Nasilje u vezama

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: nasilje u vezama

#2 Post Postao/la belly_dancer »

uf...sad si mi dala materijala za pisanje..

nasilje u vezi...pa sa muške strane su to beskičmenjaci koji nemogu pokazat svoju muškost na neki drugi način,ineki su jako iskompleksirani,a nekima je kriv odgoj...ajd ovo zadnje još nekako i kužim...al inače u praksi nikako ne prihvačam egoistična i tako odvratna ponašanja.ma di ste vidili da normalan čovjek ide osobi koju zbilja voli i skojom želi bit u životu govorit da je k**** il slično...not,nikako!

a ženske koje to trpe su mi još gore...naivne,slabe i nedostoje svog roda...
nas inače odlikuju hrabrost,snaga volje i razum...a takvi endemi to prikazuju u lošem svijetlu... :lol:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: nasilje u vezama

#3 Post Postao/la cooma »

ljubav je cudo... a mozda joj se i svidza to njegovo ponasanje ili fura onu staru izreku *kad ti je dobro pravo i sve ti extra ide stavi kamen u cipelu da te zulja*...
dobro dobrim

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: nasilje u vezama

#5 Post Postao/la mrki62 »

Ta mala haman nije okusila drugog qurca sem njegovog , pa se i ponaša tako a kad okusi drugog eeeeeeeeeeee onda će malo početi drugačije da diše :D
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: nasilje u vezama

#6 Post Postao/la vornevljev »

mrki62 je napisao/la:Ta mala haman nije okusila drugog qurca sem njegovog , pa se i ponaša tako a kad okusi drugog eeeeeeeeeeee onda će malo početi drugačije da diše :D
Zna čovjek znanje-respekt @mrki62.

Mislim psuje joj mater,i to još onako stilski dotjerano,to vjerovatno nije najgore što joj je uradio nego samo dio repertoara koji se izvodi u javnosti.

Dakle ne znam ti kakva situacija da je i ne znam ti kakva ljubav da je,ta djevojka ima tunel u glavi i na to sve nije još ... da ne ponavljam @mrki62 je lijepo rek'o.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

Re: nasilje u vezama

#7 Post Postao/la dare__71 »

Suosjecam sa jadnicama,ima moc odlucivanja i mozda se negdje bori za prava zena i jednakost polova a u pozadini trci da izigrava vrecu za udaranje.....ma nesuosjecam lazem svaka koja se vrati tome nek joj sa srecom 8)

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: nasilje u vezama

#8 Post Postao/la badgirl »

hm...neznam ali mislim da svi imate po malo pravo. no mislim da ona za bolje nezna, mozda i misli da tako treba da bude. djeca pod svakvim uslovima odrastaju. neki se uspiju okrenuti i reci sebi " e ja kad odrastem , kod mene nece biti kao kod mojih roditelja " ali je malo takvih. mislim ono tata je mamu zlostavo pa valjda je to normalno , valda i ja to moram trpiti. mada mislim kad bi te djevojke osjete kako je drukcije da se vise nikad takom kretenu vratile nebi, samo je vecinom tako da tekve osobe uvjek i traze takvu vrstu muskaraca , jer je to u njihovim ocima muskarac ! pa sad neznam :?:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: nasilje u vezama

#9 Post Postao/la mrki62 »

Ima još nešto ,.............. kućni odgoj ; budi poštena, ćuti ti si žensko , šta ti znaš , vidjet ćeš kad se udaš ,.............. i bla, bla ,.......... bla.
Dakle, od malena se stvori u ženskom čeljadu neka vrsta manje vrijednosti i kasnije kad ta ženska iz djeteta odraste u zreliju osobu i sebi nađe momka i kasnije tom momku dadne ,.................. ono što se jednom daje ( nevinost ) , tad krenu kola nizbrdo !
Ženska misli da je niko neće htjeti ( zato što nije više nevina ) i drži se tog prvog momka pod svaku cijenu - pa i maltretiranja , samo ne bi li ostala sa prvim kretenom.
To je po mom najveći problem .
A kad bi ženske znale da ima muškaraca još na svijetu i da ima nas koji i te kako znamo cijeniti ženMske , e onda bi odjebale grubijane već na startu - ne bi sebi dozvolile produžavanje nikakve agonije .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: nasilje u vezama

#11 Post Postao/la Bijesanpuz »

One same sebe vrijedjaju stim..
ali nisu samo cure u pitanju.. .

ja znam jedan slucaj... Recimo gdje je mati rekla da je njena 14-to godisnja kcerka spremna za seksualne odnose i da ih komotno moze konzumirati. (ova mama bi se svidjela mrkiju)...
AKo tako nesto mati kaze.. sta onda ocekivati od te djevojcice ??

isto tako.. isti slucaj...Momak od te cure.. psuje boga i majci i djevojci.. obe prisutne... MAjka opet moli da se on pomiri sa njom...

Idiotizam....
takve osobe nezalim ni 1 %.... jer nisu vrijedne da se zale... ako njima nije zao njih samih... pa zasto bi meni bilo zao istih...
Svak radi ono sto zeli...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: nasilje u vezama

#12 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:zanimljivo mrki


samo nekim forumašima bih naglasila da nisam otvorila temu s ciljem da vrijeđamo takve cure već da pokušamo skontati zašto to sebi rade.

jedan od velikih razloga je mislim i to neke žene zbog ljubavi sve trpe. možda misle da je lakše podnijeti uvrede već bol koji bi nastao nakon prekida veze.
a mnoge........čak i one koje su u normalnim vezama.....kad se zaljube misle da je to to i da više nikoga poslije njega neće voljeti.
Ono je gore meni namijenjeno,ne vrijeđam ja nju,što kaže @Puž ona samu sebe vrijeđa.

Rekao sam lijepo,ma daj zar može ljubav toliko jaka biti i da joj intenzitet ne opada kada joj se desavaju takve stvari?
mrki62 je napisao/la:Ženska misli da je niko neće htjeti ( zato što nije više nevina ) i drži se tog prvog momka pod svaku cijenu - pa i maltretiranja , samo ne bi li ostala sa prvim kretenom.
To je po mom najveći problem .
Evo ovo je srž problema,primitivizam i što je još @Mrki naveo patrijarhalni odgoj kojeg cure nose iz kuće.


A to potvrđuje i ovaj vic:

Bili Hase i Fata dugo godina u braku,

i on je nju redovno maris'o,sedam dana u sedmici.

Jednog dana dođe on kući sa posla,

jede i legne,nije je ni dirnuo,ma ni Å¡amar da joj zvizne.

Kad Fate prišla njemu i kaže:

"Hase,jel' ti to mene više ne voliš"?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: nasilje u vezama

#13 Post Postao/la maida_20 »

A evo slucaj kod nas u komsiluku,jedan "bracni par" u vezi skoro 30 godina,i zena trpi nasilje i ponizenja sve te godine ,kada god bi se majmun(ne znam kako bi ga drugacije nazvala)napio!

Kaze da je par puta razgovarala sa majkom i jadala joj se kako bi bilo najbolje rjesenje razvesti se,no "pametna majka" savjetuje kcerku da trpi,sramota je razvesti se,sta ce komsiluk pricati...ludost ziva

I dan danas zivi sa tim covjekom,nista se situacija ne mijenja...jedino kaze da vise ne bude gladna.
Mrcina od covjeka popije sve sto zaradi, a ona bukuvalno jela samo dvije tri kifle na dan-to je ono sto je mogla sebi da priusti!
No sada kaze,ukrade nesto novaca da on ne zna-pa sebi priusti pristojan rucak...

Za mene je nerazumljivo da ovako neko nesto trpi...
A jos manje shvatam djevojke koje nisu u braku i trpe nasilje od strane muskarca...evo naprimjer kao sto je ovaj slucaj sto je dzemka navela...

Mozda one to stvarno trpe sve zbog ljubavi i pomisli da boljega nece naci i da nikada nece biti zaljubljene kao sto su sada...no po meni treba imati "veeeelikog goluba u glavi" pa tako razmisljati...no dobro,hiljadu ljudi ,hiljadu cudi!
Svako sebi pravi cirkus od zivota...niko drugi!

Avatar
sanjalica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 181
Pridružen/a: 30 Aug 2008 02:00

Re: nasilje u vezama

#14 Post Postao/la sanjalica »

To zasto te cure takvo sto duraju ,zavisi od slucaja do slucaja.
Neke cure trpe zbog odgoja misle da to tako mora biti ,da je to
ljubav jer tako je bilo i kod mame i tate.Neke nemaju dovoljno
samopouzdanja misle da ustvari one nisu bolje ni zasluzile vec
tako kako im je.Zensko je manje je vrijedna i gotovo...itd.
Imaju one koje vole tu ulogu zrtve i da ih svi okolo sazaljavaju.
A moja prijateljica na primjer isto je svasta trpila nisam ni znala
sve sta se desavalo dok joj jednom nije odvalio samar .
Ja sam se skamenila od soka ...I sjede frajer u auto i ode mi u
stan i ja oko nje zao mi je i sve to sto se desilo.Kad ona uzela
telefon da ga zove da se izvine :shock: kao ona je kriva bila.
Nisam znala ni sta cu reci vise...jos kad je dodala ,al on je poslje
tako dobar prema meni sve mi zelje ispunja.Ona znaci to trpi
da bi poslje on bio s njom fin...ja to nemogu da shvatim .
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam nego da me vole zbog onog sto nisam.

Odgovori