Marko Perkovic Thompson, bojkot ili ne?

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Marko Perkovic Thompson, bojkot ili ne?

#1 Post Postao/la sabinax »

Ne znam koliko vam je poznat rad ovog Hrvatskog pjevaca ili ste naculi o njemu iz medija ili od prijatelja...ali voljela bih cuti vase misljenje o njegovom radu, pjesmama, ikonografiji koja ga prati i publici koja ga slusa...
U Hrvatskoj je dosta kontroverznosti oko njegova nastupa, u Puli je cak pokrenut postupak zabrane njegog koncerta, naime na njegov koncerat dolazi mnogo omladine koja nosi ustasku ikonografiju
Ja osobno sam ranije isto slicno razmisljala da pjeva ustaske pjesme ali sam pogledala na TV njegov koncert (nadam se da nisu isjekli neke dijelove) i mogu reci da nisam vidjela ustaske ikonografije, njegove pjesme su po meni prozete patriotizmom i ljubavi prema domovini, arhaicnim izrazima i davnim obicajima, scena prevladava pleterima
Druga je stvar sto se publika povezuje s ustastvom i protiv toga svakako jesam, treba kazniti sva nepodobna obiljezja
Sta vi mislite
Po meni je vrlo mali korak izmedu patriotizma i nacionalizma
http://de.youtube.com/watch?v=tDAWyMDIDV4
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#3 Post Postao/la sabinax »

istina papaya, zelis reci da ima dovoljno tematike da se pjeva o romanticnoj ljubavi, ali kad malo poslusam pjesmu recimo ovu pjesma http://www.youtube.com/watch?v=UTr1JDne ... re=related
Druga je stvar sto se ta djeca pozivaju na ustastvo
Ne gledajmo publiku pogledaj rijeci pjesme...Ima li sta u tome lose
jeli to nacionalizam ili patriotizam?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#5 Post Postao/la diisaaa »

licno volim njegove pjesme pogotovo lipa li si i vjetre s dinare sude mi

moje misljenje protiv bojkota covjek voli svoju zemlju kao i mi svi svoju
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

Ej Papaya reci jel taj Baja iz Srbije ili iz Bosne, mozda se zato ruzno gleda ako je iz Bosne (iako je i to legitimna drzava) ipak je nastala (bar po meni) genocidom ali ajde kad pjeva o vjeri, sta ja znam...ma nisam ni ja vise pametna :-k
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#10 Post Postao/la sabinax »

a hebaji ga imas pravo...ja sam pustila temu a ko hoce nek je se hvata, meni su dobre i ljubavne pjesme
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#11 Post Postao/la paparaci »

sabinaX je napisao/la:Ej Papaya reci jel taj Baja iz Srbije ili iz Bosne, mozda se zato ruzno gleda ako je iz Bosne (iako je i to legitimna drzava) ipak je nastala (bar po meni) genocidom ali ajde kad pjeva o vjeri, sta ja znam...ma nisam ni ja vise pametna :-k
haj ovo pojasni, svega ti!
Zadnja izmjena: paparaci, dana/u 05 Okt 2008 01:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#12 Post Postao/la mrki62 »

sabinaX

I izvan Hrvatske on ima zabrane , a ima i te kako usta¹kih pjesama .

Evo jedne http://de.youtube.com/watch?v=Zr8oXi1T- ... re=related

A kakva je omladina zbog njega, evo ti link http://de.youtube.com/watch?v=hEZJFR9px ... re=related


Jel to ponos za jednu dr¾avu ????????????
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#14 Post Postao/la paparaci »

papaya je napisao/la:
paparaci je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:Ej Papaya reci jel taj Baja iz Srbije ili iz Bosne, mozda se zato ruzno gleda ako je iz Bosne (iako je i to legitimna drzava) ipak je nastala (bar po meni) genocidom ali ajde kad pjeva o vjeri, sta ja znam...ma nisam ni ja vise pametna :-k
haj ovo pojasni, svega ti!

Sigurno je mislila RS :D a ne Bosnu, i ja sam ostala u cudu, al je sigurno se zeznula
hehehe. vjerovatno. ali Srbija i Srpska tj RS nisu isto. a isto tako RS nije drzava, vec entitet! al hajd.....

da ne bi isao na off, da i ja kazem bar nesto vezano za temu. pogledao sam ovih par linkova sto ste postavili. bezze stvarno! joj, one djece, sto su jadna!
na koje se gluposti trosi vrijeme i energija, a toliko toga lijepog bi se moglo postici!
ma ovog tipa, tj. tompsona i sve poput njega treba bojkotovati i zabraniti im uopste nastup bilo gdje! takve stvari samo sire mrznju! a to je jako zahebana bolest! ne daj Boze nikom!!

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#15 Post Postao/la dare__71 »

Bila je dovoljna jedna stvar njegova da ga cujem pa da odustanem od bilo kakvog nastavka slusanja,jadan nacin da se zadobije popularnost ali srece ima kada neko ima sluha da to zabrani...

Odgovori