Par riječi o našem "reisu" Ceriću,"imamima","svećenicima"...

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#2 Post Postao/la vornevljev »

Postojalo to pismo ili ne,zaboli me neka stvar.

Ne treba meni (a niti ikome ko razmišlja svojom glavom) potvrda od studenata FIN-a da je uvaženi reis-ul-ulema dr. Mustafa ef. Cerić jedan notorni lažac,licemjer,politikantski autsajder gladan novca i uživanja na dunjaluku-što mu ne bi trebao biti prioritet.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#3 Post Postao/la zapisnicar »

vornovljev, vidis i ja razmisljam svojom glavom, ali ni slucajno ne mislim kao ti. Takvu sliku o Cericu, kakvu ti imas, stvorili su kod tebe i mnogih drugih mediji poput Dana, SB i 60 minuta. Objaviti nepotpisano pismo je pokazatelj krajnjeg neprofesionalizma i ni po kojim pravilimane bi smjeli objaviti. To bi bilo isto kao kad bih sad ja napisao neko pismo i poceo da vrijedjam Cerica, Lagumdziju, Komsica, Tihica ili bilo koga drugog, navodeci da su oni lazovi, lopovi, prevaranti, i na kraju pisma potpisem: clanovi foruma bol-chata.

Vidis, svako moze napisati kakvo hoce pismo i potpisati koga hoce, ali samo krajnje neprofesionalni novinari mogu to pismo objaviti bez pecata ili svojerucnog potpisa.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#4 Post Postao/la mrki62 »

zapisnicar je napisao/la:vornovljev, vidis i ja razmisljam svojom glavom, ali ni slucajno ne mislim kao ti. Takvu sliku o Cericu, kakvu ti imas, stvorili su kod tebe i mnogih drugih mediji poput Dana, SB i 60 minuta. Objaviti nepotpisano pismo je pokazatelj krajnjeg neprofesionalizma i ni po kojim pravilimane bi smjeli objaviti. To bi bilo isto kao kad bih sad ja napisao neko pismo i poceo da vrijedjam Cerica, Lagumdziju, Komsica, Tihica ili bilo koga drugog, navodeci da su oni lazovi, lopovi, prevaranti, i na kraju pisma potpisem: clanovi foruma bol-chata.

Vidis, svako moze napisati kakvo hoce pismo i potpisati koga hoce, ali samo krajnje neprofesionalni novinari mogu to pismo objaviti bez pecata ili svojerucnog potpisa.
Imaš li ti ikakve vijesti sa pečatom , ili su sve na taj način pisane ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#5 Post Postao/la vornevljev »

zapisnicar je napisao/la:vornovljev, vidis i ja razmisljam svojom glavom, ali ni slucajno ne mislim kao ti. Takvu sliku o Cericu, kakvu ti imas, stvorili su kod tebe i mnogih drugih mediji poput Dana, SB i 60 minuta. Objaviti nepotpisano pismo je pokazatelj krajnjeg neprofesionalizma i ni po kojim pravilimane bi smjeli objaviti. To bi bilo isto kao kad bih sad ja napisao neko pismo i poceo da vrijedjam Cerica, Lagumdziju, Komsica, Tihica ili bilo koga drugog, navodeci da su oni lazovi, lopovi, prevaranti, i na kraju pisma potpisem: clanovi foruma bol-chata.

Vidis, svako moze napisati kakvo hoce pismo i potpisati koga hoce, ali samo krajnje neprofesionalni novinari mogu to pismo objaviti bez pecata ili svojerucnog potpisa.
A koje su to pismo studenti ikada i potpisali?
Normalno je da nece potpisati jer im o diplomi tog fakulteta ovisi životna egzistencija,a da se potpišu ne bi ga završili sigurno,a i ako bi ga završili ne bi se zaposlili u svojoj struci jer je ona neposredno vezana za IZ.

Uostalom otkud znaš da je demantij od studenata FIN-a,a ne iz reisove kancelarije?

O magazinu "60 minuta" ja nemam šta reći,niti ga trebam braniti niti kuditi,oni su svoje dokazali.
Istraživanja koja su vršili novinari tog magazina mnogi put tužilaštvo je prihvatilo prije ili kasnije,češće sa zakašnjenjem.

Sjeti se ti malo posljednjih izbora za reisa i njegovih prepucavanja sa dr.Enesom Karićem koji je ukazivao na propuste u IZ-i,od vakufskih malverzacija,preko reisovog političkog angažmana pa nadalje.

Kad je reis zadnji put bio u nekom siromašnom džematu na otvoru džamije,naravno da neće tamo otići jer slaba je fajda.

I najzad hoćeš reći da buduća velelebna gradjevina na Kovačima nije sramota za BiH u ovom trenutku,a to je njegovo maslo.
Izjava da će to biti simbol opstojnosti muslimana u BiH je više nego debilna.

Kakav simbol,čega simbol?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#7 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:sjećaš li se onog isječka u prošloj emisiji kad su prikazali Cerića kako drži govor na otvaranju džamije. to je bilo u selu do mog (rodnog sela). samo ne znam kakve su mućke tu bile pa je on došao
Pa dosao da nabrijava napetost i da diže tenzije izmedju naroda,ali sve ono mučki,jesi vidjela sta je pričao?

Jesi vidjela muftije bihaćkog Hasana ef. Makića i SDA predizborne propagande,pa kako ih nije sramota?

I šta će onaj narod u džamiji poimisliti?

Oni ljudi će se prepasti da su širk počinili ako ne budu glasali za SDA.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#9 Post Postao/la paparaci »

vornevljev je napisao/la:
A koje su to pismo studenti ikada i potpisali?
Normalno je da nece potpisati jer im o diplomi tog fakulteta ovisi životna egzistencija,a da se potpišu ne bi ga završili sigurno,a i ako bi ga završili ne bi se zaposlili u svojoj struci jer je ona neposredno vezana za IZ.

Uostalom otkud znaš da je demantij od studenata FIN-a,a ne iz reisove kancelarije?

O magazinu "60 minuta" ja nemam šta reći,niti ga trebam braniti niti kuditi,oni su svoje dokazali.
Istraživanja koja su vršili novinari tog magazina mnogi put tužilaštvo je prihvatilo prije ili kasnije,češće sa zakašnjenjem.


Kakav simbol,čega simbol?
bravo! ovo samo mogu da potpisem!

rado gledam emisiju 60 minuta, kad imam priliku. ljudi imaju sve dokumentovano i argumente potkrijepe cinjenicama! nema tu "trta, mrta"!

a za Cerica odavno slusam i citam negativne vijesti.

najvise mi se zgadilo, kad je trazio od zena iz Srebrenice 2000km da odrzi vaz u Potocarima, povodom godisnjice 11.7. pa covjece, to mu je posao i obaveza. najzad iz aspekta ljudskosti, gdje ces tako nesto uraditi! i jos tip dolazi autom sa blindiranim i pancirskim staklima, tjelohranitelji..... cega se boji?!

umjesto da bude uzor i idol muslimanskog stanovnistva, samo ga blati. on i ljudi poput njega su razlog sto vecina tako lose misljenje ili stav ima po pitanju islama, jer ga gledaju kroz vec pomenute osobe. sto je velika greska!!!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#10 Post Postao/la vornevljev »

paparaci je napisao/la:najvise mi se zgadilo, kad je trazio od zena iz Srebrenice 2000km da odrzi vaz u Potocarima, povodom godisnjice 11.7. pa covjece, to mu je posao i obaveza. najzad iz aspekta ljudskosti, gdje ces tako nesto uraditi! i jos tip dolazi autom sa blindiranim i pancirskim staklima, tjelohranitelji..... cega se boji?!

umjesto da bude uzor i idol muslimanskog stanovnistva, samo ga blati. on i ljudi poput njega su razlog sto vecina tako lose misljenje ili stav ima po pitanju islama, jer ga gledaju kroz vec pomenute osobe. sto je velika greska!!!
Najzad @paparaci,zar mu to njegov ahlak može dopustiti da tako nesto naplaćuje.

Onda kad čujem da ovi "profesionalni" učači ašereta,ja-sin-a,hatmi masno to naplaćuju na takvim i sličnim manifestacijama.

Kako je moguće da je propovijedanje islama postalo zanat;racionalno kad razmislim zapitam se gdje je tu iskrenost u učenju Kur'ana?
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#12 Post Postao/la paparaci »

vornevljev je napisao/la:
Najzad @paparaci,zar mu to njegov ahlak može dopustiti da tako nesto naplaćuje.

Onda kad čujem da ovi "profesionalni" učači ašereta,ja-sin-a,hatmi masno to naplaćuju na takvim i sličnim manifestacijama.

Kako je moguće da je propovijedanje islama postalo zanat;racionalno kad razmislim zapitam se gdje je tu iskrenost u učenju Kur'ana?
ma dragi vorni, ni meni to nije jasno isto! hajd eto i efendija je neka vrsta zanata. ali on ima besplatan smjestaj i ima primanje za svoj posao. tako da mi onda ne ide nikako u glavu kako moze traziti da mu se plati za takve stvari. sto mi je isto odvratno i bezveze koliko se narod takmici npr. kad im neko umre. onda ti je fora sto vise hodza pozvati da uce na dzenazi i da uce jasin u kuci. znam kad mi je tetka prije skoro dvije godine umrla, pa je tetak pitao hodzu koliko je potrebno hodza za to sve. on mu rekao, kao pa sto ih je vise to je bolje, jer ce se prije prouciti/zavrsiti. koja glupost! pa ne mogu oni ujedno svi uciti. nego svaki mora cekati dok ovaj predhodni ne zavrsi i da se on onda nadoveze.
haram je para, zaradjivati na vjeri!

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#13 Post Postao/la Bijesanpuz »

Sto se tice tih para za hatme.. to nije obaveza hodze da uci.. znaci ako hoces da uci onda trebas i platiti...
Ucenje hatme je obaveza djece, unuka ili koga vec... Naravno ako zele.. Znaci ili nauciti uciti Kur'an ili placati drugome da uci.. i to je uredu..


ali nije uredu da hodza nece da dodje na dzennazu ako je porodica siromasna pa nece dobiti kovertu, ili dodje samo taj jedan hodza iz tog dzemata jer je obavezan.. A onda kad umre bogatas.. vise skoro hodza u safovima nego obicnih ljudi.. zasto jer svi oni dobiju poslije kovertu sa 50 ili 100 KM..

Sto se tice CErica.. pa on je i na vecoj funkciji od hodza pa normalno i da je pohlepniji i da vise para zgrce u svoju kasu...

A danas nema ni kod koga ni vjere ni sazaljenja niti bilo cega drugog... Sve se danas vrti oko novca....
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#14 Post Postao/la vornevljev »

Ma cijeli traj koncept oko tih koverti prilikom dženaza ili tevhida je previše smiješan.

Ja kad vidim kakve automobile vozaju imami,imaju klimu u kući,centralno grijanje;od čega,od toga bakšiša.

A kad smo već kod toga;kod nas je postojao jedan stariji čovjek koji je učio za umrle ja-sin-e i hatme,i desio se slučaj da mu je neko rekao - bi li mi proučio za roditelje 40 ja-sin-a - ovaj mu odgovorio,kad je primio novac:"Imam ja več proučenih,pa ću samo dovu dati."

Je li on prodaje jabuke?

Ima čovjek na skladištu proučenih ja-sin-a,pa bruka brate.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Par riječi o našem reisu Ceriću

#15 Post Postao/la vornevljev »

BijesanPuz je napisao/la:Sto se tice tih para za hatme.. to nije obaveza hodze da uci.. znaci ako hoces da uci onda trebas i platiti...
Ucenje hatme je obaveza djece, unuka ili koga vec... Naravno ako zele.. Znaci ili nauciti uciti Kur'an ili placati drugome da uci.. i to je uredu..
Dobro uredu je to @Puž da nije obavezno da se uči hatma umrlom,govorili smo da prilikom otvorenja džamije,nekih obljetnica koje su vezane za rat,poput dana šehida,ili obiljezavanja godišnjice srebreničke tragedije,pa da tamo naplaćuju učenje Kur'ana.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Odgovori