S*ebali su je na današnji dan

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

S*ebali su je na današnji dan

#1 Post Postao/la mrki62 »

Tri papka su svojom politikom napatili svoj vlastiti narod.
Mnogi zbog njihove politike i dan danas ispaštaju .

Na današnji dan potpisan Daytonski mirovni sporazum

slikaNa današnji dan, 21. studenoga 1995. godine, predsjednici Hrvatske, Srbije i BiH Franjo Tuđman, Slobodan Milošević i Alija Izetbegović postigli su mirovni sporazum o okončanju rata u BiH nazvan "Daytonski mirovni sporazum". Naime, 21. studenoga 1995., nakon dramatičnih pregovora, u Daytonu je parafiran sporazum o miru u BiH.

Sporazumom u Daytonu dogovoreno je ustavno uređenje BiH, po kojemu je ona složena država, a koju čine dva ravnopravna entiteta Federacija BiH i Republika Srpska.


slika

Pregovore je u cilju približavanja zaraćenih strana vodio je Richard Holbrocke, koji je tada bio pomoćnik američkog državnog tajnika. Konferencija je trajala od 1. do 21.studenoga 1995. godine. Pored Richarda Holbrookea u pregovorima je sudjelovao i general Wesley Clark.

Sporazum je službeno potpisan u Parizu, 14. prosinca 1995. godine.

(Fena)


Preuzeo ODAVDJE
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: S*ebali su je na današnji dan

#2 Post Postao/la sabinax »

Ni meni se to ne svida sto Bosna nije ostala cjelovita i svoja, ali tko zna sta bi bilo da se to nije desilo...mozemo samo nagadati
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: S*ebali su je na današnji dan

#3 Post Postao/la mrki62 »

Å ta bi bilo ,................ rodio bi se kilo :wink:
Ovako , to da su ponudili odmah 1992 godine Srbima, ..... rata ne bi ni bilo , Srbi bi prihvatili i Alija sa Tuđmanom bi bili nacionalni izdajnici .
Ovako su kobiva junaci !?
Å ta bi bilo da nije Dejton potpisan ?
Pa do Dejtona su Srbi u savezu sa Beogradom došli haman do bankrota , nije se imalo ni ljudi a ni sredstava za vojna dejstvovanja kao 1992 godine a ona druga 2 naroda su se kud i kamo mnogo više naoružali i bili su izuzetno velika opasnost za Srbe u BiH ,............... međutim , Srbe spašavaju Alija Izmetbegović iiiiiiiiiiii Sranjo Tuđman ......... sa svojim potpisom - čitaj Dejton .

Da nije bilo potpisnika u Dejtonu , ne bi bilo Federacije a niti Republike Srpske !

Jel to teško shvatiti i prihvatiti ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: S*ebali su je na današnji dan

#4 Post Postao/la sabinax »

Pa ja mislim da je prihvacen nakon puno prolivene krvi (i tek je onda shvaceno da je to pravi rat a ne djecija igra) i mozda da nije ni tada potpisan bilo bi jos krvi, nadam se da ce jednog dana ipak to dovesti na prvotnu razinu s tim da nema ljudskih zrtava i da svi budu zadovoljni (sad kad ce to biti.............................)
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: S*ebali su je na današnji dan

#6 Post Postao/la mrki62 »

Da Sabina, jeste bilo , al nisi pročitala sve .
Jel se moglo izbjeći prolivanje krvi ?
Ja tvrdim da jeste - ako bi odmah 1992 ponudili Srbima podjelu BiH , na način da oni dobiju RS.
Dalje , Srbi su 1995 godine bili daleko slabiji od 1992 a muslimani su se opasno počeli naoružavati i bili su opasna prijetnja , jer su bili i brojniji i tada su svi skočili Srbima u pomoć s tim Dejtonom.
Tvrdim da je Dejton spasio Srbe i nikog drugog .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: S*ebali su je na današnji dan

#8 Post Postao/la mrki62 »

papaya je napisao/la:Mrki,meni nije jasno.
Znaci, da su ponudili 92. Sta da su ponudili???
Da su Srbima ponudili 1992 godine Republiku Srpsku - ne bi bilo rata ,.............. de čitaj šta sam napisao , ne zajebaji me - ne moram 2 x pisati :mrgreen:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: S*ebali su je na današnji dan

#10 Post Postao/la ra-ja »

mrki62 je napisao/la:
papaya je napisao/la:Mrki,meni nije jasno.
Znaci, da su ponudili 92. Sta da su ponudili???
Da su Srbima ponudili 1992 godine Republiku Srpsku - ne bi bilo rata ,.............. de čitaj šta sam napisao , ne zajebaji me - ne moram 2 x pisati :mrgreen:
Nevolim istoriju niti u prognozi...
Sta uradi jedan crni Gavrilo...izazva svjeski rat... :(

Imam privatno pitanje za mrkog...cesto mislim o tome...
Dali zna....Zasto se Austrougarska nije borila vise za Bosnu..???Zasto je uopste izgubila Bosnu....???


i jos jedno ...zasto su Turci ostavili na cjedilu te muslimane u Bosni....

Da se nesto od ovih stvari desilo ili nedesilo....geografki polozaj a i istorija dalje bila bih sasvim drugacija...Mislim da nebih nikada vise doslo do rata ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: S*ebali su je na današnji dan

#12 Post Postao/la ra-ja »

dali si se umila i oprala zube...???

Pa bolje nego da si ti dole... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: S*ebali su je na današnji dan

#14 Post Postao/la ra-ja »

Pa prvo ti meni prijateljice odgovori...

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: S*ebali su je na današnji dan

#15 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la: Ovako , to da su ponudili odmah 1992 godine Srbima, ..... rata ne bi ni bilo , Srbi bi prihvatili
znaci ti bi pristao na to kad bi ti neko dosao ko ti nije "ni u rodu rod ni pomozi Bog" i zatrazio od tebe dio tvoje tj. pola tvoje imovine?!
ne valjaj gluposti, svega ti. Bosna je bila cjelovita i svi narodi su bili ravnopravni. radilo se samo o otcjepljenju od Jugoslavije. nista vise! narod se izglasao za, a to sto su neki imali svoje ciljeve i planove, to je druga prica!

a to sto se Dejtonski sporazum potpisao, s tim su se posrali na sve one koji su se casno i iskreno borili za Bosnu onakvu kakva je nekad bila!

nemoj mi sad samo poceti opet o tome kako je Alija tome svemu kriv i bilo ko drugi. ja znam da je tvoja energija neiscrpna u tome kad se radi o Aliji :lol:
Å ta bi bilo da nije Dejton potpisan ?
imali bi sigurno bolje drzavno uredjenje nego sad, drzavu koja funkcionise daleko bolje od ove danasnje, narod koji se identifikuje sa drzavom u kojom zivi!

Ali upravo kad je doslo do toga i krenulo se tome, "evroamerika" to lijepo zaustavi.

Da nije bilo potpisnika u Dejtonu , ne bi bilo Federacije a niti Republike Srpske !

Jel to teško shvatiti i prihvatiti ?
nije to jedina opcija. da nije Dejtonski sporazum tako uredjen, ne bi ni imali ovo danas sto imamo ili da nije bilo necijih planova o ostvarivanju velikog carstva, ni tad se ne bi desilo to sto se sve desilo ;)

Odgovori