Autostoperi

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Autostoperi

#1 Post Postao/la sabinax »

Ajde da vas vidim, dali ste ikada stopirali, dali povedete nekad autostopere, jeste li imali kakva neugodna iskustva kao vozac ili kao autostoper?

Evo ovako...ja sam se bome nastopirala, to nam je bio svojevrsan hobi, u srednju skolu redovito, na more, za izlaske, najudaljenija ruta mi je bila sama do Trsta...u to vrijeme nije bilo neobicno da mladi cijelu Evropu produ auto stopom (poznajem ih dosta takvih), uglavnom sam stopirala s frendicom, ali ponekad i sama...
Losa iskustva...hm...imala sam dva, ali sam ih brzo rijesila sa odrijestim "Molim vas odmah mi stanite" (srecom nista strasno)
Od vremena kad sam stopirala zaklela sam se da cu kada budem imala auto stajati stoperima i to uglavnom radim (jedino ne volim kad imam brdo stvari koje trebam micati ili kada stopiraju na glupom mjestu di se ne moze sigurno stati)
Kao vozac nisam imala losih iskustva, dapace uvijek lijepa poznanstva
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#4 Post Postao/la vornevljev »

©ta mislite o takvom naèinu prevoza?
Da li je to po vama dobra stvar,ili mislite da je to krajnje opasno?
Da li ste imali nekih dobrih ili lo¹ih iskustava?

Ja lièno dok sam bio mladji sam mnogo puta i¹ao autostopom,da ne kazem svakodnevno.
Èak smo jedne godine ja i tri prijatelja tako i¹li na more,mislim ne smatram to nekim podvigom,ali mislim da je to danas izumrlo,jer da ste mogli vidjeti kako nas gledaju oni turisti iz automobila,k'o da smo vanzemaljci.
Moram priznati imao sam lo¹ih iskustava,jer nikad nisi siguran s kim sjedi¹ u autu ili kamionu,ali na svu srecu sve se zavrsavalo dobro.
Obièno ta lo¹a iskustva su bila kad sjednem sa nekim ko je pod utjecajem alkohola ili jednom kad sam sjeo u automobil,a mu¾ i ¾ena ili veæ sta su bili se svadjaju,pa zamalo ne izginu¹mo koliko se je on isfrustrirao,pa onda nije bio skoncentrisan na vo¾nju.
Ali sa druge strane sam upoznao i mnogo dobrih ljudi,a sa nekima od njih sam i danas u kontaktu.

P.S.Zapisnièar,neka ovo uðe u zapisnik da smo ja i Sabina otvorili istu temu u skoro isto vrijeme
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#6 Post Postao/la sabinax »

Hehehehe meni je bilo najbolje kad smo ja i fredica stopirale i stane neki bjesan auto a unutra dva tipa (onako foliranti..ja i ona odmah procjenismo, bejaj boysi)...isprika je bila "Ne hvala, nema dovoljno mjesta" :lol: :lol: :lol:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#9 Post Postao/la Bijesanpuz »

Stopao jesam prije.. Pogotovo u ljetnom periodu kad se ide na kupanje.. Rusak na ledja i prst... I uvijek se naleti neko ko ce stati..

A sad kako vozim.. PA stanem ali uglavnom tu negdje u blizini. Znaci moj grad i bliza okolina.. Jer negdje dalje kad idem.. pogotovo sam onda malo se pribojavam, jer moze biti opasno stati nepoznatim ljudima...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

Ja bas volim stati tu u mom kraju, pogotovo nedjeljom, znam koliko to ljudima znaci pogotovo stariji, kad im pobjegne autobus a sljedeci ide tek za sat vremena, vidis koliko su zahvalni....lijepo se i ja tada osjecam
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#11 Post Postao/la zapisnicar »

Meni se cesto desavalo, pokupim neke autostopere i vozim ih, a oni kad izlaze kazu: E jarane, imas li marku za cigara :)

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#12 Post Postao/la cooma »

mislim da je stopanje sada opasno i prava lutrija... [-X [-X [-X [-X
a ja licno cesto povezem stopere i znam da im to puno znaci jer svi stopaju s razlogom!!!!
dobro dobrim

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#14 Post Postao/la ra-ja »

Samo jednom sam bila na moru sa drustvom u Budvi ..i samo jednom sam bila primorana da stopak skupa sa njima....i nikada vise.......

Vracajuci se dio puta Budva..´Dubrovnik ...morali smo hvatati autobusa,,a dalje putovati vozom....
Kada je dosao bio je pun..tako da nije bilo sanse da se ubacis unutra...a bilo nas je 12....To je bio jedan peh na tom putu...
Imam neku odbojnost sjesti u auto sa nepoznatim...tako da nikada nisam niti sjela ......niti imala potrebe da koristim takvo prevozno sredstvo.....
Kada smo sjeli u voz mislili smo rijesen problem.Voz je bio pretrpan putnicima, cak i hol tako da se tesko kretalo ..ali....U sred tunela Vranduka, voz se zaustavio i zadrzao se nekoliko sati ... Dogodio se kvar...kakva jurnjava je nastala....To je prouzrokovalo kasnjenje dolaska na odrediste cak 12 sati....Tek u Doboju smo saznali ..da treba da budemo sretni sto smo zivi......da je voz nastavio put...mozda bih svi izgorili.... :-k
Takvi kvarovi na vozu dese se u 100 godina jedanput....
Ovo je drugi peh na tom putu.... :huh:
Izvinite mozda sam malo otisla od teme ...ali htjela sam to zajedno napisati... :-k

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#15 Post Postao/la dare__71 »

Eh jasta sam,citave 4 godine skole relacijom sarajevo- tuzla...ustvari svi su to radili a posto sam znao kolko je nesiguran voz mada sam imao besplatnu kartu izbjegavao sam ga(sala ....neke si morao cekati i po 280min kasnjenja) ali danas nije da nebih smio vec se izgleda izvoljilo i da nije bilo nemilih scena sem kada profulas put pa se moras vratiti nazad i tada i voz dodze prije tebe u tuzlu :huh: e onda stara nastupa ubi hljeb u meni

Odgovori