Dijaspore! Da li se osjecate kao stranac kada ste u ex-YU?

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#2 Post Postao/la becanka »

Ja se osjecam, kao i ovdje sto se osjecam, kao Bosanka!!
Nije za mene strana zemlja, niti su oni dole za mene stranci...
Jer tako se onda super osjetim dole. :) Uvijek osjecaj dobro doslim... :chuckel:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#4 Post Postao/la becanka »

Ne... :)
Familija mi nikada to nije rekla,
a ostalu Raju nisam nikada cula da to kazu...
Zato mi je svaki put bio pravi dole :mir: i jedva cekam da opet idem...

Ali nemisle oni nista lose sa tim... :) i ako to kazu... jer mi smo ipak stranci za njih, kao sto smo i ovdje... hihi...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#6 Post Postao/la becanka »

Tako je Edela...
Vazno je da je nama Bosna u Srcu i Krvi. :chuckel: Gdje god da smo...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#8 Post Postao/la mrki62 »

Osjeæajte se ovako ili onako - èim nisi domaæin , znaèi da si stranas :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Musliman_islam
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 Mar 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#9 Post Postao/la Musliman_islam »

Gdje god da dodjem osjecam se kao putnik ili stranac osim u Sarajevu. Takav i jeste ovaj zivot a mi smo samo jedan putnik na svom putovanju.
„ O vjernici,  trazite sebi pomoc u strpljivosti i obavljanju molitve! Allah je doista na strani strpljivih.“ (El-Bekara, 153)

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#11 Post Postao/la im_ex »

Citam vase upise ... pa kao da mi se kiselkasti kez nabacuje sam od sebe, a protiv moje volje :D
Htjeli mi ili ne da nas se gleda kao na strance, il da se osjecamo strancem ... ima toga, na zalost ... ima, ima ... hajd, sta zaobilazite istinu :lol:

Iako je moja dusa ostala tamo (potpis) ... iako u torbi nosim kljuc svog doma ... iako sam i presretna samim polaskom odavde, a da ne opisujem svoju radost kad dolazim na BiH granicu ... da ne opisujem radost kad ulazim u svoju avliju, vadim kljuc i otkljucavam svoju kucu ... ah, pa ta prva kafica u mojoj kuci :P ... itekako dobro znam:
komsiluk koji mi je jako drag ce pricati prvih dana - eno, stigla nam je dijaspora.

Ja toliko mrzim rijec *dijaspora*, a kad osjetim da se za mene veze kroz glasine, nebitno sad i dal su to dobre glasine ... krivo mi :baa:

Il' ono kad hocu prvi put *kod Kaje* :D (prodavnica), znam da mora uslijediti ono:
" ooo, kad ste to dosli ... kolko ovaj put ostajete" :mir:
eto, i to mi ne sjeda :lol:

Strancem se osjecam na kratko ... dok skinem plahte s garniture u dnevnom boravku, prebrisem prasinu, ometem paucine (bude ih .. sta je :lol: ), ispakujem kofere, napunim frizider i nabacim nesto zalihe (podmjera :D ), spremim sta bilo za prezalogajiti (pa makar i iz konzerve :lol: ) ... uz ceifljenje kafe u svojoj kuci ... ah, meraka :P

Bas danas gledah snimak moje kuce ... bio neko i snimio mi da mi utoli glad za BiH, nedavno ... heej, milina me neka obuzela, pa, cas odhukujem, cas uzdisem ... mmm ... dome, mili moj dome :P

Ma da ... normalno je da je nemoguce da me svi vide prvi dan boravka ... znaci, svaki dan racunaj s tim da ce neko ako vec nece reci, hoce bar pomisliti: eno je, stigla :D

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#13 Post Postao/la im_ex »

Pa sto se mucis i cutis - podijeli ih s nama, pricaj! ... vidis kako to ja :mir:

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

#14 Post Postao/la pasa74 »

ne znam za vas,ali ja se ne osjecam strancem niti me neko tako gleda,jer sam i sam dao onoliko za Bosnu koliko su dali oni koji su dole...a i da me gledaju na kraju krajeva,ne bi mi smetalo jer znam kako se osjecam i gdje god da sam,uvijek cu biti BOSANAC.......

Odgovori