Tko je oslobodio Bosnu

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
fikra
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 101
Pridružen/a: 08 Mar 2008 02:00
Lokacija: Austria

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#76 Post Postao/la fikra »

:?: Po ovome sto sam do sada procitala,uvjerilo me i dokazalo mi ono ,cega se i danas grozim,da rat u ex Yugi jos uvijek traje,i da nazalost jos nije prosao.Koje se ovdje polemike vode i rasprave raspravljaju,to je za nevjerovati doslo mi je vjerujte mi da zaplacem.Procitala sam sve od pocetka do kraja,i jedno mogu reci,svi vi imate pravo u necemu,svako brani svoj narod i svoje sunarodnjake.A onda se pitam kako je onima u Bosni kako oni nakon svega mogu zivjeti zajedno,mogu li ili moraju jel nemaju druge mogucnosti.Jedno dajem za pravo a to je da je ovaj rat sa ciljem zapocet i to da se unisti Bosanski tj. muslimanski narod,a da toga nisu bili svjesni ni Srbi ni Hrvati,sa ovim mislim na narod ne na politicare.A narod kao narod pokrenu se za vodjama nemisleci i neznajuci kuda ih to vodi.Danas ima dosta postenog Srpskog naroda koji se kaje sta su ucinili i napravili,ali nazalost tamo gdje sam ja rodjena tj. u Banjaluci u manjini.U manjini zato sto tamo vise skoro pa i nema Banjalucana Srba nego su sve pridoslice a to je zalosno.A o Muslimanima netrebam ni govoriti skoro nestali zalosano ali istinito.Pa se pitam kada se ovako svadjamo na forumu sta bi bilo da smo negdje dole krv bi pala.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#77 Post Postao/la ra-ja »

A joj sto mtzim nacionaliste....pa vi niste normalni.....nemozete se ovdje slozite u misljenju a kako bih se usaglasili tek na bojistu.... :(
Da nije AMERIKA intervenisala....nebih se nikada smirili...doslo bih do samounistenja svih naroda koji zive u BOSNI I HERCEGOVINI.......moje misljenje... :!:

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#78 Post Postao/la badgirl »

pa sta je ovdje sad tema ...tko je oslobodio bosnu ili tko je izazvao rat :roll: :roll:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#79 Post Postao/la ra-ja »

misli ...misli.... :mrgreen: izvrci ocima.....

Ono ti rece jos ides u skolu ...nije ni cudo...sto neznas ..... :!:


Samo se ti drzi skole..... :mrgreen:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#80 Post Postao/la vornevljev »

kajs je napisao/la:Pa sto ne kazes da si crnji gorac :D
U mene je srce crno.
kajs je napisao/la:[Znas necu se okaniti Bosne nikada, nema sanse povrh svega i ako ne zivim tamo ja sam Bosnjak a Bosna i Hercegovina je domicilna drzava Bosnjaka, kakvih takvih, pa cak bili i oni zeleni mali :mrgreen:
Dobro to je tvoje pravo,uživaj u njemu.

lat.domicilium-stalno boravište,dom,naselje (Bratoljub Klaić,Veliki rječnik stranih riječi).


kajs je napisao/la:Znas od svega mi najteze ovde pada spodastavanja, etiketiranje i slicne gluposti, naravno ograniceni mozgovi time misle da su veliku mudrost izrekli i da treba tome izraziti divljenje, no samo mogu da se odusevljavaju sa raznim prdezima koji iz njih izlaze i to proglasavaju velikm "otkrovenjem".
To što ti nečije mišljenje smatraš "prdežom" je tvoj problem jer ne podnosiš ništa što je u suprotnosti sa tvojim nacionalno osviještenim "spoznajama".

kajs je napisao/la:Nikada nisam bio portparol SDA niti cu, a jos manje sam se ovde proglasavo za takvog.
Biće da sam ja onda.

kajs je napisao/la: To sto volim Rahmetli predsjednika Aliju Izetbegovica u opšte ne znaci da sam bilo kakav portparol, pa sta vise, preko 50% naroda kom pripadam to isto misli.
Pa ko ti brani da ga voliš,ali nemoj isticati neke nepostojeće zasluge njega samog- "Da nije Alije ne bi bilo ni Bosne",i ljudi bliskih njemu (kojekakvih probisvjeta i pljačkaša,sinova "slavnog" begovskog roda Čengića,Bičakčića,Cerića,Silajdžića...).

Znači ako preko 50% naroda tako misli to mora biti ispravno,čudne li logike?

kajs je napisao/la: Ali to tebi takvom ne daje pravo a me etiketiras,
A šta tebi daje za pravo da me vrijeđaš?
Ja sam tebe etiketir'o,a koliko se sjećam ti si mene uvrijedio.

kajs je napisao/la: pa kad si rekao da volis pedere ja ni jednom nisam rekao da si peder. Ne bojim se da ce me zaboleti "ona stvar" zbog toga sto ti volis pedere,
Prije svega de malo se raspitaj o značenju glagola VOLJETI,jer voljeti je jedno,a razmišljati na način da pustiš svakoga da živi životom kakav želi je drugo.

Pošto nema još "Rječnika bosanskoga jezika",onda ti preporučujem "Rječnik hrvatskoga jezika-Vladimir Anić,ili ako ti je lakše Rječnik srpskog jezika-Miloš Moskovljević.


kajs je napisao/la: osim toga, demokratija socijalna pravda nek voli ko god koga hoce, neka se grebe ko sa kim hoce i nek pise na forum ko sta misli.
Demokratija i socijalna pravda u istoj rečenici,pa @kajs jesi ti svjestan šta si napisao?

Ja se nadam da si pod ovim mislio-demokratija i pravo na izbor i slobodu mišljenja,sa tim se slažem,neka voli ko god hoće neka se j...,neka se piše po internetu...

Ali socijalna pravda je sasvim nešto treće.
GRGA je napisao/la:Fraanjo i Slobo izdajnici reče netko,jašta koga su oni pak izdali kad su se borili da podjele Bosnu?!Bit će slabo se dogovorili,koje nebuloze pa da su se dogovarali teško bi im bilo istrijebit Bošnjake onomad,kojima je trebalo godinu dana da shvate da se uopće ratuje??!!
Kasno jesu shvatili @Grga,ali nije trebalo godinu dana,shvatili su u aprilu 1992. kad su snajperski meci počeli zujati kroz sarajevski zrak,kad su Arkanovi divljaci očistili Bijeljinu,ili da kažem nešto što sam doživio,kad je prvi minobacački projektil pao na moj grad 21.aprila.

GRGA je napisao/la:Što ti je povijest i lupetanje..Franjo je samo kasno krenuo po svoj dio,kad je izgledalo da Srbi uzimaju što im drago..Samo ni njemu jadnom nije jasno kako je istovremeno obučavo,naoružavo,zbrinjavo i hranio Bošnjake pa ih napao,čudna mi čuda.. :shock:
Ma da je Franjo krenuo ne znam ti kad,ne bi uspio u naumu kako si i sam naveo.

A ta priča koga je on obučavao,naoružavao je malo otrcana jer Armiju RBiH su naoružavali i sami Srbi,tako da je sve ovo bio jedan veliki biznis u kojem je narod krvario.

A to za zbrinjavanje izbjeglih je istina,ali isto tako su ih zbrinjavali i po cijeloj Zapadnoj Evropi.

Ne možeš mi reći da je Franji bilo drago od srca što su mu se izbjeglice iz BiH bez obzira na nacionalnost,salile u Hrvatsku.
Ra-Ja je napisao/la:Rat je izazvao jedan zgodni lijepi visoki.Sandjaklija....Inace zivio je u Sarajevu....
Znam da je u pitanju bila jedna srpsko vjencanje...pred crkvom su pjevali i mahali srpskom zastavom...njega je to iziiritiralo i nastala je obostrana pucnjava....
Tog momka sam gledala na tv...dole u Bosni poslije rata:i kaze...PRICAJU DA SAM JA ZAPOCEO RAT......PA ETO JA SAM ZAPOCEO RAT.....
Ja mislim da je početak rata malo složenijeg tipa od jednog ubistva izazvanog nacionalističkim strastima.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#81 Post Postao/la grga »

VORNI,drago mi je što si me u potpunosti razumio,a ono o obučavanju itd drži vodu,recimo u Rijeci smo hvatali muške vojno sposobne tj.dezertere po dogovoru Franje i Alije..Bio je kao neki logor,pošto su tu bili zatočeni protiv svoje volje.Mi smo to zvali sabirni centar,tu su kao privedeni,a potom smo ih obučavali ono najosnovnije o kalašnjikovu,minobacači,i kako se rukuje zoljama i osama.Tako par dana i u autobuse i drito na Kamensko prijelaz,nekako svaku subotu po 250,300 ljudi.A to je samo iz Rijeke,pa zamisli cifru.Dalje neznam dal je Franjo bio sretan,al bilo je i po 100 000 bošnjaka na skrbi kao izbjeglice,a postoji stvarna brojka od pol miliona Bošnjaka koji su prihvaćeni ili proslijeđeni dalje na zapad i sve kroz HR,čak i za vrijeme međusobnog ratovanja..što samo po sebi govori kakavo je to ludilo od rata bilo..Svakog bi za vrijeme predavanja pito onako usput recimo dečko 20 i neka godina pa zašto bježi,uglavnom je spika bila pa palo je moje selo,ili mjesto..I dan danas se zgražam na to,palo,palo hebiga pa brani susjedno selo,nije smak svijeta moje selo je palo i to je kraj svega,ne kužim nikako.Eto mi smo u početku svakih par dana u Lici gubili po koje mjesto,al ajd napravbi se nova prva linija koja štiti naredno mjesto i brani se hebiga.Jest frustrirajuće,al što češ bili smo preslabi,ja u Liku došo ka pandur oliti ga MUP-ovac sa nekim poluautomatom Njemačkim iz 50 i neke..Eto da se zna čime smo branili u početku,al nikad nam nije na pamet bilo nakon poraza kud koji mili moji.Brani naredno selo i moli Boga da dođe novo ljudstvo i kakvo takvo oružje..I nakon dugo vremena imali smo sve,opet manje neko Srpska Banda,al smo ih sprašili i to pošteno,Znaš kad sve one frustracije isplivaju iz čovjeka još si jači i snažniji 10 puta..Tu se ljepo vidi kavi su Srbi ratnici tj.kako su nikakvi.Čim im se imaš snečim susprostavit bježanija brate nevjerovatno..Oni su heroji za ubijat ženu djecu civile i nenaoružane i glavna fora im je sa brda pucat po drugima..U pravom fajtu sve bacaju i bježe navjerovatno brzo.Heroji..Najveća greška je bila rat sa Bošnjacima,to je uništilo sve i produžilo rat u Bosni,da bi na kraju surađivali ka u početku.Davno bi Srbi ispušili čak i svoja mjesta da nije bilo tog međusobnog rata..Nebi danas bilo nekih Dodika i ostalih klaunova jer nebi bilo ni S od R.Srpske.A sad se greške plačaju,nažalost.Imam neki strah za Bosnu jer Banda je nikad prihvatit neće,kao Turci na Cipru,tako da će vječno bit ovo stanje,tj.nestanje.U prevodu nema onda nikakvog napredka u ničemu,što će vodit u još veću zaostalost za modernim svijetom,i onako svi kasnimo ohoho godina zbog vladavine komunuzma..

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#82 Post Postao/la vornevljev »

@Grga slazemo se mi oko dosta pitanja sto me veseli.

Za te sabirne centre sam znao ali kad se o tome cuti,pa nema mnogo informacija.

Ovo sto si rekao,za ove sto su bjezali u Hrvatsku pa se hvatali Evrope,a kasnije se vratili sa punim kesama i počeli nama objasnjavati sta je svijet,si u potpunosti upravu.

Znam dosta ljudi,mislim poznavao sam ih u ratu, iz nekad okupiranih gradova (Sanski Most,Ključ,Bos.Petrovac...),koji su zivjeli na slobodnim teritorijama i ratovali,iako je nekad linija stotinama kilometara bila daleko od njihovih gradova,ali ima i dobar postotak onih koji su po svijetu gledali BiH samo na CNN-u.

Da niste imali oružja u početku to znam jer sam i sam gledao kako u početku ljudi nose lovačke duplerice,karabine i šta sve ne.
Od uniforme su znali imati samo po onu SMB košulju iz JNA sa trakama za raspoznavanje provučenim kroz epolete,više su ličili na gerilce iz tamo nekih južnoameričkih vukojebina,nego na regularnu Armiju.

I svakog čestitog vojnika poštujem ponaosob krenuvši od svog oca,preko dajdže rahmetli (koji mi je bio drugi otac) pa nadalje.

Sve u svemu jedno opće ludilo,kako si i sam rekao.
Zadnja izmjena: vornevljev, dana/u 28 Okt 2008 12:59, ukupno mijenjano 1 put.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#83 Post Postao/la kajs »

e mrki (sve neki crnog srca)

slika

i dobro je da si bar na kraju izrekao sta je to ustvari sto ti smeta.


vidi nesto u teoriji o drzavi i pavu videces u kom smislu se upotrebljava pojam domicilna sa svojim znacenjem maticne drzave.

hajd sad tu je samo nedostajao zarez, zapeta ili kako vec razumes, izedju demokratija i socijalna pravda izgleda sam se zanio. Hvala na obvjesti. Mislim cjenim pazljivost tvoju.

E kazem ja ne trebaju SDA portparoli kad ima tebe. :mrgreen:
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#84 Post Postao/la vornevljev »

Ne znam sta si ti shvatio da meni smeta,pa ti ne mogu odgovoriti.

Zanimljiv crtež (karikatura),nadam se da si ga sam radio.

Za ovo domicilna ili ne,po toj teoriji domicilna država Hrvata iz BiH je Hrvatska,a Srba iz BiH Srbija...

Zarez ništa ne bi promijenio u toj rečenici u kojoj spominješ demokratiju i socijalnu pravdu,nadam se da ces razdvojiti ta da pojma ubuduće totalno jer su nespojivi.
Hvala što cijeniš moju pažnju,i ja cijenim to što si ti napokon počeo u posljednja dva posta da pišeš manje zapaljivim rječnikom i bez uvreda.

Blago se SDA ako joj ja budem potparol.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#85 Post Postao/la mrki62 »

vornevljev je napisao/la: Za ovo domicilna ili ne,po toj teoriji domicilna država Hrvata iz BiH je Hrvatska,a Srba iz BiH Srbija...
Vidiš , to je ono što je Alija Izetbegović propustio , to je ono što jebe naše kokoši , to je ono što je napravilo zbrku u čitavoj BiH !
Neko je digao spomenik eksplozivnim tijelom Alije izetbegovića u zrak ,............. to bi se trebalo dešavati svaki dan , da se jednom objasni narodu kakve je greške taj papak radio , u stvari nisu to greške , to su proračunati potezi na štetu svih naroda BiH .
Evo i zašto ; ako je neko od nastanka živio na prostorima BiH i iz ovih ili onih razloga preuzeo katolizam ili pravoslavlje - po čemu je to onda neko Hrvat ili Srbin ?
Po čemu , ako se zna da niko od prednika nikad nije ni bio a ni živio u Hrvatskoj ili Srbiji ?
Pa jel se ko ovdje sjeća Karla Wojtile ( bivši papa - pokoj mu duši ) , koji je Tuđmanu JASNO dao do znanja da je BiH samostalna država - postavljajući VINKA PUNJIĆA za Kardinala BiH .
Jel to papa tek onako uradio ?
Gdje se je katolička crkva prije pojavila ; u BiH ili u Hrvatskoj ,............ imal ko informacije - haj GRGA , imaš li ti informacija , pa da vidimo čemu da se čudimo :)
Haj da vidimo Å¡ta je prvo nastalo , jel koka ili jaje.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#86 Post Postao/la kajs »

vornevljev je napisao/la:
Za ovo domicilna ili ne,po toj teoriji domicilna država Hrvata iz BiH je Hrvatska,a Srba iz BiH Srbija...
sta pa sad demokrata, liberalu ili neznam ti sta vec, i ako oni osjecaju te drzave tako ko jos moze da im ospori?
vornevljev je napisao/la:Zarez ništa ne bi promijenio
Promenio bi, to je bilo nabrajanje, jer nisam htio nikog da etiketiram ono sta znam kojoj se vec skupini suosecas
vornevljev je napisao/la:Blago se SDA ako joj ja budem potparol.
Kazem i ja, zato na ovim izborima najbolje i prosla ;)
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#87 Post Postao/la vornevljev »

kajs je napisao/la:
vornevljev je napisao/la:
Za ovo domicilna ili ne,po toj teoriji domicilna država Hrvata iz BiH je Hrvatska,a Srba iz BiH Srbija...
sta pa sad demokrata, liberalu ili neznam ti sta vec, i ako oni osjecaju te drzave tako ko jos moze da im ospori?
vornevljev je napisao/la:Zarez ništa ne bi promijenio
Promenio bi, to je bilo nabrajanje, jer nisam htio nikog da etiketiram ono sta znam kojoj se vec skupini suosecas
vornevljev je napisao/la:Blago se SDA ako joj ja budem potparol.
Kazem i ja, zato na ovim izborima najbolje i prosla ;)

Ma kakav ja demokrata,liberal... ništa ja od tog nisam.

Ja nemam rezervnu državu (kako jedan reče),niti mi treba.
To što oni osjećaju je jedno,činjenice govore drugo,a taj isti narod u tim njihovim rezervnim državama ih ne doživljava kao sebi ravne,ali to njima ne otvara oči,oni i dalje gude po svom...ma svakom svačije.

Dobro ajd zarez mijenja sve...nema veze,posložiće se to tebi jednom.

Da poznaješ malo bolje stanje u BiH znao bi i da je Dodikov SNSD najbolje prošao,kako na prošlim parlamentarnim izborima tako i na ovim općinskim.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#88 Post Postao/la grga »

fikra je napisao/la::?: Po ovome sto sam do sada procitala,uvjerilo me i dokazalo mi ono ,cega se i danas grozim,da rat u ex Yugi jos uvijek traje,i da nazalost jos nije prosao.Koje se ovdje polemike vode i rasprave raspravljaju,to je za nevjerovati doslo mi je vjerujte mi da zaplacem.Procitala sam sve od pocetka do kraja,i jedno mogu reci,svi vi imate pravo u necemu,svako brani svoj narod i svoje sunarodnjake.A onda se pitam kako je onima u Bosni kako oni nakon svega mogu zivjeti zajedno,mogu li ili moraju jel nemaju druge mogucnosti.Jedno dajem za pravo a to je da je ovaj rat sa ciljem zapocet i to da se unisti Bosanski tj. muslimanski narod,a da toga nisu bili svjesni ni Srbi ni Hrvati,sa ovim mislim na narod ne na politicare.A narod kao narod pokrenu se za vodjama nemisleci i neznajuci kuda ih to vodi.Danas ima dosta postenog Srpskog naroda koji se kaje sta su ucinili i napravili,ali nazalost tamo gdje sam ja rodjena tj. u Banjaluci u manjini.U manjini zato sto tamo vise skoro pa i nema Banjalucana Srba nego su sve pridoslice a to je zalosno.A o Muslimanima netrebam ni govoriti skoro nestali zalosano ali istinito.Pa se pitam kada se ovako svadjamo na forumu sta bi bilo da smo negdje dole krv bi pala.
Nemam vremena samo da Fikri odgovorim ono što svi znaju na ovim prostorima,a zna i cijeli svijet da je rat isplanirala i započela Srbija sa jasnim ciljem stvaranja velike Srbije sa 80 posto Bosne i trečinu Hrvatske,nemojmo se paravit blentavi bar to je svima jasno..Pa nisu Bošnjaci I Hrvati imali ikakve planove da se šire,recimo za Hrvate kao nekad davno Hrvatska do Zemuna i slične nebuloze..Sve je započelo od onog glasovitog Zajma za Srbiju 86/1987 (mi malkice stariji to pamtimo)i prvih isceniranih Frka na Kosovu još 80-tih GODINA i premlačivanju Albanaca sve pod parolom da se samo brani kao fol napadnuti Srpski narod.Piso sam već o tome da sam bio tamo kao ročni vojnik JNA,valjda znam što se radilo i ko je koga napado i premlaćivo bez razloga,jer sam htio nehtio moro sudjelovat u tome..Isti i to potpunosti isti scenarij su 91 odglumili u Ljepoj mojoj Hrvatskoj,a onda i u Bosni..Sve ista parola,ugrožen Srpski narod,zamisli goloruk jadan,mamu im..A sve se svodi na njihovu Hebenu mitologiju i gdje je Srbin korak napravio to je Srbija..Muka i pisat ove nepobitne činjenice koje cijeli svet zna..Ma.diže mi se tlak objašnjavat nešto tako banalno.Ajmo svi bit Blesavi pa pušit onaj Srpski izum (kad su vidjeli da su shebali stvar svima i da će na kraju oni bit ti koji će popušit,kao što i jesu,a i još će nadam se i u Bosni)TKO NAS BRE ZAVADI..samo bar mi u Hrvatskoj te fore ne palimo..ostalima nek je sretno ak prihvate te sulude fore tko nas bre zavadi..Čudi me da i Njemci nisu isto rekli 45 kad su izgubili tj.kad su im propali svi planovi u stvaranju trećeg rajha..trebali su reć a tko nas zavadi..Nevjerovatno....Onaj tko nije Srbin i prihvati tu spiku,nek mu Dodiik bude gazda jer u tom slučaju i nezaslužuje bolje..pardon nek mu vrate Karađiča za predsjednika i Mladića da mu vojsku vodi..Nek se nitko ne uvredi,al ljudi molim Vas nemojte se pravit ludi...Možda sam ja sve to sanjao,uništene do temelja Vukovare,Gospiće,I X gradova sela mjesta,masakre od Škrabonje do Srebrenice,a u stvarnosti su Hrvati uz pomoć Bošnjaka,ili Bošnjaci uz pomoć Hrvata do temelja sravnali Niš,spalili Kragujevac,silovali i streljali civile u Pančevu,pobili 8OOO Srba u i oko Kraljeva i još par tisuća u Pirotu i ponešto u Beogradu gdje su godinama Muslimanski snajperisti pucali sa Ustaško muslimanske utvrde Avale na civile i držali Beograd u okružanju..Pametnom dosta..al ajmo se pravit ludi,pa tko nas Bre zavadi,svi smo isto krivi pa nitko i nije kriv..UŽAS samo užas je riječ koja odgovora sve na neke postove..

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#89 Post Postao/la ra-ja »

vornevljev je napisao/la:Ja mislim da je početak rata malo složenijeg tipa od jednog ubistva izazvanog nacionalističkim strastima.
Ja sam samo navela sta je doticni rekao...hahaha...jer mi je zaista glupo pitanje ko je u Bosni zapoceo rat....pa samim tim i moj odgovor je bezveze...
Naravno pitanje bih trebalo glasiti ko je izazvao rat u prijasnjojj Jugoslaviji....Osjetila sam rat u Sloveniji...pa i u Hrvatskoj...naravno dalje se prosirio na Bosnu i Hercegovinu....
Jedan covjek ili jedan dogadjaj nemoze biti razlog za rat.....slazem se :!: .

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: TKO JE OSLOBODIO BOSNU

#90 Post Postao/la im_ex »

Procitah diskusije,
a to sto bih na prvu, glede samog naslova teme, odgovorila, boldirano je u citiranom.
pasa74 je napisao/la: Bosna je bila napadnuta,na zalost nije oslobodjena,ali je na zalost onih koji su je napadali i zeljeli unistiti "ODBRANJENA"

Inace, jedan ovakav post vrijedan je ponavljanja
pasa74 je napisao/la:Citam vase postove i razmisljam kako samo pominjanje Bosne moze dovesti do rasprava i skidanja maski..
Moram priznati da sam iznenadjen odbojnoscu pojedinaca prema ljudima druge nacionalnosti i sa prisutnom dozom nacionalizma..
Ima tu i pozitivnih primjera kao sto su @DAre71,nisam sa njim nikad pisao ali se da naslutiti da se radio o otvorenoj i pozitivnoj osobi...
@Grga,zar nije bitnije od nekih stvari koje navodis,to ko je napadao Bosnu i zasto?
I Hrvati i Srbi su zeljeli nestanak Bosne i to su svim silama nastojali i uradtit,jedini narod koji je zelio sacuvati Bosnu su Bosanci(ljudi svih vjera koji je osjecaju kao svoju domovinu).
Mozemo se mi lagati u oci i pricati bajke ali istina se zna,zna je cijeli svijet osim onih zadojenih nacionalizmom koji ne vide dalje od svog nosa.
dakle,Bosna je bila napadnuta,na zalost nije oslobodjena,ali je na zalost onih koji su je napadali i zeljeli unistiti "ODBRANJENA",kakva je takva je,ali ipak postoji.
price o nezavinosti RS-a su snovi onih koji to zele,a snove im niko ne moe zabraniti.
i jos samo jedna stvar @Grga,poredis kosovo sa RS-om,pa covjece ocekivao sam vise od tebe,Kosovo je po ustavu SFRJ bilo priznato kao AP(autonomna pokrajina),dok je RS nastala genocidom i u Ustavu BiH je formulisana kao entitet u sastavu drzave Bosne i Hercegovine...
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori