Mediji

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: MEDIJI

#2 Post Postao/la sabinax »

Mislim da da...zbog toga nisam puno podlozna medijima, cisto poslusam da nisam pak totalni tudum, ali nisam od osoba koje sjede pred ekranom (osim kompjuterskim), citaju sve zive novine i svemu vjeruju, cesto sam se uvjerila da razne TV kuce razlicito prenose istu vijest, a u vijestima cesto ima i subjektivnih misljenja autora priloga, ponekad uvelicavanja (da bi vijest bila bombasticnija) i napuhavanja stvari za koje se nema pravih dokaza
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: MEDIJI

#3 Post Postao/la mrki62 »

Gledaj tuđe vijesti za svoje dvorište i tek onda si blizu istini :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: MEDIJI

#4 Post Postao/la vornevljev »

Mediji su danas definitivno najmoćnije oružje manipulacije.
Ljudima niko nije kriv što i danas kada imaju mogućnost da provjere bilo koju informaciju iz više izvora ipak vjeruju prvom onom što čuju vide ili pročitaju.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: MEDIJI

#5 Post Postao/la JAS »

Potpuno se slazem stime....cak sto vise odvratni su ponekad!

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Mediji

#8 Post Postao/la nnejra »

Mediji su danas većinom u funkciji određenih lobija. Rijetki su nezavisni mediji i vrlo često kao takvi ne mogu opstati. Ja ne vjerujem svemu što čujem i što pročitam , kada su u pitanju mediji. Većinu činjenica koje oni prezentuju uzimam s dozom rezerve. Pokušavam da donesem svoj sud na osnovu više izvora. Nažalost, danas mediji uglavnom propagiraju loše stvari i imaju jako velik uticaj na mlađi naraštaj. Zato ih smatram velikim krivcima kada je u pitanju populariziranje nekvalitetnih stvari, bilo da se radi o muzici, vrijednostima, stilu života, odijevanja i sl. Znamo da čak i u ratu mediji mogu da doprinesu širenju mržnje i zlih stvari više nego vojne formacije. Zato bi trebali svi mediji biti svjesni svoje odgovornosti i uloge u društvu.

Odgovori