Novosti i pitanja u vezi Kosova

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#91 Post Postao/la sabinax »

dugi_74 je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:Dugi, ja bih dosla, ali se bojim komaraca :D
:lol: ...nema u prizrenu bina...meni se to dogodilo u prishtini, a festival se odrzava u prizrenu ... :D
Hm...uz rijeku Bistricu, sta nema komaraca uz rijeku, doduse i kod nas je bilo u Vukovaru festival...projekcije na splavi...valjda ljudi ponesu ono protiv komaraca Autan ili kako vec :-k ...svejedno lijepo bi bilo pogledati, ima li prijevod i na srpski
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

#92 Post Postao/la otmjen »

ma sabina u prizrenu ima "svaba" al ne znam jesu li buba svabe ili prave svabe :lol:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#93 Post Postao/la sabinax »

otmjen je napisao/la:ma sabina u prizrenu ima "svaba" al ne znam jesu li buba svabe ili prave svabe :lol:
Ma ima vjerojatno i jednih i drugih svaba jednih ako su dosli na filmski festival....a ovih drugih ima svugdje...pa u kod mene
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#95 Post Postao/la grga »

KOSOVO æe opstat i postojat bez obzira na ostatak svijeta koji ga nije prizno.Eto ba¹ èito kako i u Rusiji su sve vi¹e za,dodu¹e zbog onih "svojih"teritorija u Gruziji,al nemjenja to stvar.Kosovo je dr¾ava i amen kome god se sviðalo ili ne.Pozdrav svim KOSOVARIMA OD BRATA HRVATA I NEK NAM O®IVI BR®E,BOLJE I JAÈE KOSOVO =D>

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#97 Post Postao/la sabinax »

Zna li tko sta ce biti sa strujom na Kosovu...di nam je dugi, on bi to sigurno znao :-k (mozda nema struje), a vele da i internet veze nisu bas najbolje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#99 Post Postao/la sabinax »

Mic_Sokoli je napisao/la:Pa,struju ce nam braca i komsije srbi prodat,samo jos malo da se smire,vidis kako se papaya smirila,nisam konto da ce tako brzo.
bem ti, ljudi ce se smrznuti (bar oni koji se griju na struju) dok se ovi ne odobrovolje
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#100 Post Postao/la cooma »

cestitke kosovarima na svojoj borbi i istrajnosti da se iscupaju iz kandzi tzv. srbije koja je po TITOVOJ smrcu prisvojila sve republike i pokrajine pod svoju sapu i lihvarila ih decenijama...
dobro dobrim

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#101 Post Postao/la mrki62 »

Javio se Crnogorski pre¹jednik sa rijeèima da uskoro CG priznaje Kosovo :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#103 Post Postao/la grga »

Dobro da imademo ovaj Forum,nigdje nisam ni čuo ni pročitao da je UAE priznala Kosovo.Ljepo,nadam se da će to povuć i ostale Arapske..Uostalom za godine,dve priznat će je cijeli svijet,a za 5,6 čak i Srbija I Rusija..

Avatar
dugi_74
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 856
Pridružen/a: 05 Mar 2008 02:00
Lokacija: Pristina,Kosovo
Kontakt:

Re:

#104 Post Postao/la dugi_74 »

sabinaX je napisao/la:Zna li tko sta ce biti sa strujom na Kosovu...di nam je dugi, on bi to sigurno znao :-k (mozda nema struje), a vele da i internet veze nisu bas najbolje

pozdrav draga Bina...i svima ostalima ....

Istina je da smo jedno dvije tri godine poslije rata pa sve do dana danas imali i imamo problema sa strujom....problem je o tome jer su potrebe do danas utrostrucile a mozda i vise u odnosu na prije rata, a to zbog dinamike i razvoja kojeg je Kosovo imalo poslije rata, a i zbog "velikih investicija" koje je srbija ulagala na Kosovu poslednjih 50 godina....a mi smo imali redukcije struje i prije rata u vrijeme srpske vladavine ( citaj okupacije)....


S'druge strane svaki milimetar Kosova je pun uglja, sto je bio i jedan od najvecih razloga za veliku "ljubav" koju je Srbija imala prema Kosovu...

ima vec godinu dana a naravno da traje jos izrada projekta za izgradjivanje termocentrale Kosova C (koja ce po prijedlogu premijera H. Thaci-ja) zvati "Kosova e re" ili u prijevodu "Novo Kosovo" a koja ce proizvesti struju mozda za potrijebe cijelog Balkana....mozes zamislit koliki je to velik projekat i kostace vise od 3 milijardi eura...pa zato i trajace neki dan dok bude gotov projekat i pocne sa izgradnjom....ja sam veliki optimista u vezi toga....

s'druge strane uskoro se ocekuje izgradnja hidrocentrale u okolini Prizrena... a veliki deo opstine Dragash ce se pretvoriti u veliko jezero zbog velikih bogatstva vodom koje ima ova opstina...projekat je vec gotov....


na kraju krajeva i kad nemam struje ja se vise ne plasim Bina da ce se mene ili mojoj porodici desiti nesto lose...da ce doci policija(srpska) naravno i uci u moju kucu i maltretirati nekog iz porodice ili iz sela ili iz grada...da cu morati u pol. stanicu na informativni razgovor...ili da cu morati u neku sahranu sutra....gotovo svaka kuca ima agregata (imam ga i ja :D )...i kad nestane struje ponekad vicem "ziveo agregat"....za sat dva...

draga Bina, hvala ti na pitanje.....mi smo izasli iz rata potpuno unisteni i ukradeni i sa vise od 15 hiljada ubijenih i masakriranih nasih dragih clanova porodice (vecinom deca, zene i starci) i jos nekoliko hiljada koji se vode kao nestali....mi smo svijesni kao gradjani Kosova da nije moguce da za 7-8 godina nama cvijetaju ruze kao sto to vama cvijetaju u Hrvatskoj ili po EU... u jednoj zemlji koja nije jos proslavila godisnjicu nezavisnosti....ali smo sigurni da buducnost pripada nama a to ce vrijeme pokazat.


internet veze su uglavnom dobre ali sada zavisi ko kako i sta placa...mada ovo pitanje mi je nesto cudno :shock:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Novosti i pitanja u vezi Kosova

#105 Post Postao/la sabinax »

Hvala dugi, na iscrpnom odgovoru, a do slabe net konekcije dolazi mozda zbog stalnog gubitka napona pa se kvare ISDN uredaji
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori