Zivot u stranoj zemlji

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

Zivot u stranoj zemlji

#1 Post Postao/la Alyssa_ »

Kakvo misljenje imate o zivotu u stranoj zemlji, sta vam se svidja a sta vam smeta ili fali...

....ja sam prezadovoljna, imam puno vishe mogucnosti ovdje nego sto bi imala u rodnom kraju, ali ipak Bosna mi je u srcu djaba sve..djaba i pare, i stan ili kuca ili auto itd..kad je ljeto i sunce przi nemas onaj osjecaj, trava nema onaj miris ko u rodnom kraju i tako te slicnosti, drvo nije isto......kad ja nisam u svojoj Bosni...a ja i mislim da se mozda neki samnom i slazu..

pa hajde da vas cujem shta imate da kazete... :P

Avatar
godsmack
Pocetnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 13 Mar 2005 02:00

#2 Post Postao/la godsmack »

Slazem se s tobom Alyssa, sigurno da mi imamo vece mogucnosti vani nego u nasoj Bosni, zalosno ali je tako, i dugo mi dole necemo imati prespektive dok nam lopovi vladaju zemljom! Sta mi je jos najzalosnije je to da i ta Bosna vise nikad nece biti ono sto je bila, jer ja kad idem dole, ne idem svojoj kuci u Visegrad, nego u Sarajevo, a i tamo me smatraju strancem, a zasto u Visegrad ne idem mislim da ne trebam pricati, tu carsiju imam u lijepom sjecanju i ne zelim da mi to neki, ne znam kako da ih nazovem, kvare to sjecanje! Malo sam skrenuo s teme ali ovim hocu da kazem, zasto je meni trenutno bolje vani!

Avatar
Bloodman
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 68
Pridružen/a: 07 Jun 2006 02:00
Lokacija: Austria

Re: Zivot u stranoj zemlji

#3 Post Postao/la Bloodman »

Alyssa_ je napisao/la: ......a ja i mislim da se mozda neki samnom i slazu..

pa hajde da vas cujem shta imate da kazete... :P
kao naprimer JA!! :D :D :biggrin:
NO RISK, NO FUN!!!

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#4 Post Postao/la Tourniquet »

pa to je ocigledno, jerr ne bi svi ishli negde vani da im tamo nije bolje nego ovdje... A ova nasha zemlja ti nema sta pruzit, pogotovo nama mladima, ides tam mucis se da zavrsis neku skolu i kad zavrsis odlozis diplomu u ladicu i besposlicaris..... to je nasa realnost i onda naravno da je bolje negde tamo napolju, mada nisam bio i nisam to okusio ali vjerujem da je bolje nego tu... A normalno je da svak u srcu nosi svoj grad, svoje rodno mjesto i tu mu je uvijek najbolje....

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

Re: Zivot u stranoj zemlji

#6 Post Postao/la Alyssa_ »

BloodMan je napisao/la:

kao naprimer JA!! :D :D :biggrin:


...hehe, ti se haman stalno samnom slazesh :P

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#8 Post Postao/la mala-plava21 »

Bila sam u svicarskoj 7mj i pocetak nije lagan ali sve ima svoje dobre i lose strane skoro sam i ostala tamo. Naravno emocije uvijek vuku tamo odakle si.

Avatar
Alyssa_
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1199
Pridružen/a: 30 Nov 2000 02:00
Lokacija: ** U svom svijetu tame,ususkana u kolevci samoce i neostvarenih zelja,izgubljena u sopstvenom zivotu

Re: hmmf

#10 Post Postao/la Alyssa_ »

Proud_muslim je napisao/la::baa: Meni smeta da sviju ovdje interesuje kako i zasto..rasisti su i stalno gledaju u mene...to nije to sto mi smeta, jer mene to stvarno ne interesuje, nego glavni je problem da ti se zele petljati u zivot, i ne svidza mi se kako su dosta muslimana ovdje licemjeri i glume da su neko sto nisu tebi, a dok ti okrenu ledza su drugaciji!

Ovdje nmi se svidza sto imam dosta moji kolegica sto me postuju, i sto ih nikada nebi upoznala kada bi zivjela u Bosni...naravno znam kako je tesko u Bosni, ali ne volim kada nasi iz Bosne vicu: Gospoda

Jadni mi, gospoda..LOOOL :stupid:
...svaka cast, slazem se sa tobom.. :bigups:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

Re: hmmf

#12 Post Postao/la mala-plava21 »

Proud_muslim je napisao/la::baa: Meni smeta da sviju ovdje interesuje kako i zasto..rasisti su i stalno gledaju u mene...to nije to sto mi smeta, jer mene to stvarno ne interesuje, nego glavni je problem da ti se zele petljati u zivot, i ne svidza mi se kako su dosta muslimana ovdje licemjeri i glume da su neko sto nisu tebi, a dok ti okrenu ledza su drugaciji!

Ovdje nmi se svidza sto imam dosta moji kolegica sto me postuju, i sto ih nikada nebi upoznala kada bi zivjela u Bosni...naravno znam kako je tesko u Bosni, ali ne volim kada nasi iz Bosne vicu: Gospoda

Jadni mi, gospoda..LOOOL :stupid:


Slazem se s tobom rekla si istinu,ali nije to samo ovdje tako je svugdje u svijetu i svako iskren i moralan ce to vidjeti. Koliko je normalnih,
iskrenih i postenih ljudi premalo. zato cuvaj prijatelje koje imas jer je pravih danas malo i ne obaziri se na "one" ne zasluzuju to. kiss :biggrin:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#13 Post Postao/la mala-plava21 »

To ne vide dvolicni i koji se samo pretvaraju da su ti prijatelji itd. a kad okrenes leda imas sta vidit. Ako jos nisi jer si mlada iako dosta zrelo razmisljas naucit ces cim nekog ugledas/upoznas procijenit kakav je. Samo sljedi unutarnji osjecaj dali ti je ugodno s tom osobom. I osjecaj te nece prevarit a ti neces imsti lazne prijatelje. :biggrin:

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#14 Post Postao/la mala-plava21 »

Proud_muslim je napisao/la:
mala-plava21 je napisao/la:To ne vide dvolicni i koji se samo pretvaraju da su ti prijatelji itd. a kad okrenes leda imas sta vidit. Ako jos nisi jer si mlada iako dosta zrelo razmisljas naucit ces cim nekog ugledas/upoznas procijenit kakav je. Samo sljedi unutarnji osjecaj dali ti je ugodno s tom osobom. I osjecaj te nece prevarit a ti neces imsti lazne prijatelje. :biggrin:
kome ti to?

Tebi, komentar na ono sto si rekla da ti je drago da nisi jedina koja to viditako.

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

#15 Post Postao/la bosanka100 »

Niko ne zna sta osjecam
niko ne zna kako mi je
mene ovdje nikad pjesma
probudila nije


Eh sto nisam sada s tobom
da gledamo polja rosna
zelja mi je, al ne vrijedi
daleko je Bosna

Nikog nemam da zagrlim
nikog nemam istina je
reci boze ova tuga
dokle ce da traje


Ovu pjesmu pjevam tebi
pjevam rodnom zavicaju
kad sve prodje, nek ostane
pjesma o mom kraju

Odgovori