Korumpirani profesori

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#2 Post Postao/la vornevljev »

Jao kakvo licemjerstvo,u Hrvatskoj pohapsili stotinjak osoba od kojih je tridesetero profesora zbog korupcije na univerzitetima i odmah kao i u nas se to pitanje aktelizira.

Ma daj svi znamo da je kod nas stanje ¹to se tièe korupcije na izuzetno "visokom" nivou,ne samo na univerzitetima,nego i u svim ostalim institucijama.

Pro¹le godine je neka nevladina organizacija vr¹ila neke ankete ili ¹ta ja znam neka istra¾ivanja i utvrdili su da smo mi na samom vrhu ljestvice korumpiranosti,èak je i Albanija manje korumpirana dr¾ava od nas.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#3 Post Postao/la paparaci »

bar smo u tom prvi :lol: :(

upravo tako vorn. nema institucije, gdje nema korupcije. to je otvorena tajna. sve je to jako isprepleteno i povezano u nekim slucajevima, tako da jedni druge stite. na tom polju, kao i na svim ostalima bi trebalo dobro zavrnuti rukave, pljunuti u ruke i oshinuti po prashini!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#4 Post Postao/la Bijesanpuz »

Sve je to narod naucio....

I Svi uvijek vishe vole platiti nego da uce... To je realnost....
A normalno.. Sto je veca potraznja veca je i cijena..
ha ya...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#5 Post Postao/la paparaci »

BijesanPuz je napisao/la:Sve je to narod naucio....

istina! "sto nas vise tuku, to ih vise volimo!" :(

Avatar
Danijel32
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 40
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Umalo pa KASTAV-CROATIA

#6 Post Postao/la Danijel32 »

Ja znam nekoliko osoba koji su ¹irom Bosne,(Mostar,Zenica..)kupili raznorazne ¹kole prije i poslije ovog zadnjeg rata ¹to i nije neko novo saznanje.A ovo po RH takoðe,sve je to kod nas mislim u RH samo jedna obièna predstava za Europu kao fol rje¹avanje korupcije..Dovoljno je reæ da ni sam predsjednik vlade Sanader ni do dan danas nije obrazlo¾io porijeklo svoje imovine..Jesam veliki Hrvat i najdesniji kad zatreba ali usrana nam dr¾ava,A va¹a Bosna jo¹ i gora mislim na podjelu teritorije jer na¾alost Srbima æe ostat svoja nakazna umotvorina..Sorry ako davim..

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#7 Post Postao/la maida_20 »

ovdje na filozofskom fakultetu u Tuzli ima jedan prof. Bosanskog jezika,nije uopce korumpiran samo...ako zelis poloziti ispit,fino ljepo pokucas na vrata,dobijes njegov racun od struje ili vode,nekada mu naum padne i kafa ili sok,cokolada...uglavnom kada to doneses onda imas pravo predati mu indeks! :D

Jedan student htio taj slucaj objavti u novinama...ali niiije,razlozi nepoznati-poslije toga "malo se smirio"-ali i dan danas vidamo studente kako sa tortama i pokloncicima ulaze u njegovu kancelariju...

Nije on jedini...daj boze da jeste...drugi to rade i na drugaciji nacin npr. vole zgodne ,utegnute studentice ... :lol:

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#8 Post Postao/la dare__71 »

maida_20 je napisao/la:ovdje na filozofskom fakultetu u Tuzli ima jedan prof. Bosanskog jezika,nije uopce korumpiran samo...ako zelis poloziti ispit,fino ljepo pokucas na vrata,dobijes njegov racun od struje ili vode,nekada mu naum padne i kafa ili sok,cokolada...uglavnom kada to doneses onda imas pravo predati mu indeks! :D

Jedan student htio taj slucaj objavti u novinama...ali niiije,razlozi nepoznati-poslije toga "malo se smirio"-ali i dan danas vidamo studente kako sa tortama i pokloncicima ulaze u njegovu kancelariju...

Nije on jedini...daj boze da jeste...drugi to rade i na drugaciji nacin npr. vole zgodne ,utegnute studentice ... :lol:
Eh vidi slucaja i zaista sam iznenadzen izjavom tvojom maida_20,ne o korupciji nego cinjenicom da si iz tuzle,eh sada mi je srce ko kuce nego povod javljanja je a smatram to radosnom vjescu da je danas bio organizovani protest protiv korupcije i nepravilnog rada tuzlanskog univerziteta sto mi cini zadovoljstvo prijaviti na kome su pozvani svi studenti i zainteresovani gradzani a na odgovornost je pozvan sam rektor univerziteta...e ovo se zove pojava demokratije a ne neka gej parada :D

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: korumpirani profesori

#10 Post Postao/la Bijesanpuz »

evo malo clanak koliko je sve to daleko otislo...

http://www.svevijesti.ba/content/view/17443/218/

zalosno ali istinito :( :(
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: korumpirani profesori

#12 Post Postao/la paparaci »

vidovita_dzemila je napisao/la: to je najgore.
nek oni orgijaju koliko hoće, ali brate ovo je toliko nepravedno prema studentima koji se godinama muče učeći.
ma sto je nepravedno, ali i besmisleno skroz! ne razumijem ni takve osobe koje sebi kupuju diplome. za mene su to iskompleksirane osobe. to je i krajnje neodgovorno! jer gdje ces ti preuzeti neki posao na visokoj funkciji, koji zahtjeva ZNANJE, sa kupljenom diplomom. ne moze se tako napredovati nikako! pa kod nas je u selu direktor poste bio covjek sa 4 razreda osnovne skole, dok su ljudi sa odgovarajucom strucnom spremom sjedili kod kuce.

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: korumpirani profesori

#13 Post Postao/la Bijesanpuz »

nekazu dzaba "Para vrti gdje burgija (busilica) nemoze"

Njih briga jeli to odgovorno, savjesno ili pravedno.. On ce dati toliko para za diplomu, toliko para nekom u dzep da bi ga ugurao na posao i onda uziva u svojoj fotelji..
Dok normalni se muce dok bi naucili, prosli i srednju i fakultet, potrose i znoja i para i zivaca i svega, i na kraju dobiju diplovu i diplomu u ladicu i cekaj kad ce gdje biti posao... I tesko ga nadju iako imaju uredne i diplome i imaju i znanje...

tuga... cemer.. i jad...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: korumpirani profesori

#15 Post Postao/la beca »

Neki dan prica moja tetka, kako je njena komsinica dobila testove iz matematike, od jednog profesora iz jedne sarajevske srednje skole za 100 km, koji ce biti na prijemnom ispitu...Upitah se, nije li to mozda prevara, da li uistinu taj covjek to radi, sta ako vara ljude.../covjek koji je posjednik izmedju profesora i osoba koje kupuju te testove/...

Nazalost, cinjenica je da je korupcije sve vise i vise...ali isto tako trebamo biti svjesni da je uvijek postojala, pa i prije 200 godina se seoskim uciteljicama, ako nista noslilo voce i povrce, meso i sl. [laugh.gif] .

Da ne bih bila krivo shvacena od pojedinaca, ja sam protiv korupcije a kako i ne bih bila kada pomislim na djecu poginulih boraca, ratnih vojnih invalida i uopce djecu koja su na rubu egzistencije, oni nisu ni u stanju da ponude mito, a ima ih boljih ucenika koji nece biti primljeni na prijemnom, samo zato jer nemaju stele...

Pa ne trebamo biti prepametni da to vidimo, kad izadju rezultati prijemnih ispita, tabela obicno izgleda tako da su na kraju primljenih ucenika oni sa dobrim i vrlodobrim uspijehom, a koji su, nekim cudom na prijemnom imali maksimalan broj bodova, a medju ucenicima koji nisu primljenji, sigurno prvih stotinu su odlikasi koji imaju nedovoljan broj bodova na prijemnom....

Da ikako mogu, i da imam mogucnost i neku ovlast, ja bih jedno po jedno u ovoj drzavi trpala u zatvore, nazalost, ne bi bilo dovoljno objekata u Bosni koji bi predstavljali taj zatvor, koliko bi bilo kriiminalaca...

Odgovori