Hemoroidi

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#16 Post Postao/la ra-ja »

Mersy je napisao/la:BILO bi pravo banja da imamo svi hemeroide :baa: Ne bi mogli inace ovoliko srat i kad to treba i ne treba :D :D :lol: :P
hah...komentar ti je bas na nivou...uvijek me tako slatko nasmijes.....
kiss za tebe..... :P :P :P :-k

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#18 Post Postao/la ra-ja »

Mersy je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
Mersy je napisao/la:BILO bi pravo banja da imamo svi hemeroide :baa: Ne bi mogli inace ovoliko srat i kad to treba i ne treba :D :D :lol: :P
hah...komentar ti je bas na nivou...uvijek me tako slatko nasmijes.....
kiss za tebe..... :P :P :P :-k




Ma znas mene i moj smisao za "umor"pardon humor hehehehe :P :P Mora se :baa: malo staaass :wave: :wave:
Samo ti malo...nema problema.... :)
Zaboravila sam te pitat imas li ti hemoroide..... :inlove:
Pardom ovo nije pricaonica......sorry

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Hemoroidi

#19 Post Postao/la _ramayana_ »

Evo jedan mali recept,bolest ko i svaka druga bolest, ali ljudi se dosta ove teme ustrucavaju ne vidim iz kojeg razloga.
U narodnoj medicini koristi se caj od suhih plodova borovnice pri lijecenju hemoroida,i smatra se da se ovim cajem mogu posve izlijeciti.

Osušene bobe borovnice preliti hladnom vodom,kuhati 5-10 min.Tekucinu procjediti,ohladiti te uzimati 2x na dan 3-4 sedmice.Nakon sedam dana pauze,ponovo piti isti.

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Hemoroidi

#21 Post Postao/la _ramayana_ »

vidovita_dzemila je napisao/la:ma svi ćemo ih dobiti sjedeći za kompom. za par godina kad ljudi budu kupovali kompjutere pisat će monitor toliko i toliko inča, takva i takva kartica, 512 MB memorije i na kraju krema za hemoroide
ne sumnjam uopšte i plus losa prehrana=hemoroidi :lol:

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Hemoroidi

#22 Post Postao/la grga »

Moja tema,meni su hemeroidi spasili život..Ovako prvi put sam ih dobio u 20 g.,uglavnom zbog puno kave i coca cole,kasnije i sve kiselo od hrane bi mi stvaralo probleme.I to vanjski hemoroidi,nebi mogo ni hodat kako se znalo upalit,pa svako malo pa bolovanje.Početkom mojih 30-tih godina,sve češće bi krvario i bez neke vidljive upale,pa smo računali da su to unutarnji hemoroidi,ništa ja i doc.već smo bili uhodana ekipa,ja bi ga zvao telefonom on bi mi otvorio bolovanje i faksiro doznake u moju firmu i tako u krug.a i kad mi se nije radilo reko bih mu istinu,pa bi opet dobio bolovanje kao zbog hemeroida..Al sve češće i češće krvarih i đaba sto narodnih i modernih ljekova..Pazi ovo čak i inhaliranje guze ne pari od kuhane bukove kore.Da ne pričam o 100 vrsti krema..Čovjek je zbilja spreman na sve kad je zdravlje u pitanju,jedino što reagiramo pomalo kasno.oli ti ga kad zagusti..I onda odlučismo da je vrijeme za specijaliste,da skratim,na kraju ispalo uz klasične hemeroide da imam i tumor na debelom crijevu u početnoj fazi.To je bilo ono krvarenje,kad nebi osjećo nikakvu upalu,ništa ne peće,ne svrbi,ne urla..NA kraju sam završio 3 puta na rezanju,izgubio cca oko metar crijeva sve zajedno.i dva puta prošo kemoterapiju,preko boce,ne zračanje..Kažu specijalisti dfa nije bilo dugogodišnjih hemeroida kasno bi shvatili da ima još nešto..Jer da se pojavilo samo krvarenje od tumora računali bi da su unutarnji hemoroidi i prošlo bi dosta vremena do specijalističkog pregleda,a tad kažu bilo bi već kasno za izlječenje..Eto me živog i dan danas ne baš jako zdravog,al živ sam.Znam imat bolove u trbuhu što prepisuju kemoterpiji i njenim nus pojavama,i svako krvarenje je znak za uzbunu,pa mi slijedi sondaža guzice par puta godišnje.Onaj tko nezna što je to sondaža i bolje da nezna..Al sve je o.k.ja i žena se šalimo na račun takvih pregleda,što je tu je,život ide dalje svašta ja preživih..Eto medicinski karton mi je crveni,u prevodu rizična grupa,al ne zamaram se time.Živim kao i svi drugi.I roditelji mi umrli od tumora relativno mladi,tako da ima i ja sve te preddispozicije,al trudim se uvijek na sve gledat sa vedrije strane..Imo sam i komplet totalku sa autom dvostruki salto u zraku i dvostruki okret na krovu,unića nije mogo nitko prepoznat koji,a ja izašo izgreban,sad neki dan isto podletio pod auto sa skuterom,opet malo ogreban.i natučena koljena..Ima Boga..koji me čuva,i preporuka svima na svako malo jaču bolest tražite uputnice za specijaliste.Ovi doktori u RH koje se zovu doktori opće prakse u biti služe za ove nazovi banalne tegobe od prehlade preko gripe do hemeroida,znači da i nemaju neko jako znanje..Pa čim osjetite nekaj da je sumljivo trk specijalisti da nebude kasno..Bolje i lažna uzbuna nego..

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Hemoroidi

#25 Post Postao/la grga »

Vidovita,!Dvije su vrste kemoterapije.Ima zračenje,i preko boce kao što se recimo infuzija daje preko boce....tako smo mi ekipa koja je bila na onkologiji(bolesnici sa različitim vrstama karcinoma) govorili ajmo na bocu,kao da idemo na cugu..Vedar duh je tad najbitniji....Iako većina od te ekipe nažalost više nije među nama,ipak su bili u kasnoj fazi,točnije zadnoj fazi metastaze.NASTAVIM SUTRA nemam vremena nažalost...al imam dobre savjete i preporuke..Pa do čitanja oli ti ga do tipkanja..

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Hemoroidi

#26 Post Postao/la grga »

GRGA je napisao/la:Vidovita,!Dvije su vrste kemoterapije.Ima zračenje,i preko boce kao što se recimo infuzija daje preko boce....tako smo mi ekipa koja je bila na onkologiji(bolesnici sa različitim vrstama karcinoma) govorili ajmo na bocu,kao da idemo na cugu..Vedar duh je tad najbitniji....Iako većina od te ekipe nažalost više nije među nama,ipak su bili u kasnoj fazi,točnije zadnoj fazi metastaze.NASTAVIM SUTRA nemam vremena nažalost...al imam dobre savjete i preporuke..Pa do čitanja oli ti ga do tipkanja..
Eto da nastavim,najviše među nama je bilo onih sa rakom grla,imali su više nadimaka,ja sam ih zvao Indijaneri,naime oni su imali po vratu cijelo vrijeme isrctana polja u plavoj i crvenoj boji,to su mjesta na kojima ih zrače.Oni nas zvali jednostavno "Guzičari"i li Debelo crijevci",uglavnom smo se uvijek pokušavali šalit,a što češ drugo,niti ti preostaje drugo.I malo novina,časopisa svih i svakvih i karte glavna stvar..Naprave se ekipe i udri karte svaki dan,dok ne dođe dan da nekog puste doma ili jednostavno nekom bude previše loše da nemožemo odigrat..Onda se zamisliš,kad je čiji red,tko je sljedeći..Strava..I kad se ispostavi da ni kemoterapija ne pomaže,odnosno da se metastaze više nemogu nimalo kontrolirat puste te doma.(Pa ti prifali partner za karte.).Običaj kao i svugdje,preminut doma uz familiju..Najžalosnije je što je puno,puno njih kasno zatražilo pomoć doktora,koliko sam slušo specijaliste bar 40 posto je popušilo samo iz tog najglupljeg razloga.To vam je ona stara priča,"nije mi ništa" ili "pa što ako malo krvarim","NIJE TO NEKI RAZLOG DA TRČIM DOKTORU" Svako krvarenje,ama baš svako krvarenje je i više nego dovoljan signal za UZBUNU..Muka mi dođe ono kad neko dijete prokvari na nos,pa stare babu kaže to je zdravo.Valjda je logički da je krvarenje znak da negdje nešto nije dobro..Moram još dodat da se najbolesnije osjećo prvi dan kad sam došao na Onkologiju,tek tad u biti i doslovno shvatiš da si u najozbiljnijoj gabuli,još kad pogledaš ekipu oko sebe,došlo mi da pobjegnem..Tako par dana,a onda si sam sebi kažeš,hebiga tu si zato što jesi i amen nemaš što mozgat,odganjaj zle misli pomoli se prije spavanja i što bude bit će,ionako sam nemožeš to kontrolirat.Jedina mi dvojba bila jesam li stigo na vrijeme.. Sad ni hemeroidi,još manje rak nije genetska bolest..Iako sasvim je logički da će ga prije dobit onaj što ga je već imao u familiji,kao ja nažalost.A recimo moj brat je najzdraviji čovjek u Rijeci da se tako izrazim...
A pazi ovo tu sam samo živaca izgubio par tona,Majka dobila rak 98,nakon par mjeseci i tati dijagnoziraju isto.Običaj je naravno da se ljudima ne kaže istina,a oni su znali jedan za drugog,al nisu znali za sebe..Pa mi majka govori,ne trči toliko oko mene znaš da tata ima rak pa daj brini više oko njega.A tata mi govori isto,pazi nam na mamu kaže tata..Mislim da sam se u tom vremenu naplakao za 8 života.Možda je i dobro kad je već moralo bit tako da je kod njih metastaze išle 100 na sat,bar se nisu dugo patili..Znam ljude koji su se godinama mučili..to su muke veće i od Isusovih..Ja sam imo sreću,iako su šanse da se sve opet vrati dosta hebiga velike.Izvuko ja sve znanje od doktor Onkologa,čovjek mi sve ljepo objasnio,a sad bit će kako bude,AL ŽELIM SVIMA PONOVIT,obavezno tražit specijalističke preglede za svaka krvarenja,pa i neka su najobičniji hemeroidi tko zna što se možda krije..Zdravlje se cijeni tek kad ode,a da nebi nakraju bilo opet nam fali neko za karte..Pozz

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Hemoroidi

#28 Post Postao/la grga »

Ne uzbuđujem se previše,znaš u početku kad sam dobio dijagnozu i to odma pravu istinitu.Kažu,"Mlad si razuman i u ranoj fazi,i imaš jako dobre šanse!".Ovaj kraj rečenice nisam isprve ni registriro,ono,"u ranoj si fazi"me jednostavno presjeklo.Nemožeš to opisat,takav šok,al kao trostruki šok.Prvi put sam pravi šok doživio u nekom selu u Lici kad smo naišli na poklane civile,tad sam povraćo pol sata bio total izbezumljen i nisam spavo neka 4 dana,ČAK SU ME I NAKLJUKALI PRAKSITENIMA.Kasnije već odrveniš i slične stvari gledaš kao nešto normalno,ratno ludilo kažu psiholozi,kad sva izopačenost ljudskog uma dolazi u prvi plan.Neznam nema tog ludila u kojem bi ja koknuo civila,a kamo li masakriro..Iako me znaju zvat"Ujo".A ovo me strefilo baš troduplo jače,valjda je to ljudski (iako taj moj život ne vrijedi kao onih zajedno10-tak nađenih) kad se radi o sopstvenom životu.Morao sam to dodat kao usporedbu šoka,jer sam mislio da nemože ništa bit gore,al može možda ispadnem sebičan,al nemožeš se zamislit u toj situaciji kad ti tako nešto kažu.Mislim da sam jednostavno nestao,jedino tako bi to opisao..Par dana totalna frka u glavi,onda pomalo pošto i nemaš neki izbor na preostaje ti ništa osim prihvati i bori se.Kažu i doktori,i psiha je naravno jako važna logički i razumljivo,nakako i ispada da onaj ko se kao preda brzo i ode..Ja sam sam sebe nazvao Terminatorom,znaš njega neuništiv..Tolko sam se ubijeđivo da ću uspijet da u jednom trenutku nisam više nimalo ni sumljo i to,iako su me tri put rezali kažu treći put samo preventivno da imaju bolji uvid u stanje,dal lažu vjerovatno da..Uglavnom sad je O.K.Znam prokrvarit po radi Hemeroida njih se izgleda neću ama baš nikad riješit,tu i tamo se malo cimnem..Eto je moja priča o hemeroidima,koji i nemoraju biti samo hemoroidi,Nadam se da se nitko nije uplašio tko ih ima,a jako puno ljudi ih ima,al baš i ne pričaju o tome.Sami hemeroidi su bar po meni,a i inače nisu neki jak zdrastveni proooooblem osim što je nelagodan filing,al u biti nešto kao kašalj,prehlada.Imala ih i moja žena pri porodu kao što si i sama rekla od naprezanja,šist normalno..Ma ništ sami su bezlazeni,iako jako neugodni pogotovo vanjski..Samo ako su jako često i krvarenje onak obilnije nego inače onda trk na pretrage.Eto i preporuke pogotovo za krvarenje tablete HEMEROIDIN ima ih i kod vas u BOSNI,bar piše na kutiji da se i tamo izvoze.Biljni lijek za venozne krvarenje,znači naravno i za krvarenje iz guze.Nevjerovatno kako su učinkovite i brzo djeluju,naravno samu upalu neće baš puno ublažit,al za krvarenje su zakon.Probo sam na stotine tableta,masti,raznoraznih narodnih pripravaka,al ovaj me lijek baš usrečio,pa tko voli nek izvoli...LJUDI ZDRAVLJE JE JEDNO I NITKO GA NEČE ČUVAT ZA VAS UMJESTO VAS SAMIH..

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Hemoroidi

#30 Post Postao/la ekrankaa »

Hemoroidi , nisam ih nikad imala do prije par mjeseci..kad sam ja mislila da imam rak , gluho bilo..hmm.. vanjski je bio pojavio se u noci odjednom , preveliko nesto , jesam sumnjala na hemoroid , svjesna da bilo kakav tumor ne moze preko noci tako izrasti , no..uplasila sam se jasno..ni sjesti nisam mogla , jos manje se kretati..
No ja , ko ja , jako tesko se odlucujem na pregled lijecniku , tako da sam se mucila 4 dana ,ocekujuci da ce to proci, dok se nisam digla u noci i na hitnu [smile.gif]
Sreca bila zenska doktorica , odmah mi je bilo lakse , no i da je bilo musko mislim da bi mi bilo svejedno u takvim bolovima..gace dole..i ono njeno..
..ah , miila , nista strasno obican homoroid..me je u tom trenu odusevilo toliko da sam mislila poletjeti i nisam osjecala bol vise..jer sam ocekivala da ce reci da moram na kirurski zahvat..
Dala mi je neku spricu..i hvala Allahu , nestalo je nakon sedam dana..

A sto se tice , svega vezanog uz temu , citajuci Grgu , sjetih se svoga oca , on se kraju preselio na onaj svijet , zbog puknuca debelog crijeva , a cijeli zivot je imao hemoride i velike probleme s tim..sta reci..geni su geni..
Cuvajte se , no ja na neki nacin , smatram da se od necega i moga umrijeti..prije ili kasnije..
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Odgovori