Hrvatska

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#17 Post Postao/la belly_dancer »

vidovita_dzemila je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:a znate ¹ta mene zanima? pe¹æenica. jel ona stvarno samostalna i neovisna o zagrebu ili se raja iz malnarove noæne more samo zeza
[smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]
pa ¹ta je objasni mi vra¾e :P
ima i u hercegovini hajduèka republika koja je stvarno neovisna. mislim ne u svijetu, nije dr¾ava ali je neovisna od BiH
ma cojece sta nekontas da se malnar samo sprda s ljudima :lol:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#19 Post Postao/la belly_dancer »

Vidovita..vidovita..ma hajd..
Dobro..imas jos kakve dileme?? :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#21 Post Postao/la belly_dancer »

Joj ma to neznam ni sama..ludjaci neznaju rijesit problem oko 5 jutara zemlje..hah :-k
Et sta se desi kad muski uzmu stvar u svoje ruke :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#23 Post Postao/la belly_dancer »

Pa na koje starine mislis?
Otprilike da znam sastavit :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#25 Post Postao/la belly_dancer »

Tema je Hrvatska i ako ih nesta zanima mi kazemo..a turizam o kojem sam ja pisala je samo jedan dio svega..dakle treba nam jos elemenata,da bi ova tema uopce poprimila neku formu.. :D
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#27 Post Postao/la belly_dancer »

vidovita_dzemila je napisao/la:
belly_dancer je napisao/la:Pa na koje starine mislis?
Otprilike da znam sastavit :D

pa ¹ta ja znam belly...dvorci u zagorju, pulska arena, dioklecijanova palaèa, stare crkve itd...mislim kako su nastale, ima li ne¹to da je na unescovom popisu itd.
aha..jesu da
mislim da je dioklecijanova palaca
dvorac Dore Pejacevic
pulska Arena
Sjeverni Velebit...

provjerit cu jos..
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#28 Post Postao/la sabinax »

Evo da ja malo poku¹am...malo sam se pomogla Wikipediom ali malo cu i svog teksta ubaciti...
Rijeka se nalazi na Sjevernom Jadranu
Sjeverno hrvatsko primorje èine:
• Istra
• Kvarner s otocima
Istra je geografski jedinstven prostor odijeljen od kvarnerskog dijela izrazitom reljefnom barijerom Æiæarije i Uèke.
Sjeverno hrvatsko primorje zauzima 10,8% povr¹ine Hrvatske, a na tom prostoru ¾ivi 493 100 stanovnika (11,3%). Gustoæa naseljenosti je ne¹to iznad hrvatskog prosjeka i iznosi 85 st./km2.

U primorju je sredozemna klima, ali izrazito ki¹ovitija od ostalih primorskih dijelova Hrvatske. Ki¹ovitost je izrazita u Kvarneru

Evo karte da se malo bolje snadete..tu vidim gresku jer aerodrom nije na mjestu na kojem je nacrtan vec na otoku Krku

slika

Rijeka (na mjesnom rijeèkom narjeèju i dijelu susjednih hrv. narjeèja Rika, a u ostalim susjednim hrv. narjeèjima Reka, tal. Fiume, nje. Sankt Veit am Fluß) je grad u Hrvatskoj i administrativno sredi¹te Primorsko-goranske ¾upanije. Grad Rijeka s okolicom (biv¹a opæina Rijeka - Kastav, Vi¹kovo, Grobnik, Kostrena, Bakar) ima preko 250.000 stanovnika. Grad se jo¹ u 19. stoljeæu zbog svog idealnog geografskog polo¾aja i dubine mora u Kvarnerskom zaljevu, razvio u jednu od najveæih srednjoeuropskih luka i moæno industrijsko sredi¹te. Rijeka je bila znaèajna i kao jedno od najva¾njih finacijskih sredi¹ta biv¹e Jugoslavije. Poèetkom devedesetih dolazi do propasti industrije i naglog smanjenja luèkog prometa pa se u novom mileniju Rijeka poèinje okretati razvoju turizma i uslu¾nog sektora.(Na Vi¹kovu radim)
A ovo je grb grada Rijeke...Predstavlja dvoglavog orla koji cuva izvor Rijeèine rijeke po kojoj je Rijeka dobila ime koja izvire iz kamena mjesto Zvir
slika
Rijeka je poznata po svojoj luci koja je nekada bila najjaca, jedno vrijeme je stagnirala ali mislim da se ponovo vraca svojem znaèaju
slika
Evo malo i gradevina...za Dzemilu...Ovo je Trsatska gradina...gradina u kojoj su zivjeli Frankopani vlastela grada...nalazi se na mjestu da se sa svih strana pruza fantastièan vidik...i na more i na kopno, sada se tu ljeti odrzavaju koncerti i predstave
slika
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#29 Post Postao/la sabinax »

Za danas cu jos malo o otoku Krku...posto je moja mama rodom s Krka pa sam na jedan nacin vezana s tim djelom Kvarnera, drugi put cu o drugim otocima
Kvarnerski zaljev je zaljev u sjeveroistoènom dijelu Jadranskog mora izmeðu Istre i Hrvatskog primorja. Najveæi otoci u Kvarnerskom zaljevu su Krk, Cres, Lo¹inj i Rab. Ini manji otoci jo¹ su Unije, Susak, Ilovik, Plavnik, Prviæ, Sv. Grgur, Goli otok itd.
More u Kvarnerskom zaljevu je razmjerno dublje od otvorenoga gornjeg Jadrana (30-60m) koji zasipaju obilnim muljem Po i druge talijanske rijeke. Naprotiv oko Kvarnera nema veæih rijeka, a dna su dijelom strmija i kamenita i zato je najveæa dubina sjevernog Jadrana -128m u kanalu Kru¹ija izmeðu Plavnika i Cresa. Druge dubine preko 100m tu se jo¹ nalaze i uz otoke Rab (-112 m), Prviæ (-109 m), Goli otok (-103 m) itd.
Na obali Kvarnera se nalazi najveæa hrvatska luka Rijeka, pa kroz Kvarnerski zaljev vode znaèajni pomorski putovi: najvi¹e kroz prolaze Srednja Vrata izmeðu Krka i Cresa, te Vela Vrata izmeðu Cresa i Istre. Tolika kolièina pomorskog prometa ima negativno ekolo¹ko znaèenje.
Krk je hrvatski otok sa najvi¹e naseljenih mjesta. Ima ih ukupno 68. Neka od njih su:
Grad Krk, Punat, Njivice, Ba¹ka, Dobrinj, Valbiska, Malinska, Porat, Vantaèiæi, Zidariæi, Turèiæi, Kremeniæi, ®gombiæi, Rasopasno, Vrbnik, Bogoviæi, Sveti Vid, ©ilo, Èi¾iæi, Klimno, Su¾an, Tribulje, Sv.Ivan, Gabonjin, Kras, Polje, Gostinjac, Risika, ®estilac, Garica, Korniæ, Stara Ba¹ka...
Ovo je karta otoka Krka...mjeso Polje je od kuda je moja mama a to je pored gradiæa ©ila
slika
Ovo je slika ©ila...po meni nije najljep¹e na otoku Krku
slika
Najljepsa mjesta na Krku su za mene Ba¹ka i Punat
Ba¹ka, tu ima fina nudistièka plaza (pa tko voli 8) ):
slika
Punat ima lijepu marinu (ako se tko upuæuje plovilom)
Otok Krk je sada povezan mostom koji se zvao Titov most, sada se zove Krèki most, nekada nije bilo mosta i trajekt je vozio iz ©ila za Crikvenicu
slika
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

#30 Post Postao/la belly_dancer »

Ajme ja sam sada ponosna
=D> =D> =D> =D> =D> =D>
SabinaX,volim te =D>
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Odgovori