Zivot prije Braka

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#62 Post Postao/la becanka »

Danas je to sasvim normalno, zivot prije braka...
A i normalno je zivjeti zajedno i bez braka, jer jedan komadic papira nekaze nista o vezi, ljubavi, partnerima, itd.

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#64 Post Postao/la becanka »

hami je napisao/la:
BeCaNkA je napisao/la:Danas je to sasvim normalno, zivot prije braka...
A i normalno je zivjeti zajedno i bez braka, jer jedan komadic papira nekaze nista o vezi, ljubavi, partnerima, itd.
Da satim se sla¾em to je danas postalo normalno i jeste to komad papira.

ALI????!!!!!!!!!!!!!!

Kada sam jednom oti¹ao kod matièara da izvadim izvod iz knjige roðenih za sebe tada ispred mene su stojali maldi braèni par sa bebom i do¹li da drijave dijete.

Kada ih je matièar pitao dali ste venèani oni su rekli nismo!!!!!! Joj kako su tada bili jadni i bedni u moim oèima kao da su ¾ivotinje a ne ljudi bez zakona pravila i obaveza.

Ali ima ne¹to iznad svega toga a to je ¹erijacko venèanje koje je veoma dobro jer tada je ¾ena jako za¹tiæena u tom sluèaju jer mu¾ daje garancije pred Bogom za nju u sluèaju rastave braka (ovo va¾i za iskrene i ljude od savjesti bez obzira dali se jednoga dana vi¹e nevole) A za ljde bez savjesti srca i osjeæanja ni papir niti bilo ¹ta od njih neæe da napravi ljude.

Po¹tujem svaèije mi¹ljenje i i mam prava reæi svoje mi¹ljenje.
=D>

Ima vjencanje za djecu i dobru stranu i losu stranu,
ako roditelji nisu vjencani, onda dijete ima sve u pola cijene, naprimjer vrtic, i tako to, i prima vise djecijeg. A kad su vjencani, onda ima samo normalni djeciji, i nema nikakav popost, sto se tice vrtica i skole.
Ali moje misljenje je, da je bolje za djecu, kad su roditelji vjencani, nije sve ni u parama... :)

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#66 Post Postao/la sabinax »

hami je napisao/la:Kada ih je matièar pitao dali ste venèani oni su rekli nismo!!!!!! Joj kako su tada bili jadni i bedni u moim oèima kao da su ¾ivotinje a ne ljudi bez zakona pravila i obaveza.

Ali ima ne¹to iznad svega toga a to je ¹erijacko venèanje koje je veoma dobro jer tada je ¾ena jako za¹tiæena u tom sluèaju jer mu¾ daje garancije pred Bogom za nju u sluèaju rastave braka (ovo va¾i za iskrene i ljude od savjesti bez obzira dali se jednoga dana vi¹e nevole) A za ljde bez savjesti srca i osjeæanja ni papir niti bilo ¹ta od njih neæe da napravi ljude.
Po¹tujem svaèije mi¹ljenje i i mam prava reæi svoje mi¹ljenje.
prvo...ne znam zasto bi ti ljudi u tvojim ocima izgledali tako bijedno... bjednije mi izgledaju oni koji stvore dijete u braku...pa ga onda napuste ili se o njemu ne brinu....a takvih ima..oho-ho, ovo drugo stoji ....ima ljudi od kojih nikakav papir ne moze da napravi èovjeka, zato smatram da papir ne znaci puno, eventualno u onim drzavama u kojima zakon fino funkcionira (ne kao kod nas) i da na taj nacin, moze od ovih neljudi stvoriti barem poluljude,...jer onaj tko svijesno ne brine o svom djetetu ili to pokusava izbjeci, po meni nije èovjek.....a ima ih :huh: jakoooo punooo
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

#68 Post Postao/la selma24 »

sabinaX je napisao/la:
hami je napisao/la:Kada ih je matièar pitao dali ste venèani oni su rekli nismo!!!!!! Joj kako su tada bili jadni i bedni u moim oèima kao da su ¾ivotinje a ne ljudi bez zakona pravila i obaveza.

Ali ima ne¹to iznad svega toga a to je ¹erijacko venèanje koje je veoma dobro jer tada je ¾ena jako za¹tiæena u tom sluèaju jer mu¾ daje garancije pred Bogom za nju u sluèaju rastave braka (ovo va¾i za iskrene i ljude od savjesti bez obzira dali se jednoga dana vi¹e nevole) A za ljde bez savjesti srca i osjeæanja ni papir niti bilo ¹ta od njih neæe da napravi ljude.
Po¹tujem svaèije mi¹ljenje i i mam prava reæi svoje mi¹ljenje.
prvo...ne znam zasto bi ti ljudi u tvojim ocima izgledali tako bijedno... bjednije mi izgledaju oni koji stvore dijete u braku...pa ga onda napuste ili se o njemu ne brinu....a takvih ima..oho-ho, ovo drugo stoji ....ima ljudi od kojih nikakav papir ne moze da napravi èovjeka, zato smatram da papir ne znaci puno, eventualno u onim drzavama u kojima zakon fino funkcionira (ne kao kod nas) i da na taj nacin, moze od ovih neljudi stvoriti barem poluljude,...jer onaj tko svijesno ne brine o svom djetetu ili to pokusava izbjeci, po meni nije èovjek.....a ima ih :huh: jakoooo punooo

Uhhhhh samo ovamo u Holandiji bez tog papira nisi dospjela nigdje!!!! Ovamo bas bez tog papira nisi dospjela nigdje....Ovamo su bas Strogi zakoni stose tice tog papira,prva eto ja sam mnogo zahvalna zasto sam pre nekoliko godina rekla da samo pristajem na vjencanje hihihi jer da nisam bila vjencana i da nisam imala taj papir sada bi stvarno bila u problemima!!! Jer boli njega briga kakvo bi meni sada bilo i nikada se nezna sta te ceka i kakvo ce dati bude u zivotu a kamoli u BRAKU..!! Ovamo ako imas dijete i ako se parovi rastanu eh onda tek zena ima pravo za mnoge stvari gotov na sve ali ako nije bila udata onda je vec malo teze za zenu !!! Zato stose tice papira u nekim drzavama nisi dospila nigdje bez tog dokaza... tako samo sam stjela da odgovorim na taj sabinin komentar sto kaze za funkcioniranje zakona u nekim drzavama!!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#72 Post Postao/la sabinax »

Selma24 je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:
hami je napisao/la:Kada ih je matièar pitao dali ste venèani oni su rekli nismo!!!!!! Joj kako su tada bili jadni i bedni u moim oèima kao da su ¾ivotinje a ne ljudi bez zakona pravila i obaveza.

Ali ima ne¹to iznad svega toga a to je ¹erijacko venèanje koje je veoma dobro jer tada je ¾ena jako za¹tiæena u tom sluèaju jer mu¾ daje garancije pred Bogom za nju u sluèaju rastave braka (ovo va¾i za iskrene i ljude od savjesti bez obzira dali se jednoga dana vi¹e nevole) A za ljde bez savjesti srca i osjeæanja ni papir niti bilo ¹ta od njih neæe da napravi ljude.
Po¹tujem svaèije mi¹ljenje i i mam prava reæi svoje mi¹ljenje.
prvo...ne znam zasto bi ti ljudi u tvojim ocima izgledali tako bijedno... bjednije mi izgledaju oni koji stvore dijete u braku...pa ga onda napuste ili se o njemu ne brinu....a takvih ima..oho-ho, ovo drugo stoji ....ima ljudi od kojih nikakav papir ne moze da napravi èovjeka, zato smatram da papir ne znaci puno, eventualno u onim drzavama u kojima zakon fino
funkcionira (ne kao kod nas) i da na taj nacin, moze od ovih neljudi stvoriti barem poluljude,...jer onaj tko svijesno ne brine o svom djetetu ili to pokusava izbjeci, po meni nije èovjek.....a ima ih :huh: jakoooo punooo
Uhhhhh samo ovamo u Holandiji bez tog papira nisi dospjela nigdje!!!! Ovamo bas bez tog papira nisi dospjela nigdje....Ovamo su bas Strogi zakoni stose tice tog papira,prva eto ja sam mnogo zahvalna zasto sam pre nekoliko godina rekla da samo pristajem na vjencanje hihihi jer da nisam bila vjencana i da nisam imala taj papir sada bi stvarno bila u problemima!!! Jer boli njega briga kakvo bi meni sada bilo i nikada se nezna sta te ceka i kakvo ce dati bude u zivotu a kamoli u BRAKU..!! Ovamo ako imas dijete i ako se parovi rastanu eh onda tek zena ima pravo za mnoge stvari gotov na sve ali ako nije bila udata onda je vec malo teze za zenu !!! Zato stose tice papira u nekim drzavama nisi dospila nigdje bez tog dokaza... tako samo sam stjela da odgovorim na taj sabinin komentar sto kaze za funkcioniranje zakona u nekim drzavama!!
Svaka cast Nizozemskim zakonima....ali kod nas Selmice :huh: Blagi uzas, skoro pa da zena osim sto se brine o djetetu ne mora i za muza placati alementaciju, evo ja npr.od prvog muza nisam kune jedne dobila na ime alementacije...tj.nemam volje niti se tuziti s njime, bilo bi ono, nema primanja, soc.slucaj...ma nemam volje o tome ni govoriti, ali zakoni su nikakvi...fol drzava ce naplacivati pa davati...to je samo mrtvo slovo na papiru
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#73 Post Postao/la sabinax »

hami je napisao/la:
papaya je napisao/la:I men je to paralo oci, zasto neko da bude jadan i bjedan samo zato sto nije vjencan???
Ali ipak mislim da se Hami nije izjasnio kako je zapravo mislio.

Da ba¹ tako nisam se dobro izjasnijo meni ih je samo u momentu bilo ¾ao nekako eto toliko samo a i ja sam dijete vanbraèno i mo¾da i zato to nevolim.

svako ima ne¹to svoje i molijo bih sve moje drage prijatelje da me razumeju kao èovjeka.
Naravno da te razumijemo...niko ne voli da djeca budu zakinuta...ali opet ne mozes ni te ljude osudivati, sve je liberalno u danasnje vrijeme, zene se poslije poroda (to sam cula...kao fol, da joj se ne vidi trudnoca ispod vjencanice...ruzno ce ispasti na slikama...hehhehe) vremena su takva da je ljudska cast sve slabija...slobode sve vece...a drustvo je takvo kakvo je
Ja nikoga ne osudujem ako ima casne namjere...a licemjerstvo da
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

#74 Post Postao/la selma24 »

Znaci tamo je tako uhhhhhh........samo da izvines jebes mu sve njegovo kada je znao da pravi djete neka se i zna brinuti......tako tije i kod mene mislijo je da samo prode ono znas nista niko nikome...ej ali nejde to ovamo tako sreca.......tako nije stijo nida placa za svoje dijete rekao je da samo prima dijete sebi a ako dijete ostane kod mene onda nece da placa ni jedan euro....... ali zajebao jese mnogo zasto je sudija bez njegovog pitanja odlucijo malo drukcije,on se to nije ni nado da ce tako da bude...... skidamuse od plate automaski pa dali on radijo ili nee nema to ovamo veze jer on mora da dobiva ili platu ili bilo sta drugo!! Ali eto da nisam bila udata nebi to tako islo malo bi bilo teze i zato kazem da taj papir ovamo MNOGO znaci........ i steta sto ovaj zakon nije svugdje takav!!!

Odgovori