Beba na ebay

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#16 Post Postao/la dare__71 »

Slazem se papy ali sa vjerom smo imali i moralne vrijednosti koje se vec pocinju gubiti i blijeditia bile su nesto sto nam je davalo pravac za pravilan nacin zivota,tek jos pojedini racunajuci i mene ostal su tek slike onoga sto je moralno i ispravno ali sa sljedecim generacijama to ce izbljediti

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#19 Post Postao/la dare__71 »

papaya je napisao/la:
moral? moze i bez religije!
pa ok papy nije neophodno slazem se jer i sam sam ateista ali kako sve vise blijedi u nasim sjecanjima mada mozda i grijesim povecava se broj radnji koje se kose sa bilo cim normalnim

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#21 Post Postao/la dare__71 »

Nisam mislio na fanatizam naravno i okritnosti poput kaznjavanja

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#23 Post Postao/la dare__71 »

Papy moje je misljenje da je izvoriste sada naseg utemeljenog morala vjera i jedina stvar koja nam je podigla svijest,za koju se odluciti ni sam neznam jer zaista to trebam rascistiti sa sobom ali kada pricamo o granici za to postoje zakonska ogranicenja .......Malo ce glupo zvucati ali sjecam se perioda kada si nekada vidio policajca na jednoj strani ulice obavezno gledao da predzem na drugu i ne samo ja nego svako moga uzrasta a danas je normalno da klinac u najvecoj javnosti danas su to skole i sl.,vrijedza i ponizava iste,ok ovo nadolazi na cinjenicu da se aljkavo odnosimo sa vaspitanjem djece te da im je moral dostigao minimum ali svemu tome razlog je brzi zivot i uposlenost oba roditelja koji se bore za egzistenciju te bez urodzene svijesti da je vaspitanje djece na prvom mjestu...pojedini ce naredati kamaru klinaca samo radi povecane socijale ,opet drugi tek zato sto se to od njih trazi u drustvu i pricama da svako dijete ima svoju nafaku ali mali je broj onih kojice to uraditi samo zato sto zele da imaju nekoga ko ce nasljediti njihova stajalista

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#25 Post Postao/la dare__71 »

okic i sorry malo sam skrenuo sa teme i siguran sam da je tvoje iskustvo kao roditelja mnogo pribliznije istini nego moje,sada mogu samo drzati pridike ali kada se i sam sretnem sa tim tek cu tada shvatiti pravo lice navedene situacije

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#27 Post Postao/la dare__71 »

papaya je napisao/la:
dare__71 je napisao/la:okic i sorry malo sam skrenuo sa teme i siguran sam da je tvoje iskustvo kao roditelja mnogo pribliznije istini nego moje,sada mogu samo drzati pridike ali kada se i sam sretnem sa tim tek cu tada shvatiti pravo lice navedene situacije
mislim da je najtezi "posao" na svijetu :)
sa kojim bih se sad uhvatio u kostac i nebi ga time smatrao :P

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#28 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

kristalina je napisao/la:Ako je ovo istinita prièa , onda nikako nije zafrkancija a niti neslana ¹ala .
Naravno da je istina licno akte sam drzao i citao
Ali ipak se radi o nehatu i nepaznji roditelja na poslijedice
Nje bila nikakva namjera prodati vec samo geg koji ih je dovelo do toga da bebu su dobili ponovo nazad ali pod nadzor Jugendamta gdje su duzni svake dvije sedmice posjecivati i primati posjete socijalnih radnika.
Te majka ici psihologu (koje je ona samoinicijativno trazila)

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#29 Post Postao/la ra-ja »

Ovo je samo jedna neslana sala..kako sam svatila...Iako mislim da takvih dogadjaja ima u svijetu...samo ne na takav javni nacin...

Ja sam vec jednom pisala ...kako sam uhvatila mladu zenu , tik poslije rata,koja je pokusala zamjeniti bebu od 3 mjececa za traku Safeta Isovica...I to prosijacima.....Ja sam je u tome sprijecila...ali ona ga je ipak ,ostavila na klupi ispred Supermarketa...sva sreca policija je pronasla :huh:
U tim bijednim poslijeratnim momentima nije mogla nista drugo niti traziti...Ona ga se zeljela rijesiti posto poto...Zalosno ali istinito....

Uvijek sam se pitala kako moze neko prihvatiti da bude anatomska majka,nekome...za novac.da poslije rodjenja preda djete porodici ...i da ga vise nikada nevidi...I to je biznis....
Za mene nesvatljivo... a dogadja se... :(

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#30 Post Postao/la sabinax »

Meni se cini da se ovi roditelji nisu saljili, ta prica koju su kasnije slozili policiji je olfo da im se ublazi kazna, po meni se cini da im je namjera bila zaista da se dijete proda, da se rijese djeteta i zarade novac, po meni je u redu da im je djete oduzeto, vrijeme ce pokazati zele li zaista to dijete natrag
Mislim da su ovo stvari s kojima se ne sali, mogli su sebe iz sale postaviti na net pa vidjeti koliko bi mogli zaraditi
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori