Novosti i pitanja u vezi Kosova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#77 Post Postao/la sabinax »

Ej @dugi imam jedno pitanje...postoji li kakva sluzbena stranica MUP-a Kosova da se malo pogledaju novosti i s te strane...kakav je ustroj i kako djeluje...eto zanima me malo taj segment nove drzave :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#78 Post Postao/la dugi_74 »

sabinaX je napisao/la:Ej @dugi imam jedno pitanje...postoji li kakva sluzbena stranica MUP-a Kosova da se malo pogledaju novosti i s te strane...kakav je ustroj i kako djeluje...eto zanima me malo taj segment nove drzave :D

cao bina ...hvala na pitanje...evo web stranice ne samo MUP-a Kosova nego svih ministarstva i skupstine i predsednistva Kosova...sve stranice su na tri sluzbena jezika na Kosovu Albanski, Srpski i Engleski....mada nisu sve u najboljem mogucem nivou sto se tice prevoda na srpskom jeziku posto neke web stranice su nove i neka ministarstva imaju problema sa profesionalnim prevodiocima sa albanskog na srpskom ali vjerujem da ce uskoro sve biti u redu

http://www.ks-gov.net/

klikni ovdje i na desnu stranu gore mozes da odaberes jezik, shqip(sto je albanski), english-engleski i srpski i tu su adrese mnogih institucija ako ne svih institucija drzavnih.

a ako hoces samo adresu MUP-a onda to je :

http://www.mpb-ks.org/


sve najlepse i veliki cmoka za tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#79 Post Postao/la sabinax »

Hvala @dugi...vrlo sam zadovoljna tvojim odgovorima :inlove:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#80 Post Postao/la dugi_74 »

Pocela izdaja novih pasosa za gradjane Republike Kosova slika

Ministar spoljin poslova federacije BiH, Sven Alkalaj, izjavio je da federacija BiH nece priznati nove pasose R.Kosova.

I pored politickih specificnosti koje ima Bosna, Izjava je naisla na burne reakcije medju gradjanima Kosova, jer do sada nije niko ni na moralnom aspektu, obrazlozio ili ucinio nesto da gradjani Kosova drugacije prihvataju stav federacije.

Izgleda politickim celnicima u Bosni uopste ne interesuje da na Kosovu zive vise 50,000 bosnjaka, koji se bore da poboljsaju svoju poziciju na Kosovu.

Takodjer, proizvodi iz Bosne zauzimaju znacajno mjesto u trgovini sa Kosovom.

BiH je medju 4 zemalje koje ne priznaju novi pasos Republike Kosova, Srbija, Rusija, Slovacka i BiH.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#81 Post Postao/la vornevljev »

dugi_74 je napisao/la:Pocela izdaja novih pasosa za gradjane Republike Kosova slika

Ministar spoljin poslova federacije BiH, Sven Alkalaj, izjavio je da federacija BiH nece priznati nove pasose R.Kosova.

I pored politickih specificnosti koje ima Bosna, Izjava je naisla na burne reakcije medju gradjanima Kosova, jer do sada nije niko ni na moralnom aspektu, obrazlozio ili ucinio nesto da gradjani Kosova drugacije prihvataju stav federacije.

Izgleda politickim celnicima u Bosni uopste ne interesuje da na Kosovu zive vise 50,000 bosnjaka, koji se bore da poboljsaju svoju poziciju na Kosovu.

Takodjer, proizvodi iz Bosne zauzimaju znacajno mjesto u trgovini sa Kosovom.

BiH je medju 4 zemalje koje ne priznaju novi pasos Republike Kosova, Srbija, Rusija, Slovacka i BiH.
Znam da BiH nije priznala Kosovo,shvatam ogorèenost naroda na Kosovu na tu èinjenicu,ali vjeruj mi Dugi dok je god BiH sastavljena od Federacije i Republike Srpske ja ne vjerujem da æe ga i priznati.®alosno je to,ali eto tako je,mora¹ imati na umu da Dodikova stranka ima najvise glasova opæenito kad gledamo BiH,niti jedna stranka koja se smatra bo¹njaèkom ili hrvatskom nije dobila na posljednjim izborima toliko glasova koliko je dobila njegova.Dakle,grubo reèeno Dugi,nemaju ni snage ni m.da da se suprotstave Miletu od Lakta¹a (Milorad Dodik).Zato ja ne glasam niti æu glasati,jer u BiH nema niti jedne ljevièarske opcije niti graðanske sve je nacionalno,mada oni to zovu kojekakvim imenima,busaju se u prsa sa "demokratijom"itd.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#82 Post Postao/la sabinax »

dugi_74 je napisao/la: Ministar spoljin poslova federacije BiH, Sven Alkalaj, izjavio je da federacija BiH nece priznati nove pasose R.Kosova.
Kako cudno...ali sad Vorne objasni zasto je to tako...hm, ali ja mislim ako cijeli svijet priznaje Kosovo, pa tako i njihove pasose da ce morati i BiH :-k
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#83 Post Postao/la vornevljev »

sabinaX je napisao/la:
dugi_74 je napisao/la: Ministar spoljin poslova federacije BiH, Sven Alkalaj, izjavio je da federacija BiH nece priznati nove pasose R.Kosova.
Kako cudno...ali sad Vorne objasni zasto je to tako...hm, ali ja mislim ako cijeli svijet priznaje Kosovo, pa tako i njihove pasose da ce morati i BiH :-k
Ma morat æe vraga,nikad na¹ dr¾avni parlament neæe to priznati,jer ima¹ poslanike iz Republike Srpske koji æe uvijek glasati protiv,jest da to nije normalno,ali ¹ta je u BiH normalno.I ima jo¹ jedan razlog,a taj je ¹to su Srbi iz BiH veæi Srbi od onih iz Srbije,pa se oni tako zdu¹no zala¾u da se Kosovo ne smije priznati od BiH inaèe oni raspisuju referendum za odvajanje RS-a,a ovi politièari iz ostala dva naroda (Bo¹njaci i Hrvati) nemaju odgovor na to pa pognuli glave ko p.... pred Dodikom.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#84 Post Postao/la sabinax »

Suti, kad svijet ucjeni...nema hoces-neces............moras ;)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#85 Post Postao/la vornevljev »

sabinaX je napisao/la:Suti, kad svijet ucjeni...nema hoces-neces............moras ;)
Ti onda ba¹ ne zna¹ DON MILETA OD LAKTA©A!!!

On je ne¹to k'o Èak Noris,samo puunoooooooo zajebaniji.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#87 Post Postao/la vornevljev »

papaya je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:Suti, kad svijet ucjeni...nema hoces-neces............moras ;)
Ti onda ba¹ ne zna¹ DON MILETA OD LAKTA©A!!!

On je ne¹to k'o Èak Noris,samo puunoooooooo zajebaniji.
ja poznajem njegovu svalerku ;) (da li je ovo za javnost, ups)
Joj papaya ima li bar u tome ukusa.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

U Prizrenu u toku Dokufest

#88 Post Postao/la dugi_74 »

Filmom “Life, Support, Music” amerièkog autora Erika Danijela Mekgara u Prizrenu je otvoren "Dokufest". Do 10. avgusta biæe prikazano 139 dokumentarnih filmova iz Nemaèke, SAD, Velike Britanije, ©panije, ali i iz Srbije.

U glavnom programu biæe prikazano 80 filmova, od toga nekoliko evropskih i regionalnih premijera koji dolaze sa festivala u Kanu.

Na ovom festivalu biæe prikazano nekoliko filma iz Srbije, a pre nekoliko godina srpski film “Drti Dijana” bio je progla¹en za najbolji.

Organizatori su ove godine omoguæili ljubiteljima filma koji ne ¾ive u Prizrenu da ovde borave dok traje festival i to za simboliènih jedan evro po noæi. Uz reku Bistricu organizovan je kamp za one koji nisu iz Prizrena“.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#89 Post Postao/la sabinax »

Dugi, ja bih dosla, ali se bojim komaraca :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

#90 Post Postao/la dugi_74 »

sabinaX je napisao/la:Dugi, ja bih dosla, ali se bojim komaraca :D
:lol: ...nema u prizrenu bina...meni se to dogodilo u prishtini, a festival se odrzava u prizrenu ... :D

Odgovori