Kako postati musliman

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#62 Post Postao/la sabinax »

Hajte decki...ko hoce nek prelazi ko nece..ne mora
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#64 Post Postao/la Bijesanpuz »

ja cu samo reci par njih koji presli na islam..


Nicolas ANelka - nogometas, Franc Riberi, takodje fra., , Raper AKON je musliman, Ice Cube presao na islam,Busta Rhymes presao na islam, Robin Van Persi..
Èuveni fudbalski trener Philippe Troussier, porijeklom Francuz, 23. je marta potvrdio da su on i njegova ¾ena prihvatili Islam. Izjava je zabilje¾ena u glavnom gradu Maroka, Rabatu...

i jos da napomenem da hiljade francuza godisnje prelazi na islam...


Ovo su samo neke poznatije licnosti... A muslimana je svaki dan sve veci broj
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
Baraba-it
Los Korisnik/ Banovan Korisnik
Postovi: 1228
Pridružen/a: 12 Mar 2008 02:00
Lokacija: Italy

#67 Post Postao/la Baraba-it »

Meni da bi dje nac one SUBOTARE...
Kazu da se oni krkache svake subote...
Vele pogase svjetla i opleti, ko koga stigne :D
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Vijesti iz svijeta

#68 Post Postao/la im_ex »

Ide u džamiju kad god može
Svastika Tonyja Blaira prešla na islam


slika
Svastika bivšeg britanskog premijera Tonyja Blaira prešla je na islam nakon što je doživjela "sveto iskustvo" u Iranu, piše "Daily Mail".
Lauren BoothTV novinarka Lauren Booth (43), inače polusestra Blairove supruge Cherie, kaže da sad pokriva maramom glavu svaki put kad napušta svoj dom, moli pet puta dnevno i posjećuje svoju lokalnu džamiju kad god to može. Ona je odlučila da postane muslimanka prije šest sedmica nakon posjete svetištu Fatima al-Masumeh u gradu Qom.

'Bio je utorak navečer, a ja sam osjećala apsolutno blaženstvo i radost", kazala je Boothova. Odmah po povratku u Veliku Britaniju, odlučila se preobratiti.

"Sad ne jedem svinjetinu i čitam Kur'an svaki dan. Također, alkohol nisam okusila 45 dana, što je najduže u posljednjih 25 godina", dodala je, ističući kako je ranije dnevno pila barem čašu ili dvije vina.

Prije njenog iskustva u Iranu, ona je "simpatisala" islam i provela je dosta vremena radeći u Palestini.

"Uvijek sam bila impresionirana snagom i utjehom koju daje vjera", rekla je Boothova.

Boothova inače radi za Press TV, kanal koji emituje vijesti iz Irana na engleskom jeziku, i veliki je protivnik rata u Iraku. U augustu 2008. je putovala u Gazu brodom sa Kipra, zajedno s 46 ostalih aktivista, kako bi istakla izraelsku blokadu te teritorije. Poslije joj je bio zabranjen ulazak i u Izrael i u Egipat.

Sada kaže kako se nada i da će Blair promijeniti svoje pretpostavke o islamu. Tokom svoje posjete Iranu prošlog mjeseca, Boothova je napisala javno pismo Blairu, oštro napadajući bivšeg britanskog premijera, koji je sada izaslanik za Bliski istok radi mira u toj napaćenoj regiji.

"Muškarci, žene i djeca oko mene izdržala su dan bez vode i bez hrane, jer je ramazan Tony. Suočavanje s glađu i žeđu na "sto stepeni" kao da je ništa. Ovdje u Iranu su ponosni da pate kako bi izrazili solidarnost s narodom Palestine. To je slično kao što si se ti solidarisao s Amerikom, samo bez ilegalnog hemijskog oružja i milion ubijenih civila", napisala je ona Blairu te dodala:

"Tvoj pogled na svijet da su muslimani ludi i loši je opasan. U posljednjem poglavlju svoje autobiografije si napisao da trebamo "vjerski kontra napad" protiv islama. A pod islamom ti podrazumijevaš proteste i pobune, koji su zapravo usmjereni protiv aparthejda Tony, to nije vjerski fanatizam. Ti pozivaš na napad protiv svakog Arapa koji nije digao ruke u zrak pred raketama koje padaju na njihove domove i izbjegličke logore..."

Boothova je preselila u Francusku sa svojom porodicom, suprugom Craigem Darbyjem i dvije kćerke, Alexandrom i Holly, još 2004. godine. Njen suprug je teško povrijeđen u saobraćajnoj nesreći na motociklu u aprilu 2009, kad je bio pijan i nije nosio kacigu. Pretrpio je teške povrede mozga, prelom vrata, oštetio je kičmu i polomio nekoliko rebara te je bio u dubokoj komi dvije sedmice. Morao je ponovo naučiti hodati i govoriti. Izgubio je mnogo od svoje memorije i nesposoban je za rad. Par se potom odlučio vratiti u Veliku Britaniju kako bi pomogli njegov oporavak i smanjili količinu vremena koju Boothova mora provesti radeći daleko od kuće.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Kako postati musliman

#70 Post Postao/la Bausstelac »

Radi sprotivno od onog sto nase Hodze rade pa ces biti najbolji Musliman [icon_peace.gif]


ee myka pa ja sam to rekao za one cure sa chata,ako neka od njih hoce da primi Islam najbolje je da se prvo osuneti,jer su to vecinom ......ma haj znas sta su [laugh.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Kazimir
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 112
Pridružen/a: 02 Nov 2014 09:33
Lokacija: USA

Re: Kako postati musliman

#71 Post Postao/la Kazimir »

Bog te na sudnji dan nece pitati koje si religije bio za njega to ne znaci nista Mijenjati religiju glupa stvar Postuj bozijr zapovijesti cini dobro Pomazi drugima ljudima i postuj druge koje si religije nije bitno
Trebam prijatelje

Odgovori