori