Da li bi se svestenici trebali Zeniti?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
fikra
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 101
Pridružen/a: 08 Mar 2008 02:00
Lokacija: Austria

Da li bi se svecenici trebali zeniti

#61 Post Postao/la fikra »

Svakako pa i oni imaju seksualne nagone!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#62 Post Postao/la dugi_74 »

Mislim da trebaju ako su seksualno zdravi ili aktivni (kako je najbolje reci).......jer sam cuo nekoliko slucajeva silovanja od strane svestenika...a cak i deca su bila njegove zrtve.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#64 Post Postao/la ra-ja »

dali trebaju ili netrebaju da se zene...to je njihova stvar...ili vjerka stvar...

To je isto kao da pitate se dali muslimani trebaju da gladuju tj poste za vrijeme ramazana....

Ili da mi promijenimo taj vjerski zakon i natjeramo ih da se moraju zeniti.... :baa:

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#66 Post Postao/la becanka »

Sto da ne, sta fali... :D

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: da li bi se svećenici trebali ženiti?

#71 Post Postao/la nella26 »

Po islamu je zadano čovjeku da produžava svoju rasu, i mislim da se sve vjere zalažu zato onda mi je nelogično da se svečenici ne mogu ženiti.
Osim toga i oni imaju nagone i potrebe i valja to kontrolisati cijeli život, zato se ne treba čuditi kada čujemo kako je sveštenik silovao nekoga i sl.
A isto tako mi nije jasno da papa može odlučiti šta je njima zabranjeno a šta ne, ako već postoje Božiji propisi
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: da li bi se svećenici trebali ženiti?

#72 Post Postao/la andro »

Da ne bude zabune oko zenidbe svecenika , ne znam koliko ce ti biti jasno ali oni se vjencaju sa crkvom i ako budes imala prilike vidjeces da nose prsten .
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: da li bi se svećenici trebali ženiti?

#73 Post Postao/la nella26 »

andro je napisao/la:Da ne bude zabune oko zenidbe svecenika , ne znam koliko ce ti biti jasno ali oni se vjencjau sa crkvom i ako budes imala prolike vidjeces da nose prsten .
Znam to da se vjenčavaju sa crkvom ali zar nije bolje pustit ljude da svoje nagone usmjeravaju kako treba i gdje treba a ne da siluju i napastvuju nedužne
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: da li bi se svećenici trebali ženiti?

#74 Post Postao/la andro »

nella26 je napisao/la:
andro je napisao/la:Da ne bude zabune oko zenidbe svecenika , ne znam koliko ce ti biti jasno ali oni se vjencjau sa crkvom i ako budes imala prolike vidjeces da nose prsten .
Znam to da se vjenčavaju sa crkvom ali zar nije bolje pustit ljude da svoje nagone usmjeravaju kako treba i gdje treba a ne da siluju i napastvuju nedužne
da slazem se ali zar su samo oni ti koji siluju, kada vec spominjemo silovanja koja su oni pocinili tome se u javnosti daje malo vise medijske paznje a koliko silovanja stvarno ima za koje i ne znamo ili i ne procitamo . sada bi trebali da postavimo pitanje sta je sa vjerskim sluzbenicima kojima je dopusteno da se vjencaju tj. zene a znamo da ih je velik broj koja pocine slicna ili ista krivicna djela . Niko neka ne radi ono sto ne moze da psihicki ili fizicki izdrzi , postavio bih pitanje koja je to osoba koja moze da sprovede bilo koju vjeru u potpunosti , vjeruj taj bi poludio za kratko vrijeme
slika
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: da li bi se svećenici trebali ženiti?

#75 Post Postao/la nella26 »

andro je napisao/la:
nella26 je napisao/la:
andro je napisao/la:Da ne bude zabune oko zenidbe svecenika , ne znam koliko ce ti biti jasno ali oni se vjencjau sa crkvom i ako budes imala prolike vidjeces da nose prsten .
Znam to da se vjenčavaju sa crkvom ali zar nije bolje pustit ljude da svoje nagone usmjeravaju kako treba i gdje treba a ne da siluju i napastvuju nedužne
da slazem se ali zar su samo oni ti koji siluju, kada vec spominjemo silovanja koja su oni pocinili tome se u javnosti daje malo vise medijske paznje a koliko silovanja stvarno ima za koje i ne znamo ili i ne procitamo . sada bi trebali da postavimo pitanje sta je sa vjerskim sluzbenicima kojima je dopusteno da se vjencaju tj. zene a znamo da ih je velik broj koja pocine slicna ili ista krivicna djela . Niko neka ne radi ono sto ne moze da psihicki ili fizicki izdrzi , postavio bih pitanje koja je to osoba koja moze da sprovede bilo koju vjeru u potpunosti , vjeruj taj bi poludio za kratko vrijeme
Da nažalost istina je da i oni koji mogu imati odnose siluju, i baš je žalosno koliko je više to svakodnevnica.
Ali ako se već odlučiš biti hodža ili sveštenik onda ustraj u tome, ne mogu im naći opravdanje.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori