Cega se najvise sjecate iz skolskih dana?

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#78 Post Postao/la ra-ja »

Iz treceg razreda u srednjoj skoli.... sjecam jednog dogadjaja koji necu nikada zaboraviti... :-k

Kupovali smo turisticki rijecnike za razne strane jezike...Ja kao blagajnik razreda ..trebala sam skupiti novac da se ti rijecni plate u roku 3 mjeseca.
Tako da je mogao svako da donese novac kada ga ima i moze dati....
Ja licno sam kupila na njemackom jeziku i evo ga imam tu pored sebe i sada......
Stalno sam taj novac imala kod sebe.... tasni u novcaniku ...jer se priblizavalo vrijeme kada ce taj covjek doci ,,da uzme novac....
Iako sam stalno kontrolisala da li je na broju...Jedan dan da uzmem da provjerim nigdje novcanika......Samo mozete misliti koliko mi je zlo bilo...Nisam znala sta da ucinim...Upravo tada smo trebali ici na ekskurziju u obilazak Srbije.....Kako smo se radovali tom odlasku...Nepitajte...jer ta putovanja kriju najlepse momente toga doba kojeg se rado sjecam.....
Odlucila sam da kazem tati za to ....i da kazem da necu da idem na ekskurziju ...da se sama kaznim sto mi se to desilo...jedino sam trebala moliti njega da to namiri...
Razgovarala sam sa svojim razrednikom o tome ,,,jer je insistirao da mu kazem zasto necu da idem....On me je razumjeo i rekao mom bratu da ta ekskurzija kosta vise da bih platila te rijecnike i isla na nezaboravan put sa svojim razredom....
Poslije pola godine u zabacenoj tasni nasla sam novcanik ali bez novaca naravno....neko ga je vratio tamo odakle ga uzeo.....Niti do danas nisam saznala ko je to ucinio...a mozda nisam ni htjela da saznam.... :-k

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#79 Post Postao/la paparaci »

budalesanja :lol:

hahaha. kad se sjetim kad je profesor hemije uzeo predzadnji cas u trecoj godini srednje, da ispituje, a niko nije ocekivao. ja taman imao za prolaza(2). jos jedan kec i najd na popravni. krenuo je ispitivati i izvadio svoju crvenu hemisku, s kojom od srca djeli jedinice :lol: sve jedno po jedno nagradjuje. ja se uspanicio, rekoh sta cu sad. pitam ja jarana sto je sjedio sa mnom, sta da radim. kaze on ne znam. ma znas sta, rekoh. ja cu se javiti i pitati mogu li van. ako mi odobri, necu se ni vratiti vise. a za odsustvo mi ne moze dati keca. kaze, mozes, ali sumnjam da ce te pustiti. tako je i bilo :D ja samo sto se nisam porodio - staaa cuuuuu :lol: ma rekoh, ja cu njega opet pitati. recicu mu da moram jednostavno. "profesore, jel mogu van?stvarno trebam!" - ma ne moze, jesam ti vec rekao - "znam, ali ja stvarno moram!" - hajde izlazi i ne vracaj se vise -. joooooooj, k'o da je mene pitao! :lol: moje dragosti :D tako se ja spasi popravnog. na zadnjem casu kad zakljucivao ocjene, kaze, "gdje si ti prosli cas, sto se nisi vratio? - pa profesore, vi ste mi rekli da se ne vracam vise :lol: - dobro, dobro. vidimo se sljedece godine!-. kontam u sebi, ma ja ba, samo ti. nek sam ja prosao :lol:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#80 Post Postao/la im_ex »

paparaci je napisao/la:budalesanja :lol:

hahaha. kad se sjetim kad je profesor hemije uzeo predzadnji cas u trecoj godini srednje, da ispituje, a niko nije ocekivao. ja taman imao za prolaza(2). jos jedan kec i najd na popravni. krenuo je ispitivati i izvadio svoju crvenu hemisku, s kojom od srca djeli jedinice :lol: sve jedno po jedno nagradjuje. ja se uspanicio, rekoh sta cu sad. pitam ja jarana sto je sjedio sa mnom, sta da radim. kaze on ne znam. ma znas sta, rekoh. ja cu se javiti i pitati mogu li van. ako mi odobri, necu se ni vratiti vise. a za odsustvo mi ne moze dati keca. kaze, mozes, ali sumnjam da ce te pustiti. tako je i bilo :D ja samo sto se nisam porodio - staaa cuuuuu :lol: ma rekoh, ja cu njega opet pitati. recicu mu da moram jednostavno. "profesore, jel mogu van?stvarno trebam!" - ma ne moze, jesam ti vec rekao - "znam, ali ja stvarno moram!" - hajde izlazi i ne vracaj se vise -. joooooooj, k'o da je mene pitao! :lol: moje dragosti :D tako se ja spasi popravnog. na zadnjem casu kad zakljucivao ocjene, kaze, "gdje si ti prosli cas, sto se nisi vratio? - pa profesore, vi ste mi rekli da se ne vracam vise :lol: - dobro, dobro. vidimo se sljedece godine!-. kontam u sebi, ma ja ba, samo ti. nek sam ja prosao :lol:
hahah [smilie=to funny.gif] - legenda si, paparaci :mir:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#82 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la: na haremu je bilo dosta iskopanih praznih mezara koji su bili napunjeni vodom i jedan momak je misleæi valjda da je to obièna lokva zakoraèio i upao u mezar. voda se samo sklopila iznad njegove glave [smilie=to funny.gif]


a mi na sahrani ne smije¹ se smijati. jao jaooooooo koja je to scena bila bo¾e moj :lol: :lol: :lol:
sutri dan nije do¹ao u ¹kolu
:lol: :lol: :lol: :lol:
jadnik, bas mi ga je zao! ali jeste i smijesno!

to me je potsjetilo na jedan slucaj, kad je jedna djevojka u bijeloh haljinii upala u kanal sto se kopao kroz grad, a bio je isto pun vode od silnih padavina :lol:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

#83 Post Postao/la im_ex »

vidovita_dzemila je napisao/la: na haremu je bilo dosta iskopanih praznih mezara koji su bili napunjeni vodom i jedan momak je misleæi valjda da je to obièna lokva zakoraèio i upao u mezar. voda se samo sklopila iznad njegove glave [smilie=to funny.gif]


a mi na sahrani ne smije¹ se smijati. jao jaooooooo koja je to scena bila bo¾e moj :lol: :lol: :lol:
sutri dan nije do¹ao u ¹kolu
ooooooooooooooooooojjjjjjjjjjjjj [smilie=to funny.gif] sreca .. sto ... nisam prisustvovala takvom prizoru iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii [smilie=to funny.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#85 Post Postao/la paparaci »

vjerujem ti. a nema nista gore kad se nadjes u tako nekoj situaciji, gdje je se neprikladno smijati, a nesto te tjera :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#86 Post Postao/la ra-ja »

Sjecam se u trecem razredu srednje skole..bila sam dezurnas te sam morala imati prije svakog casa pripravnu kredu da dam profesoru...
Posto je taj profesor bio i razrednik...vrlo cesto je pocetak casa poklonio da nas za nesto kritikuje....
Ja sam sjedila u prvoj klupi i dignute ruke drzala kredu....Tako je on kritikovao i pricao...ja sam se zamislila ni na kraj pameti sta on uopste prica....
Kada je zavrsio sa tim ...uhvatio je moju kredu u ruci da je uzme .. a ja sam je i dalje drzala cvrsto nisam pustala iz ruke....Kada su moji drugovi to vidjeli....poceli su se naglas smijati pa i on sam....
Kada sam vidjela kako jedno drugo vuce kredu bas sam se sokirala....
Ostali se nisu mogli od smijeha zaustaviti...te je sa casa izbacio.7-8 ucenika da bih mogao odrzati cas....
Mene nije izbacio ...meni je bilo smijesno ali ne toliko... Jer nisam bila kriva ..trebao je traziti da mu dam kredu ...a ne da uzima sam...Samo se vi smijiti....Pa ce te biti izbaceni sa casa.... :lol: :lol: :lol:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#87 Post Postao/la becanka »

Raspusta :D

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#89 Post Postao/la vornevljev »

ekranka1 je napisao/la:ja se sjecam da sam uvijek vodila programe ,zabave ,ibilo je zaista lijepo :chuckel:

da mi se vratiti bar na mjesec dana natrag

auuuu ti bila ona fina curica ¹to ide na one sve sekcije =D>

Odgovori