Hrvatska

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
Megaskotica
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00

#31 Post Postao/la Megaskotica »

Z A G O R J E



Hrvatsko zagorje jedan je od prepoznatljivih dijelova Hrvatske; Svojom pitoreskno¹æu mami posjetitelje iz Hrvatske i inozemstva; Velika vertikalna ra¹èlanjenost reljefa i gusta naseljenost daju krajoliku karakteristièan izgled; osobno obozavam njegove bregove ,lijep ugodjaj za oko koje treba osjetiti..

Zime su relativno blage, ljeta umjereno topla, a jeseni su toplije od proljeæa. Zimi je èesta temperaturna inverzija. Zbog blizine Jadranskog mora padalina ima dovoljno za razvoj poljoprivrede ,koji je ovdje jos uvijek izrazito plodna grana . Takva klima pogoduje i vinogradarstvu koje vrlo rasprostranjeno,nisu zagorci zabadava poznato po svojim dernecima i dobrim zabavama. :)
Zadnje vrijeme se radi na kvaliteti grozdja sto je meni posebno drago ,jer se u nasim sortama autohtornim nalazila velika kolicina od dozvoljene metilnog alkohola koji je utjecao na ljude..poznatiji dudum kod nas.. 8)

Naselja Hrvatskog zagorja

Ivanec 5 400 st.
Krapina 4 600 st.
Lepoglava 4 100 st.
Bedekovèina 3 500 st.
Oroslavje 3 400 st.
Zlatar 2 900 st.
Zabok 2 900 st.
Jakovlje 2 600 st.
Donja Stubica 2 500 st.

tu sam i ja negdje u sredini

:chuckel:

Zagorje je lijep dio Hrvatske ,odlikuje se svojom ljepotom ,prirodnim resursima , kulturnom bastinom koja je izrazito velika i obuhvaca mnogo aspekata ,koje cu vam probati docarati u nekoliko navrata svojim opisama nadam se .

Zagorje zelene tak imam te rad :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#33 Post Postao/la sabinax »

Evo slike za EdeLu, mislim da ih jos nisam postavljala
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#34 Post Postao/la sabinax »

u jos malo centra
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#36 Post Postao/la sabinax »

Ako te ikada put nanese...nemoj slucajno da mi se ne javis..... :mad:
Obavezno moras...voljla bih te i osobno upoznati...Papaya zena zmaj :inlove:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#39 Post Postao/la sabinax »

Jesam EdeLa :) ...vecina uslikana iz auta a nesto i pje¹ke :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Hrvatska

#40 Post Postao/la andro »

Cestitam Dan drzavnosti Republike Hrvatske!


Dan državnosti je dogovoreni datum na koji se proslavama obilježava konstituiranje naroda ili ne-suverene države. Taj dan može simboliziati vrijeme uspostave nezavisnosti, početka demokratskih promjena, ili podsijećati na dan važan za sveca zaštitnika ili vladara te zemlje. Dan državnosti je vrlo često državni praznik u državi koja ga obilježava.

Dok većina država ima stalan datum na koji slave dan državnosti, neke poput Jamajke ga mijenjaju svake godine (budući da je to prvi ponedjeljak u kolovozu), a neke poput Tajlanda sa svakim ustoličenjem novog vladara (budući da označava njegov rođendan). Važnost koja se pridaje danu državnosti kao i sama veličina slavlja znatno varira od države do države. Neke države kao Pakistan imaju više od jednog dana državnosti jer su svi za njezin osnutak jednako vrijedni.



Dan državnosti u Republici Hrvatskoj je blagdan koji se obilježava 25. lipnja, na dan kada je 1991. godine Hrvatski sabor donio Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom. Dan državnosti je službeni državni blagdan te se taj dan ne radi.

Do 2001. godine Dan državnosti se obilježavao 30. svibnja svake godine, u spomen na konstituiranje prvog višestranačkog Sabora 1990. godine. Danas se taj datum obilježava kao spomendan - Dan Hrvatskoga sabora.

Dan državnosti ne treba zamjeniti s Danom neovisnosti, koji se obilježava 8. listopada u spomena na donošenje Odluke o raskidu svih državno-pravnih sveza na temelju kojih je zajedno s ostalim republikama i pokrajinama tvorila dosadašnju SFRJ, kada je Republika Hrvatska i formalno postala nezavisna država.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Hrvatska

#42 Post Postao/la mrki62 »

Uz malo zakašnjenje - čestitke i s moje strane.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori