Gdje stoji zajednicki novac.....???

Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Gdje stoji zajednicki novac.....???

#1 Post Postao/la ra-ja »

Zajedno zivite.... :!:
Odvojite novac za zivotne obaveze i zivljenje....
Taj novac za zivljenje od 1-31 u mjesecu...gdje stoji...??Naravno tu nespada obavezan djeparac koji svako od njih mora imati.....

1.Kod njega....pa on placa sve sto kupite.potrosite
2.Kod vas.... vi placate
3.ili na mjestu...... gdje imate pristup Vas oboje..Pa uzimate kada sta treba

Gledala sam jedan ugledni bracni par,dole u Bosni Oboje su radili..tj prihodovali..
kako izgleda kada drzi novac on kod sebe....

Dosla je velika isporuka svezih zrelih lubenica...nastala je za tili cas guzva...
Od tog silnog naroda i guzve nije mi se dalo da se guram...ali moju pozornost,skrenuli su ti ljudi okolo mene...
Posmatram jednu crnu zenu koja se dogurala do pulta a muz sa strane stoji i ceka da ona kupi.Prije toga dao joj je neki novac...I ona se zaista dogurala...Kada je prodavac izvagao..lubenica kosta vise...nije mogla platiti,izadje iz guzve i trazi jos od muza da plati...ali ta njena lubenica se prodala...Sada bira drugu...i za tu ni taj novac nije dovoljan...Opet izlazi...i kaze muzu...Ma dajjjjjjjjj mi molim te visu novcanicu,vraticu ti kusur...A on reaguje, kako je moguce da nemozes sa tim novcem platiti.... :(

O kako ruzna i neprijatna scena...napustila sam ih ..nisam kupila nista ...a neznam dali su oni lubenicu kupili....morala sam se vratiti na posao...moja pauza za dorucak je bila pri kraju....

Volila bih da i vi date neko takvo iskustvo ako imate.....

Izvinjavam se ako ima ista ili slicna tema ...nisam je mogla pronaci....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#4 Post Postao/la mrki62 »

Čuj gdje ,............ ma u mene Krajiškinja sve uzme a men ništa neda,............... najsretniji sam 15 - og u mjesecu , tad mi je plata i ako bude dobra , tad je i Krajiškinja dobra ,.... smiluje se pa radimo ono u ono :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#8 Post Postao/la mrki62 »

Eh Džemila, kako se tad sa apetitom radi ono u ono ,..... ma pare su ti čudo božije, samo što ja s parama nemam ništa , sem što mi Krajiškinja nekako ljepše stenje ispod mene :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#9 Post Postao/la Bijesanpuz »

JA i mama smo sami.... radi ona radi ja... njen novcanik je i moj novcanik, moj novcanik je i njen novcanik...
Naravno nikad niko ne uzima bez pitanja... ali uvijek jedno drugom pomazemo... Ona plati racune ja kupim stvari za kucu.. ili obratno..
i odlicno funkcionise..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#11 Post Postao/la grga »

U RBA banci.. :D :D

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#13 Post Postao/la grga »

Pa imade se za crne dane.. :D

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#14 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da su ruznih momenti ...kada se ljudi neusaglase oko novaca ,u kuci pa raspravljanje na ulici ili supermarketu...a okolina ih gleda....
Ovdje svako ima svoje conto ..pa nema problema za placanje...
Medjutim ...i u takvim situacija dolazi do nesuglasica..kod pojedinaca....
Kada je covjek sam ...njegov novac je kod njega,pa moze kupiti sve sta mu je potrebno...bez opravdanja drugima....
Ako si u zajednici,onda treba odvojiti svotu koja stoji na dostup ruke onoga ko ide u kupovinu....

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Gdje stoji zajednicki novac.....???

#15 Post Postao/la sabinax »

nemam vise zajednickog novca...vec samo svoj a on stoji na racunu...i to s predznakom :D
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Odgovori