Fetva Islamskih Ucenjaka o PALESTINI

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#2 Post Postao/la mrki62 »

Sad ti potpisnici meni djeluju da se trude uraditi ne¹to mimo Bo¾ije volje .


Kako ono ka¾u ; nièija sila , nije Bogu mila .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#3 Post Postao/la vornevljev »

Ja sad poku¹avam shvatiti,ako je to Fard-ul-ajn,onda je logièno da svaki musliman koji se tomu ne pokori èini veliki grijeh.

Dakle za¹to to nije poput klanjanja d¾enaze namaza, ako je izvr¹i jedan dio vjernika,onda sa drugih spada obaveza.

Mislim naravno oni koji osjete potrebu æe i otiæi u Palestinu i tamo se boriti protiv Izraela,ali nije logièno da bude stroga obaveza svakog muslimana.

Lièno sam poznavao neke ljude koji su iz BiH oti¹li ko zna gdje,neki prema Kosovu neki prema Èeèeniji.Ne sjeæam se da su spominjali da je stroga obaveza d¾ihad,jer muslimani su tad ginuli u BiH,pa ne znam ba¹ da je bilo sliènih fetvi.

I jo¹ mi nije ne¹to jasno,gore pi¹e da je to objavljeno ove godine u aprilu,a koliko ja znam ©EJH AHMED JASIN koji je jedan od potpisnika te fetve je umro.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#5 Post Postao/la vornevljev »

baustelac-de je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:Ja sad poku¹avam shvatiti,ako je to Fard-ul-ajn,onda je logièno da svaki musliman koji se tomu ne pokori èini veliki grijeh.

Dakle za¹to to nije poput klanjanja d¾enaze namaza, ako je izvr¹i jedan dio vjernika,onda sa drugih spada obaveza.

Mislim naravno oni koji osjete potrebu æe i otiæi u Palestinu i tamo se boriti protiv Izraela,ali nije logièno da bude stroga obaveza svakog muslimana.

Lièno sam poznavao neke ljude koji su iz BiH oti¹li ko zna gdje,neki prema Kosovu neki prema Èeèeniji.Ne sjeæam se da su spominjali da je stroga obaveza d¾ihad,jer muslimani su tad ginuli u BiH,pa ne znam ba¹ da je bilo sliènih fetvi.

I jo¹ mi nije ne¹to jasno,gore pi¹e da je to objavljeno ove godine u aprilu,a koliko ja znam ©EJH AHMED JASIN koji je jedan od potpisnika te fetve je umro.
To JE FARZUL AJN(srtroga obaveza),jer je cilj cionista sistematko istrebljenje muslimana sa tih prostora,slicno onome u bih!Ovo je drugi put da se donece ovakva fetva,a prva se odnosila na bosanske muslimane,poslje koje muslimnske zemlje UNov zakon za nenaoruzavanje su proglasile nistavnim!Tu stoji i sejh jasin jer je on tu fetvu izrekao vec prije 15 god!Farzul Ajn znaci podrzati tu fetvu u svojim mogucnostima,niko ne trazi od nas da idemo u palestinu i botiti se,ima ko ce se boriti!Onome koji se bar malo osjecaju muslimanima,je dovoljno kad procitaju samo imena ovih ucenjaka,da bi podrzali tu fetvu u bilo kojem obliku!!!SELAM
Ok,onda nemoj govoriti ove godine,nego da je to nastavak na fetvu otprije.

A i mislim da je mala fajda od fetve,ali et'.Niti æe arapske zemlje bojkotovati ekonomsko ili na bilo koji naèin SAD,niti æe se stanje popraviti ne¹to posebno na bolje,Intifada se nastavlja,gube glave i jedni i drugi....
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 24 Aug 2008 21:28, ukupno mijenjano 1 put.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#7 Post Postao/la mrki62 »

Ova tema je mati svih gluposti :ballbounce:
To je isto kad ka¾u da je pa¾ljivost mati svih mudrosti a ja ka¾em ,..................... jeste qu*ac , da je bila pa¾ljiva , ne bi bila mati .
Ko imalo poznaje Perzijce i Arape, znat æe i o èemu pi¹em .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#9 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:Ne tjera te niko da pises mrki ,ako ti je tema glupa!!!
U pravu si , al me tjera savjest koliko je potrebno tebi i ostalim reæi koliko je ova tema glupa.
Izrael suraðuje u svim segmentima sa svim okolnim dr¾avama a narod se hu¹ka putem medija da se stvori neki patriotizam i da se od vlastitog naroda ¹to vi¹e opljaèka love - na ovaj ili onaj naèin.
Da li je tebi poznato da je sam Jaser Arafat prije smrti bio ¹esti èovjek po bogastvu ( na svijetu ) ,................ ne mogu se sad sjetiti koliko je milijardi u igri bilo, al se svakako treba zapitato odakle mu te pare , ha :ballbounce:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#11 Post Postao/la mrki62 »

Znao ti ili ne al svi gore navedeni su za mene ho¹tapleri , koji nisu digli glasa ni na novije zbivanje - Iraq a tobo¾e se bore u vezi nepravilnosti , koja se zove Izrael.
Jel ko od njih uèesnik u neèemu ili su samo potpisnici - razmisli malo i o tom :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#13 Post Postao/la vornevljev »

Eh ovako,sad doðemo do scene kad Arapi ka¾u:"Ovo je bila na¹a zemlja sve do prije 2. svj. rata",a Jevreji æe reæi da su tu bili i prije 5000 godina,i onda dolazimo do one Kusturièine izjave kako su njegovi bili prije 400 g. pravoslavci.Ko je tu bio prije 100 000 godina,èija je zemlja?

Kako ne mogu ljudi skontati da ih vuku za nos razlièitim "...izmima",ali valjda je u mentalitetu tih naroda da ratuju,kao ¹to je to u mentalitetu ljudi na Balkanu,ne ka¾em sviju,ali veæine.

Da ratuju,pa nije va¾no zbog èega,da to nisu vjerski razlozi (sveta zemlja,te ovo te ono)bili bi neki peti,deseti.

Mislim jasno je meni da su ljudi ovce,ali da ne mogu ¾ivjeti zajedno i jedni i drugi to mi neæe biti jasno nikad.

Da se razumijemo,ne branim ni jedne ni druge.
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 25 Aug 2008 20:54, ukupno mijenjano 1 put.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#14 Post Postao/la mrki62 »

baustelac-de je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:Znao ti ili ne al svi gore navedeni su za mene ho¹tapleri , koji nisu digli glasa ni na novije zbivanje - Iraq a tobo¾e se bore u vezi nepravilnosti , koja se zove Izrael.
Jel ko od njih uèesnik u neèemu ili su samo potpisnici - razmisli malo i o tom :wave:
Mrki de nelazi majke ti,ako hoces da diskutujes ok,ali ne tako,skoro svi oni su digli glas i o IRAKU,pocevsi od jusufa el qaedavija do sefera havalija!!!
Evo di¾em i ja svoj glas ,..... ¹ta æemo sad ?
Jedno je diæi glas da se ne¹to zaista i ostvari a drugo je biti ho¹tapler i tobo¾e dizati glas na u¹trb ljudstva , koje kroz neke donacije prilivaju pare na sakrivene raèune ili direkt iz ruke u ruku za tobo¾e odbranu Palestine .
Ko kome sve ove godine prodaje muda pod bubrege ?
Pa ako tebi nije jasno kako i kada se je Izrael ¹irio , to jo¹ ne znaèi da ni meni nije jasno.
Nije diskusija samo tada kad se pi¹e tako je "baustelac-de" ,ja se javim ako se ne sla¾em a ako se sla¾em ja se uop¹te ne javljam .
Nisam ovdje da svakodnevno nabirem sebi broj postova - pogledaj datum registracije i broj postova. Trudim se da se malo na¹alim a na ozbiljnim temama da budem ozbiljan . Svo vrijeme je i Arafat tobo¾e bio borac za Palestinu a pod njegovom vla¹æu je najvi¹e zemlje pripalo Izraelcima - ¹to slijedi da je on tu zemlju haman prodavao njima i ta zemlja nikad se neæe moæi vratiti - jer kako tumaèiti da je tamo zida i da je sam Arafat imao toliko milijardi ke¹a ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori