Smrtne kazne...

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#110 Post Postao/la Bijesanpuz »

Pa u ludom svijetu sve normalno je ludo a sve ono ludo i za nepovjerovat je normalno...

to mi nista nije cudno....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#111 Post Postao/la bujo_20 »

treba se prvo razmislit na sebe kako bi se osjecao da si ti na njegovo mjesto onda daj odluku za smrtnu kaznu :wave:

Avatar
bujo_20
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 256
Pridružen/a: 17 Sep 2007 02:00
Lokacija: Makedonija

#113 Post Postao/la bujo_20 »

papaya je napisao/la:Bujo, ja ne znam u kojoj drzavi ima tog pravila...
Za takve situacije postoji zakon
meni jasno je to ali i taj zakon kad izadje ima neko sto nareduje da se izvede taj zakon pa na to sam i mislio :wave:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#114 Post Postao/la vornevljev »

U svakom sluèaju sam protiv smrtne kazne,"a da sam ja neko" za ubice sa predumi¹ljajem,pedofile i silovatelje bih uveo do¾ivotni zatvor.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#116 Post Postao/la sabinax »

cudno da na ovo nisam odgovorila
Jesam, za smrtnu kaznu sam i za sve oblike strogog kaznjavanja, da je tako svi bi dobro promislili dali ce uciniti sta lose, danasnje drustvo (pogotovo kod mene) nas uci da se zlocin isplati, ubijem nekog, ma 10 godina, s pomilovanjem za dobro ponasanje 5, pa nekako cu odsluziti.
Ma ja sam zub za zub, oko za oko, odsjec ruku za kradu...pa da vidis mira i blagostanja...ali posteno za sve (i mito, korupcija, privredni kriminal, sve)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

#117 Post Postao/la otmjen »

nisam za smrtnu kaznu jer je za neke PREBLAG oblik kaznjavanja...sad sto zakoni u mnogim zemljama ne valjaju je drugo...preblagi su..

pojedine bi trebalo dobro namuciti dok se sami ne ubiju...

vatreni-de
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 28 Jun 2004 02:00
Lokacija: cjeli- svijet

#118 Post Postao/la vatreni-de »

smrtna kazna postoji jos iz stari vremena tu se primjenjuje razlicite metode kaznjavanja ( razliciti predmeti koji su napravljeni za te svrhe ,vjesanje itd a u novije doba elektricna stolica i smrtne tamblete itd)
Ja sam naravno za smrtnu kaznu jer opasni ljudi su to i nepripadaju ovom drustvu neki misle da je savremeno vrijeme doslo da smrtna kazna nestane to je potpuno neispravno tradicija treba da se nastavi i tu se nebi trebalo nista mjenjati

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Smrtne kazne...

#119 Post Postao/la basista »

Naravno da nam treba smrtna kazna..
Sta mislite,,koja je to adekvatna kazna za covjeka,koji tamnici i siluje vlastitu cerku..i ona iz tog incesta rodi najmanje jedno dijete???
A toga je sve vise i vise..
Ili ovi pedofili??
Zamislite u kakvoj su opasnosti djeca,sve dok takvi hodaju po planeti.
Ili visestruke ubice??
takvi se ne mogu popraviti.. Smrtna kazna i to na struju!
Nek pate.. [cool.gif]

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Smrtne kazne...

#120 Post Postao/la alyssa_27 »

Apsolutno sam protiv smrtne kazne, iz razloga jer ako neko pocini zlocin, sud mora njegov motiv tacno i vrlo precizno definisati. Koji opravdan razlog ima drzava da nekome oduzme zivot? I u cije ime? S kojom svrhom? Cjenim da je za najteze zlocine (genocid, npr.) dozivotna robija sasvim zadovoljavajuca kazna, i naravno, bez prava amnestije.
slika

Odgovori