Kako pisati na forumu?

Vasi prijedlozi i pitanja u vezi bol-chat foruma
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Kako pisati na forumu?

#1 Post Postao/la sabinax »

Evo ja sam si uzela jednu zadacu...a to je da odrzim kratak teèaj pisanja na forumu....Zasto???...E pa zato jer mnogi dragi nasi registrirani èlanovi, koji se imaju obicaj javljati na poruke s lijeve strane Bol-chat stranice, opravdavaju da nece na forum radi toga jer ne znaju, iako ja mislim da me mnogi muljaju...ali da ne grijesim du¹u...ja cu ipak napisati ono osnovno da ne objasnjavam pojedinacno na pp...pa kada se netko pozali da ne zna ja cu mu fino poturiti ovu temu pod nos...a citati valjda ipak znaju :D
Ajmo dragi moji uèenici...idemo...fino sjedite i opustite se...tecaj poèinje:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#2 Post Postao/la sabinax »

Evo da pocnemo...
Kao prvo za pisanje na forumu potrebno je da ste registrirani èlanovi, jer u protivnom mozete samo èitati postove (to su oni natpisi foruma¹a) a ne ih i pisati (vecina vas kao sto je fikra, 222222 ili necu...jesu registrirani a za ostale evo uputa:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#4 Post Postao/la sabinax »

Registrirati se mozete na mjestu di pi¹e ime/login: ¹ifra: , ispod toga stoji registriraj se...tamo se klikne i onda vas pita svasta nesto (nista komplicirano) jedino je vazno da imate neku mail adresu na koju ce vam stici sifra preko koje cete se logirati.
Znaci ime/login: ce biti naziv pod kojim cete se voditi na forumu, a sifra malo vremena nakon registracije stize na vas mail...
Udete u taj mail...i tamo ce stajati jedan file preko kojega cete potvrditi svoje èlanstvo i ulogirati se prvi put, pomocu svog imene i dobivene sifre.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#5 Post Postao/la sabinax »

E sada ste èlan....
Pa na prvoj (poèetnoj) stranici vidite osnovne teme i postove, ako zelite uèi u temu kliknete na naslov teme...kao npr."OFF prièaonica" ili "O èemu mislite u ovom trenu?" Tu vidite sta je tko upisao, gore i dole imate broj stranica, a ako kliknete na mali naranèasti kvadratic pored imena (sasvim desno) teme, doci cete na mjesto zadnjeg upisa....E sada ako i vi zelite reci svoje slobodno misljenje (a ako ste pravi forumas, cesto cete dobiti takvu zelju)...tada cete na dnu stranice kliknuti na mjesto gdje pise "odgovor", kada to kliknete, otvori se jedan prazan prostor u koji cete upisati sta god zelite (osim vrijedanja, psovanja, reklamiranja, i drugih stvari koje mozete procitati u pravilniku :D )
Kada upisete sta ste zeljeli, kliknite dole na dnu "po¹alji" i tako ste upisali svoj post.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#6 Post Postao/la im_ex »

=D>

Hajd, pa kad to svladaju, nauci ih i kako replicirati, kako u jednom upisu naznaciti vise replika ... kako upis s jedne teme replicirati na drugoj temi ... kako slicice postavljati uz upis ... jelde, nece ti biti mrsko :mir:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#7 Post Postao/la sabinax »

Ovo je ono najosnovnije....sve ostalo slobodno pitajte bez srama, o slikama, o smailicima, o vrsti i debljini slova...o bilo cemu ja ili bilo koji forumas cemo vam odgovoriti.

A sada malo o tome kakav pravi forumas mora biti :D
Mora imati dobru net vezu, udobnu stolicu (ali nije neophodno, jeli tako Dzemka), treba se voljeti druziti, biti prièljiv, samo u maloj mjeri sramezljiv a u ostaloj vrlo slobodouman, mora znati sva slova i brojke...hehhhehehe...i puno, puno pisati....

Napomena: teme koje vas nervirajte, ako ste slabih ¾ivaca, izbjegavajte u sirokom luku....
........ajmo sada praksa i sretno!!!!
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#9 Post Postao/la sabinax »

Pa tako Dzemka...kada ja sastrane vidim da netko zove upomoc ja izvadim temu i upisem "Hajde fikro èitaj"...pa citat valjda znaju...

Ali evo lijepo je da dajete tako neke sugestije, jer i ja sam se pitala na samom pocetku...kako da dodem do zadnje stranice (jer na forumu di sam bila uvijek bi se otvarala prva pa bih ja prelistavala dok nisam skuzila da kliknes na zadnji broj stranice ili dok mi jaran nije objasnio kako kliknem na kvadratic pored imena). Meni je naj¾alosnije sto se ljudi srame i nece da pitaju, kao misle svi znaju, pa necu ja da ispadnem budala, ali tek kada netko pita onda i drugi vide da nisu jedini pa to krene

Evo na forumu ima jos puno. puno tema osim ovih na prednjoj stranici, a do njih dodes tako da kliknes tamo lijevo na vrhu ili na sredini stranice di pise "forum" e onda vam se otvore sve grupe tema npr "ljubav", "drustvo", "sex", "svastara"...i kliknete na neku od grupacija, a onda se tek otvori masu drugih...i tako trazite dok ne nadete nesto sto vas zanima...i o cemu imate nesto reci
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

IM_ex je napisao/la:=D>

Hajd, pa kad to svladaju, nauci ih i kako replicirati, kako u jednom upisu naznaciti vise replika ... kako upis s jedne teme replicirati na drugoj temi ... kako slicice postavljati uz upis ... jelde, nece ti biti mrsko :mir:
nece Im_ex ali puomalo...kako bi ti rekla...prvo osnove :)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#11 Post Postao/la sabinax »

Evo pita BARABA_IT kako poslati pp (to znaèi privatna poruka ili pm ne znaci ono prosto vec private mesage, na engleskom)...
Evo vako
npr.citate ove moje vrlo "pametne" postove i odlucite mi napisati "sabina, ne s_ri, vise" ali to je prosto pa se po pravilima ne smije, e onda tamo malo ispod moje slicice tj.avatara (tako se zove ta slicica, avatar znaci predstavi sebe, to me Belly naucila), desno ima profil i pm, kliknete na pm i otvori se opet prozor u koji upisete gore navedenu dubokoumnu recenicu, kojom ponekad spasavate forum od mojih nebuloza...samo pazite...postoji gore kucica naslov: tamo morate nesto napisati, jer vam poruka nece proci npr. ne s..., tada ja sigurno dobivam poruku i vise vas ne zamaram.
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#13 Post Postao/la sabinax »

kako se ubacuje zemlja iz koje potièete...prilikom registracije to vas se pita, a posto vecina na to ne obraca paznju...prva po redu je Afganistan (zbog toga je puno ljudi odavde iz Afganistana...ma nismo mi neki talibani, nego eto ljeni ljudi traziti svoju zemlju...
Ali ako ste to profulali...imate mogucnost popraviti
Desno pri vrhu pise profil na kaficu...tu kliknete i otvori se vas profil a onda gore imate vise crvenih kucica jedna od njih je promjeni lokaciju, tu kliknete desno i otvore vam se sve moguce zemlje...osim ilovaèe ili crljenice....Odaberete koju vec zelite i to je to, tu mozete promjeniti i sve ostale svoje generalije (sto je jedam moj smjesni kolega rekao genitalije hehhhehe)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#14 Post Postao/la sabinax »

Sabah je napisao/la:Ja kako ovo vidim, ovo je kako pisati ili postati clan u 5 koraka,....
bas si fino skratila a ko jos ne kapira onda ces morati promjeniti u 10 koraka,.............@sabinaX :lol: ali onda ce tek biti komplikovano !
Ma nece meni biti tesko ni u 55 koraka...samo da se dobro zabavimo :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#15 Post Postao/la Baraba-it »

Sabah je napisao/la:Ja kako ovo vidim, ovo je kako pisati ili postati clan u 5 koraka,....
bas si fino skratila a ko jos ne kapira onda ces morati promjeniti u 10 koraka,.............@sabinaX :lol: ali onda ce tek biti komplikovano !
Brz sam ja ko munja a znam bit i spor kad ustreba :)
slika

Odgovori