Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Uhapsen Naser Oric ali ne zbog ratnih zlocina

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Uhap¹en Naser Oriæ ratni komandant Srebrenice!
Osim Nasera Oriæa uhap¹eni su Nedim ©ahinpa¹iæ, Damir Fazliæ i dr¾avljanin Srbije pod nadimkom "Sviè". Oèekuju se nova hap¹enja...
03.10.2008. 08:50
U opse¾noj akciji Federalne uprave policije, uz podr¹ku specijalaca, juèer oko 17 sati u restoranu "Brajloviæ" u sarajevskom naselju Ilid¾a uhap¹en je Naser Oriæ, ratni komandant u Srebrenici.

Krivièno djelo

Zajedno s Oriæem, kako je "Dnevnom avazu" sinoæ potvrðeno u Federalnom MUP-u, uhap¹eni su i Nedim ©ahinpa¹iæ, Damir Fazliæ i Branislav Cvjetièanin zvani Sviè iz Beograda.

- Mogu potvrditi da smo li¹ili slobode dvije osobe u trenutku izvr¹enja kriviènog djela, dok su jo¹ dvije u meðuvremenu privedene - rekao je sinoæ "Avazu" portparol FMUP-a Robert Cvrtak.

On nije ¾elio potvrditi o kojim se osobama radi, niti za koja se krivièna djela terete.

No, prema saznanjima na¹eg lista, te osobe uhap¹ene su u trenutku primopredaje novca. Prema policijskim informacijama, ovaj sluèaj tièe se uzimanja vi¹e stotina hiljada maraka, a rijeè je o kriviènom djelu lihvarenja.

Kako smo doznali na licu mjesta, odmah nakon upada policije u restoran "Brajloviæ", Oriæ je oboren na pod i svezan. On i Nedim ©ahinpa¹iæ odmah su prebaèeni u zgradu FMUP-a, dok su Fazliæ i Cvjetièanin odvedeni ne¹to kasnije.

Uhap¹eni su sinoæ zadr¾ani u policijskom pritvoru te ispitani, a danas bi trebali biti predati Tu¾ila¹tvu Kantona Sarajevo. Sinoæ je Oriæ za svog advokata imenovao Vasviju Vidoviæ, koja je bila njegov branilac i pred Ha¹kim tribunalom.

Vidoviæ advokat

Portparol Cvrtak sinoæ nam je pred zakljuèenje ovog broja kazao da ¹iroka policijska istraga jo¹ traje te da se oèekuju nova hap¹enja. Kako "Avaz" saznaje, tokom noæi su izvr¹ene policijske akcije na vi¹e lokacija u Sarajevu i tom prilikom privedene su jo¹ èetiri osobe.

Preostali uhap¹eni sinoæ su zadr¾ani u policijskom pritvoru te ispitani, a danas bi trebali biti predani Tu¾ila¹tvu Kantona Sarajevo. Sinoæ je Oriæ za svog advokata imenovao Vasviju Vidoviæ, koja je bila njegov branilac i pred Ha¹kim tribunalom.

Pretres stana

Nakon hap¹enja na Ilid¾i, specijalci Federalnog MUP-a pretresli su i stan Nasera Oriæa u naselju ©ip. Kada je èula da je Naser uhap¹en, Oriæeva sestra do¹la je vidjeti ¹ta se de¹ava. Kazala nam je da "ne zna ¹ta se to de¹ava".

Oko zgrade u kojoj je Oriæev stan smje¹ten na treæem spratu, bile su rasporeðene jake policijske snage, a specijalci su kontrolirali i prolaznike.

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#3 Post Postao/la cooma »

papaya je napisao/la:Svako dobije ono sto zasluzuje
slazem se... i ima njih jos dosta njemu slicnih!!!!!!!
dobro dobrim

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#4 Post Postao/la dare__71 »

da osoba koja je zasluzila taj tretman,ne samo neko ko se bavi lihvarenjem nego samovoljom i utjerivanjem dugova na podrucju centra grada,u ratu je upropastio mnoge bosnjake na svoju korist ali nazalost strah je bilo koga da to prizna javno...jer on ne da nepreza od sile sa svojim gorilama i radi na podrucju tuzle sta pozeli...
Veliki minus za period nase danasnjice u kojem nas je stigla demokratija zapada i policije kojoj su zavezane ruke,zavrseno je poglavlje kada si mogao rahat ici ulicom na nasu zalost

Avatar
nihad79
Pocetnik
Postovi: 28
Pridružen/a: 16 Sep 2008 02:00
Lokacija: sarajevo

#5 Post Postao/la nihad79 »

trebali su ga davno uhapsiti ali jebiga tuzilastvo nam je takvo kakvo je

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#8 Post Postao/la dare__71 »

Osoba koja je uzimala kcerke od majki u zatvorenoj srebrenici da bi zadovoljio svoje prohtjeve ne zasluzuje da mu se gleda kroz prste ni kada se pokaje,nezasluzuje da hoda ovom zemljom osoba koja je zato sto je bio lud i sa jedinim ciljem licne koristi gdje je uzimao vrijednosti od obicnih ljudi da hodi ovom zemljom ...utjerao je strah u kosti svakom zivom ko se pokusava vratiti normalnom zivotu iznudzivanjem ili danas moderno receno zastitom ,prostitucijom i svim mogucim malverzacijama. Bio je pripadnik vojske kao i ja i nema pravo da bilo kome remeti zivot i kroji svoja pravila kao ni ja .....
Lisiti ga slobode i dodira sa javnoscu za mene je jedina ispravna odluka...

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#9 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Naseru Oriæu jednomjeseèni pritvor
Pritvor odreðen zbog opasnosti od uticaja na svjedoke, sigurnosti graðana i moguænosti da bi osumnjièeni mogli ponoviti krivièno djelo...

Sudija za prethodni postupak sarajevskog Opæinskog suda odredio je jednomjeseèni pritvor Naseru i Zahidi Oriæ te D¾erminu Kadriæu, potvrðeno je Feni iz ovog Suda.

Naser i Zahida Oriæ i D¾ermin Kadriæ osumnjièeni su da su poèinili krivièna djela iznuda i nedozvoljeno nabavljanje, no¹enje i dr¾anje oru¾ja.

Pritvor im je odreðen zbog opasnosti od uticaja na svjedoke, sigurnosti graðana i moguænosti da bi osumnjièeni mogli ponoviti krivièno djelo.

Tu¾ila¹tvo KS-a u subotu je donijelo naredbu o sprovoðenju istrage protiv Nasera i Zahide Oriæ i Kadriæa zbog sumnje da su u periodu od 2002. do oktobra 2008. od D¾ehve Okanoviæ iznudili oko 204. 000 KM.

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#10 Post Postao/la vornevljev »

Ma klasièna prièa o ratnom profiterstvu,tajkunima i siled¾ijama koje su do rata bili uhljubi,izbacivaèi po kafanama,sitni kriminalci,a danas su ekstra bogati i "ugledni biznismeni" po¹tovani i od "Boga" i od naroda.

Tako je @Mic neka ga nagradi ON za ono ¹to je znao da æe se desiti u Srebrenici i ¹to ga je politièki vrh izvuk'o kad je zagustilo na sigurno.
©to barem svojim vojnicima (onim obiènim,sirotinji) nije rek'o ¹ta se sprema i da su prodani.

Nekom je rat rat nekom brat.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

#11 Post Postao/la diisaaa »

nije mi ga zao ni sekunde pa taman da mi je i brat ako je takav neka trune u zatvoru svaki za ovakva i slicna djela a uvijek koristim onu narodnu "mozes kako hoces ali neces dokle hoces" :)
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#12 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:Za ovosvjetski sud ne znam,ali za drugi svjet da ga Allah nagradi Inschallah,a svi smo mi gresni.Ne zaboravimo pored rdzavih djela i ona druga plemenita................
Za¹to da ga nagradi ?
Hajmo malo o njemu poprièati , da vidim koliko ti tog èovjeka zna¹ : jel zna¹ da je on bio Milo¹eviæev tjelohranitelj ?
Jel zna¹ da je te¹ko muslimanu doæi na takav polo¾aj ?
Za¹to ga je Alija postavio na tako visok polo¾aj ( Srebrenica ) ?
Kako to da je Alija njega prije pokolja u Srebrenici izvukao sa helikopterom a taj isti helikopter nije napadnut od Srpskih strana.
Jel ti uop¹te zna¹ ¹ta o tom èovjeku , ili ga di¾e¹ u nebo samo zato ¹to je muslim ?


Haj malo da èujem tvoje mi¹ljenje , samo nemoj mene opet kaæiti , svi znamo da sam ja sve samo insan ne - pozabavi se malo tim pitanjima :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#14 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Naravno da si insan.samo sto si slovenac.hahaha.
Neke stvari o njemu znam a dosta izgleda i ne znam,veceras cu ova neka pitanja ispitat snekim ko je bio tamo za to vrijeme i ko ga licno zna,pa cu se opet javit.A nisam ga dizao u nebo samo zato sto je Musliman,nego zato sto je po mojim informacijama od onih Muslimana koji su se suprostavili srbima a ne kao ja i ti zdimili za zapad.
Ok, bit æe mi drago ako se raspita¹ u vezi njega a svakako jel bio tjelesni èuvar Milo¹eviæa i kako mu je uspjelo izaæi iz Srebrenice a ne zaboravi ni to pitati , jel mu bilo ko stradao u Srebrenici .

Ja samo sugeri¹em na to da je narod izdan od vrha , a i on je bio na tom vrhu i ako je masa naroda stradalo ( a jeste ) a on je izvukao na kukavièiji naèin guzicu i ne volim da se takvi ljudi velièaju.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#15 Post Postao/la dare__71 »

Nadam se care @Mic_Sokoli da ce ti poznanik biti iskren i reci pravu istinu ali imam razloga da sumnjam u to ako je i on u istom kolu ali nemari osudit ce ga "on" vec 8)

Odgovori