Džihad

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#17 Post Postao/la sabinax »

Ajd dobro je ako je tako...a ne ubijati nevine, zene i djecu za islam (kako rade samoubojice u Izraelu, ili bilo gdje drugdje)...puno mi je jasnije
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#20 Post Postao/la sabinax »

Ma daj...a kad se samoubojica zabije u djeciji autobus...jesu li djeca okupatori...molim te, izraelaca isto ima dobrih i losih, a to sto su u Palestini dobili drzavu to je kriv onaj tko im je dao...
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#22 Post Postao/la sabinax »

baustelac-de je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:Ma daj...a kad se samoubojica zabije u djeciji autobus...jesu li djeca okupatori...molim te, izraelaca isto ima dobrih i losih, a to sto su u Palestini dobili drzavu to je kriv onaj tko im je dao...
Izvini al muka mi raspravljati stobom na ovu temu,nemas i osnovne spoznaje o drzavi Izrael
Aj ne moras...imam ja svoju drzavu...uostalom briga me za Izrel i Palestinu, bio je Izrael i Palestina i u Hrvatskoj nedavno, meni rata vise ne treba, bar za ovaj zivot :wave: Saznala sam sta je dzihad, kad otvoris temu o Izraelu i Palestini (a nadam se da neces)...ubost cu se ja i tamo :P
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#24 Post Postao/la sabinax »

baustelac-de je napisao/la:Otvori ti,ti bas se razumjes o politici :lol: :lol: :lol:
[smilie=real mad.gif]
Jedina moja tema o politici je zatvorena i to o Kozarcu...mislim da druge nisam postavljala, priznajem ne kontam se u politiku, ali imam pravo reci sta mislim.....ubijanje nevinih (djece) je grijeh i ne moze se zvati dobrim djelom
AMEN :wave:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#27 Post Postao/la sabinax »

sabinaX je napisao/la:Nisam namjerno citala druge komentare da vidim dali znam pojam DZihad
Ja mislim da je to poziv nekih muslimana na sveti rat...tj da u ime Boga ubijaju druge ljude (pod izlikom da ubijaju protivnike istih uvjerenja)
Ja mogu reci Dzihad=krizarski ratovi
po meni jedno i drugo cista budalastina i izmisljotina ljudskog roda koji tumacenje vjere i svojih niskih ciljeva pretpostavljaju cistoci vjerovanja i svemu cistom i ispravnom u religioznom
Nadam se da sam blizu
Ja sam prvo ovako mislila, pa me uvjerise da su to dobra djela, pa na kraju izgubih moderaciju zbog ne poznavanja ovog pojma....hocemo li se vise odluciti, jeli dzihad znaci sveti rat ili dobra djela u ime Allaha
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#28 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Tacno je Dzihad vjerski rat da li je pravedan ili nije hmmm
Ratovi licno po meni nisu pravedni bez obzira kojeg idela bili
Tacno je i to da si izgubila moderaciju vezano za taj termin ali to nije uzrok vec povod i ne na ovom mjestu vec na drugom
Zadnja izmjena: ADMIN_BOL-CHAT.DE, dana/u 04 Sep 2008 09:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#29 Post Postao/la sabinax »

Ma ne zalim se ja zbog toga, nego zelim utvrditi pojam tog termina...jednom za svagda u mojoj glavi, kako saznati sta je ispravno...iz medija se vidi da je dzihad sveti rat u kojem stradavaju i nevini ljudi, ali eto zapisnicar me uvjerio da je pojam dzihad vezano uz sva dobra djela koje muslimani cine da bi proveli svoju vjeru, ja se opet vracam na krizarske ratove, jer te dvije stvari mogu paralelno usporedivati, ni u jednoj svetoj knjizi ne pise ubij bliznjeg svoga ali ljudi su ti prokleti koji tumace vjeru onako kako njima odgovara...ljuta sam i zalosna zbog toga, jer po ovim komentarima pojedinaca vidim da su malobrojni koji mogu vjeru shvatiti iskljucivo kao pozitivnu smjernicu u zivotu, cesto mnogi izvlace neke totalitarne gluposti (hoces li pustiti bradu ili ne, hoces li slusati muziku ili ne, hoces li jesti ovo ili ono) a ne shvacaju da je bit vjere biti bolji covjek.
Toliko od mene
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#30 Post Postao/la Bijesanpuz »

U tome je problem sto svak smatra dzihad kao vjerski rat u smislu onog sto rade bombasi samoubice i slicni njima...
Oni nisu muslimani... Jer je najveci grijeh ubiti nevina covjeka a samoubistvo da i ne govorim..

Dzihad je BORBA na Allahovom dz.s. putu, ali nemora biti oruzjem niti ratom..
Dzihad je borba naukom, istinom, ucenjem, rijecima..

Dzihad je i lijep govor, lijepa djela... Sve ono sto promovise islam..

Samim sto si musliman i sto propagiras islam ti si u jednom dzihadu...

A naravno da postoji i dzihad kao rat... ali to je u iznimnim situacijama.. Kao sto je odbrana islama, rat kakav je bio u bosni... To je dzihad...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Odgovori