Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

Sve o Bosni i Hercegovini
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#2 Post Postao/la vornevljev »

I ja bih im dao sada,a da su onda podržali onaj paket ustavnih reformi 2006. godine bilo bi riješeno i pitanje medija u BiH i ne bi bilo ovoliko peripetija oko toga,ali treba srušiti sve pozitivno (ovdje mislim na SBiH,jer oni su bili glavni protivnici tih ustavnih reformi).
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#4 Post Postao/la kajs »

Znas ovde mene samo jedno interesuje, noramlno dobro poznavajuci ustrojstvo FTV i programsu semu i novinare, koga oni tim zavitlavaju.


UPRAVNI ODBOR RADIO-TELEVIZIJE FEDERACIJE BOSNE I HERCEGOVINE


Ili je mozda problem sto je sjediste televizije u Sarajevu.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
sanjalica
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 181
Pridružen/a: 30 Aug 2008 02:00

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#7 Post Postao/la sanjalica »

sanel34 je napisao/la:netrebaju nek sebi kupe satelitske

:lol: :lol: :lol: sto me nasmija

ma vise je ovo sve u BiH dosadilo
samo neke podjele a nema se sta
jesti....bolje im je da se udruze
svi skupa protiv vlade i sebi
naprave bolji zivot ...al to su snovi
Bolje da me mrze zbog onog sto jesam nego da me vole zbog onog sto nisam.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#8 Post Postao/la sabinax »

ne znam bas...u bosni se vide svi hrvatski programi a u hrvatskoj nijedan bih osim preko satelita...mislim da je to dovoljno, ali nisam ulazila u dublje razmisljanje o tome :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#10 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la: mene zanima bi li hrvati ako im se da televizija tražili onda i treći entitet. ono daš prst ode ruka
Hrvati u BiH (nacionalisti) Hrvatsku smatraju matičnom državom,ali HRT ne smatraju svojom televizijom,jako komplikovano i zamršeno,ne shvatam zasto je toliko malo onih koji BiH smatraju svojom državom i koji navijaju za naše reprezentacije u sportu.

A treći entitet HDZ i Ivo Miro Jović traže odavno i sve čine da ga i dobiju,jest da ga malo zateže Čović,on se naime sliz'o sa SDA,jer mu ovi sređuju da se izvuče nekažnjen za sav onaj kriminal u toku privatizacije.

A znam i da postoji nekakva grupica koja je osnovala neku svoju državu dole u Hercegovini,ali su prijavljeni kao nevladina organizacija-hajvani neki.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#11 Post Postao/la grga »

Najveći problem je što oni mogu dobit svoju TV,samo što nisu službeno to zatražili tamo gdje treba..Ja jesam veliki Hrvat iz Hrvatske,al ovi "moji"iz BOSNE me pomalo počinju nervirat,mnogo nešto lažu..taman da se sutra i pripoje Hrvatskoj sa tim teritorijama koji su Hrvatski nebi im ništa lakše ili bolje ili teže bilo nego što im je trenutno..

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#12 Post Postao/la dadooo_23 »

GRGA je napisao/la:Najveći problem je što oni mogu dobit svoju TV,samo što nisu službeno to zatražili tamo gdje treba..Ja jesam veliki Hrvat iz Hrvatske,al ovi "moji"iz BOSNE me pomalo počinju nervirat,mnogo nešto lažu..taman da se sutra i pripoje Hrvatskoj sa tim teritorijama koji su Hrvatski nebi im ništa lakše ili bolje ili teže bilo nego što im je trenutno..
znas sta ti grga? ti si kao VELIKI HRVAT tamo iz hrvatske. jelde jesi jeben? nema veceg hrvata od tebe. daj ne seri tu molim te. mi hrvati u BIH smo ginuli pod "zastavom hrvatskog naroda," ne pod zastavom republike hrvatske (to je ona sto ima krunu iznad grba) da me ne bi netko pogresno shvatio. poginulo mi je i rodbine i prijatelja i sad si mi ti tu dosao prosipati hrvatstvo. ja za razliku od tebe ja nisam "VELIKI HRVAT." ja sam obicni mali hrvat,a ipak veci od tebe u mnogo segmenata.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#13 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:
znas sta ti grga? ti si kao VELIKI HRVAT tamo iz hrvatske. jelde jesi j****? nema veceg hrvata od tebe. daj ne seri tu molim te. mi hrvati u BIH smo ginuli pod "zastavom hrvatskog naroda," ne pod zastavom republike hrvatske (to je ona sto ima krunu iznad grba) da me ne bi netko pogresno shvatio. poginulo mi je i rodbine i prijatelja i sad si mi ti tu dosao prosipati hrvatstvo. ja za razliku od tebe ja nisam "VELIKI HRVAT." ja sam obicni mali hrvat,a ipak veci od tebe u mnogo segmenata.
ÄŒovjek je samo izjasnio svoje shvatanje i aspekat gledanja iz `rvacke.
Ko je to tebi lagao o tome da se u BiH nije vodio rat pod Hrvatskom zastavom ?
Ko to kaže , ko to laže.
Ja sam muslić iz Slavonije i znam da je iz Slavonije išlo po Hercegovini braniti Hrvate pod Hrvatskom zastavom , bile su jedinice HV i nisu bile jedinice HVO - da ne bude zabune.
Ko je veći Hrvat od vas dvojice - to je relativna stvar , jer vama u BiH su poturili kukavičije jaje sa tim Hrvatstvom ,................. prije je postojala Vrhbosanska crkva nego li Hrvati , prije ste vi bili Franjevci , Bosanci - Hercegovci ,................. u vama je Tuđman ubio sve to i sad ste tobože neki Hrvati ,............ sad su u BiH neki Bošnjaci , Srbi i Hrvati ,.............. po čemu u pm ?
Po čemu ?
Å to niste Bosanci i Hercegovci ?
Jadan Šarkozi u Francuskoj , kako on po toj logiki nije Mađar , što je Francuz ?
Kako neko može biti guverner u Kaliforniji Arnold Schwarzenegger, koji je sa svoje 33 godine došao u USA , ..................... po vašem je on Austrijanac .
Jeste , al samo po porijeklu , on je sad Amerikanac .
I sam Hitler je otišao u Njemačku trbuhom za kruhom iz Austrije , al njega niko ne spominje kao Austrijanca, on je nijemac ,.................. i kako to vas političari yebu , kako su vam utuvili u glavu da ste neki Hrvati , Srbi iliti Bošnjaci , kako ste pristali na tu kur*evu podjelu , koja je postavljana za uništavanje države a nikako da pomogne državi .
Kako pajdo ? Kako , jel mi znaš to objasniti ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#14 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:
dadooo_23 je napisao/la:
znas sta ti grga? ti si kao VELIKI HRVAT tamo iz hrvatske. jelde jesi j****? nema veceg hrvata od tebe. daj ne seri tu molim te. mi hrvati u BIH smo ginuli pod "zastavom hrvatskog naroda," ne pod zastavom republike hrvatske (to je ona sto ima krunu iznad grba) da me ne bi netko pogresno shvatio. poginulo mi je i rodbine i prijatelja i sad si mi ti tu dosao prosipati hrvatstvo. ja za razliku od tebe ja nisam "VELIKI HRVAT." ja sam obicni mali hrvat,a ipak veci od tebe u mnogo segmenata.
ÄŒovjek je samo izjasnio svoje shvatanje i aspekat gledanja iz `rvacke.
Ko je to tebi lagao o tome da se u BiH nije vodio rat pod Hrvatskom zastavom ?
Ko to kaže , ko to laže.
Ja sam muslić iz Slavonije i znam da je iz Slavonije išlo po Hercegovini braniti Hrvate pod Hrvatskom zastavom , bile su jedinice HV i nisu bile jedinice HVO - da ne bude zabune.
Ko je veći Hrvat od vas dvojice - to je relativna stvar , jer vama u BiH su poturili kukavičije jaje sa tim Hrvatstvom ,................. prije je postojala Vrhbosanska crkva nego li Hrvati , prije ste vi bili Franjevci , Bosanci - Hercegovci ,................. u vama je Tuđman ubio sve to i sad ste tobože neki Hrvati ,............ sad su u BiH neki Bošnjaci , Srbi i Hrvati ,.............. po čemu u pm ?
Po čemu ?
Å to niste Bosanci i Hercegovci ?
Jadan Šarkozi u Francuskoj , kako on po toj logiki nije Mađar , što je Francuz ?
Kako neko može biti guverner u Kaliforniji Arnold Schwarzenegger, koji je sa svoje 33 godine došao u USA , ..................... po vašem je on Austrijanac .
Jeste , al samo po porijeklu , on je sad Amerikanac .
I sam Hitler je otišao u Njemačku trbuhom za kruhom iz Austrije , al njega niko ne spominje kao Austrijanca, on je nijemac ,.................. i kako to vas političari yebu , kako su vam utuvili u glavu da ste neki Hrvati , Srbi iliti Bošnjaci , kako ste pristali na tu kur*evu podjelu , koja je postavljana za uništavanje države a nikako da pomogne državi .
Kako pajdo ? Kako , jel mi znaš to objasniti ?
pazi nesto. hrvati iz slavonije,kazes? pa naravno da ce nositi zastavu republike hrvatske. ali znas li ti da je hrvatski narod u BIH imao svoju zastavu? znas li razliku izmedju grba na zastavi repulike hrvatske i grba na zastavi hrvata u BIH? oblik grba je drugaciji,i grb (sahovnica) hrvata u BIH (koja je bila svojedobno sluzbena zastava herceg-bosne) nema krunu iznad sa simbolima regija. ima samo vez.
u politicke rasprave necu ulaziti,ali u povijesne hocu,iako su te dvije oblasti povezane,ali i odvojeno se moze pricati o njima.
shavti,BIH je zemlja kroz koju su protutnjali,a i zivjeli na njoj i rimljani,i iliri i kelti,i slaveni,a potom i turci...
BIH kao zemlja je postojala i prije dolaska danasnjih hrvata,srba i bosnjaka (bogumila). poredao sam to po kronoloskom redoslijedu dolaska na prostore BIH-e.
ti moras shvatiti da su danasnji hrvati u BIH dio hrvatskih plemena koja su dosla na danasnje prostore u 7. stoljecu s podrucja danasnje juzne poljske (tada zvane bijele hrvatske).
danasnji hrvati u BIH vode porijeklo iz dalmacije i hercegovine. pa moje je porijeklo upravo iz dalmacije. ima malo mjesto u dalmaciji koje se zove po mom prezimenu i otud vodimo porijeklo. poslije smo doselili na podrucje hercegovine,mjesto vinice kod tomislavgrada. i onda potom u bosnu.
hrvati u BIH imaju svoju autonomnost i povijest,i visestoljetno su odrzavali i svoju kulturu i jezik i obicaje,kao i svijest o porijeklu. posto je BIH zemlja takva kakva jest,sa burnom prosloscu i na raskrizju razlicitih vjera,nacija i kultura,i zemlja na kojoj su se doseljavali i odseljavali razliciti narodi,automatski se sama po sebi namece teorija da ljudi koji zive na podrucju BIH-e moraju nauciti da moraju postivati tudju vjeru,kulturu i obicaje. da se narodi moraju medjusobno postivati i uvazavati i zivjeti na toleranciji i kompromisima.

JEDNOSTAVNO HRVATI,SRBI I BOSNJACI MORAJU EGZISTIRATI KAO TRI NARODA,TRI VJERE I TRI KULTURE KOJE SU RAZLICITE ,ALI KOJE MOGU EGZISTIRATI JEDNI PORED DRUGIH,I NARAVNO KAO TAKVI PROBATI ICI NAPRIJED! DA SMO DRUGACIJEG MENTALITETA,I DA IMAMO RAZVIJENU MOC SHVACANJA I KULTURU SLUSANJA MOZDA BI TO I BILO MOGUCE!
Zadnja izmjena: dadooo_23, dana/u 23 Feb 2009 16:08, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Trebaju li Hrvati u BiH dobiti svoju televiziju?

#15 Post Postao/la beca »

trebaju, bilo bi posteno, ali to bi dovelo do nekih drugih preplitanja i udaljavanja...stvorila bi se jos veca diferencijacija medju ljudima, koji su ionako puni netrpeljivosti prema drugim nacijama...

Odgovori