Biti zaljubljen

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#17 Post Postao/la Bijesanpuz »

papaya je napisao/la:mozda se nisam dobro izrazila, kao po obicaju :)

Recimo, dug staz u braku, dosada zavlada, niko se vise ne trudi oko te veze, monotonija, neko ce me mozda razumijeti.
I onda recimo vidis eto komsiju, postara, pekara,ma sta ja znam, i hoces odjednom da mu svidis, eto taman toliko da svaki dan malo vise paznje posvetis sebi, taman dovoljno da osjetis da te i neko drugi zeli.

Znaci, ne zaljubljivanje maksimalno
U prevodu zelis da te neko drugi voli.. jer ti tvoj muz dosadio.. ili obratno da si ti njemu dosadila pa nema nacina da bude lijepo.. i trazi se treca osoba..

u prevodu . PREVARa
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: biti zaljubljen

#20 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:Koliko smatrate da je u redu biti pomalo zaljubljen a biti u vezi/braku?


Ne mislim na svalerisanje klasicno, vec imati neku simpatiju, recimo na radnom mjestu, teretani, komsiluku, malo mastati, flertovanje?
I da to nista ne ide u dubinu i da se ima pod kontrolom, koliko je moguce, a pri tome ostati apsolutno vjeran voljenoj osobi.

Mislite li da to malo osvjezi brak/vezu?
U normalnom braku i odnosima izmedju partnera...Nema mjesta zaljubljivanju niti simpatijama prema drugim...
Kada bih se to i pojavilo...ma o kakvom osvjezenje pricas...bilo bih katastrofa... :baa:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#22 Post Postao/la ra-ja »

obrisan OFF nema veze s temom...mod sabinaX

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

Re: biti zaljubljen

#24 Post Postao/la otmjen »

papaya je napisao/la:Koliko smatrate da je u redu biti pomalo zaljubljen a biti u vezi/braku?


Ne mislim na svalerisanje klasicno, vec imati neku simpatiju, recimo na radnom mjestu, teretani, komsiluku, malo mastati, flertovanje?
I da to nista ne ide u dubinu i da se ima pod kontrolom, koliko je moguce, a pri tome ostati apsolutno vjeran voljenoj osobi.

Mislite li da to malo osvjezi brak/vezu?

ima li takvih svetaca i svetica koji mogu reci da ne cine nista od gore navedenog, koji mogu povrgnut ovo gore napisano??? OSJECAJ nema granice ...a mozemo mi biti vjerni koliko god to mislimo da jesmo

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: biti zaljubljen

#25 Post Postao/la becanka »

otmjen je napisao/la:
ima li takvih svetaca i svetica koji mogu reci da ne cine nista od gore navedenog, koji mogu povrgnut ovo gore napisano??? OSJECAJ nema granice ...a mozemo mi biti vjerni koliko god to mislimo da jesmo
=D> Dobar Komentar

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#26 Post Postao/la sabinax »

ne kazem jesmo li svetice ili svetci....ali govorim da mislim da je to alarm da nesto ne valja i da se raspada brak...ja osobno tesko kontroliram pa da mogu reci da se mogu "malo" zaljubiti....ili se zaljubim ili ne, ako se zaljubim vjerojatno i odem...kod mene to tako ide
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

#27 Post Postao/la otmjen »

sabinaX je napisao/la:ne kazem jesmo li svetice ili svetci....ali govorim da mislim da je to alarm da nesto ne valja i da se raspada brak...ja osobno tesko kontroliram pa da mogu reci da se mogu "malo" zaljubiti....ili se zaljubim ili ne, ako se zaljubim vjerojatno i odem...kod mene to tako ide
nikad se ne bih slozio Sabina da se brak raspada...brak je svetinja koju i sam postujem al....kome se nije provukla ponekad "kvarna" misao kroz glavu??? ...hmmm..ne smijem dalje komentarisat

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

#28 Post Postao/la otmjen »

ja se osjecam zaljubljeno do usiju...zaljubih se u jedno Fordovo auto ...ma mislim da bih i u krevet mogao nocas sa njim


ps...ovo je trebalo u TEMU ...kako se osjecam sad ....soryyyy

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#30 Post Postao/la sabinax »

necu ni ja dalje....cinjenica je da se brakovi raspadaju evo tu je Papaya i ja isto...mozda muska strana to drugacije gleda.....ali ja opet govorim, mozda rijec zaljubljenost nije dobra...flert bi po meni tu bolje pristajala (zaljubljenost ima veze s ljubavi a flert nema) :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori