Bajram

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#2 Post Postao/la zapisnicar »

Bajram ide, bajramu se nadam/ sta bih dragom bajramluka dala :)

Bjaram je uvijek nesto posebno. Obavezno se okupi sva familija. Okrene se nesto na raznju.

Vec sam poceo skupljati sitan novac koji darujem skoro svakom djetetu koje vidim.

:D

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

#4 Post Postao/la _ramayana_ »

Od Bajrma ocekujem dobru atmosferu.......hmmm dobru hranu i kolace...........i da vidim one koje nemam priliku vidjeti bas svaki dan :lol: :lol: :lol:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#5 Post Postao/la vornevljev »

Ja odem ujutro kod majke (nane),takav adet da se posjeti rodbina,a kako ja nemam rodbine mnogo (imam ali k'o da i nemam) nas nekoliko se skupi,znaèi kod majke, i onda zajedno ruèamo.

Naveèe izidjem u grad (samo da napomenem za bajram u gradu bude bolja atmosfera nego za novu godinu),i ono dernek k'o dernek,malo gledam i ove ¹to su postili cijeli ramazan pa se onda za bajram otelendeèe totalno-kakvi licemjeri,a ima i onih koji saèekaju da proðe prvi dan bajrama,pa onda "slave" drugi.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#6 Post Postao/la dare__71 »

Heej tequilina prva tema mada je i ona trebala odgovoriti na istu ali ja licno radim taj dan 24 sata tek da ispostujem kolegu(nadam se da nece biti mnogo posla) a drugi dan valja zetu i sestricnoj na praznik...dosada je bilo lijepo nadam se da ce i sada :)

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#7 Post Postao/la Bijesanpuz »

I ja cu vjerovatno provesti radno bajram.. do podne samo slobodan...

Ujutro rano naravno na Bajram namaz.. polako kuci na rucak.. usput svratit u prodavnicu neki pokloncic za mamu i tak..
Dodjem kuci mama spremila rucak jedem malo odmorim i moram na posao.

i to je to...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#9 Post Postao/la dare__71 »

tequila je napisao/la:blago vama kada imate skime a ja sam daleko od svojih
ma opusti se tequila bit cemo mi na forumu :-k

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#14 Post Postao/la paparaci »

vornevljev je napisao/la: Naveèe izidjem u grad (samo da napomenem za bajram u gradu bude bolja atmosfera nego za novu godinu),i ono dernek k'o dernek,malo gledam i ove ¹to su postili cijeli ramazan pa se onda za bajram otelendeèe totalno-kakvi licemjeri,a ima i onih koji saèekaju da proðe prvi dan bajrama,pa onda "slave" drugi.
[smilie=to funny.gif] :poz:
istina sve! to je i mene uvijek iritiralo i iritira dan danas. kao poste i prvi dan bajrama se nalikace ko stoka :stupid:


ne znam. moram vidjeti da li cu raditi taj dan. pozvan sam sa sekom kod tetke na rucak ili veceru, pa cemo vidjeti. mada nije to to..... al et.
volio bih da sam dole za bajram, jer je to totalno nesto drugo! osjecaj i sve. ovdje kao i da nije.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#15 Post Postao/la paparaci »

vornevljev je napisao/la: Naveèe izidjem u grad (samo da napomenem za bajram u gradu bude bolja atmosfera nego za novu godinu),i ono dernek k'o dernek,malo gledam i ove ¹to su postili cijeli ramazan pa se onda za bajram otelendeèe totalno-kakvi licemjeri,a ima i onih koji saèekaju da proðe prvi dan bajrama,pa onda "slave" drugi.
[smilie=to funny.gif] :poz:
istina sve! to je i mene uvijek iritiralo i iritira dan danas. kao poste i prvi dan bajrama se nalikace ko stoka :stupid:


ne znam. moram vidjeti da li cu raditi taj dan. pozvan sam sa sekom kod tetke na rucak ili veceru, pa cemo vidjeti. mada nije to to..... al et.
volio bih da sam dole za bajram, jer je to totalno nesto drugo! osjecaj i sve. ovdje kao i da nije.

Odgovori