Seljak... seljakluk :)

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#31 Post Postao/la vornevljev »

BijesanPuz je napisao/la:jesi se prepoznala kao seljak ili kao ovi drugi :D
hani pu¾ ¹ta odmah pali¹ vatru,kad zna¹ da nije to to
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#33 Post Postao/la Bijesanpuz »

seka77 je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:jesi se prepoznala kao seljak ili kao ovi drugi :D
ostavit cu to za sebe 8) a zar ima i drugih :P

Ma imaju i drugi ... oni sto druge nazivaju seljacima :D:D

Vorn.. nisam ja piroman... stavise... nemam ni sibicu :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
zapisnicar
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2167
Pridružen/a: 28 Jul 2008 02:00
Lokacija: Burma

#36 Post Postao/la zapisnicar »

Nije seljak ko ima sijeno pred kucom, vec onaj ko ima slamu u glavi :)

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: Seljak... seljakluk :)

#38 Post Postao/la belly_dancer »

ja sam sa sela i uvjek sam se time ponosila.jako malo ljudi u gradu zna kako se uzgajaju žito,pšenica i kako se obrađuje njiva...meni je uvjek zato biologija išla :mrgreen: a seljak ko seljačina je za mene osoba koja gleda tuđa posla i samo nabacuje...to je onaj koji prolaziu nekoj makini sa otvorenim prozorima i nabije neku muziku da ti glava puca... :evil:
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Seljak... seljakluk :)

#39 Post Postao/la badgirl »

ma to je za mene kompliment ....nemoze me niko vise sa tim uvrijediti [baaa.gif]
NIKO [bihbq3.gif] [oha.gif] [icon_peace.gif]

Dok sam zivjela u Rijeci nisam se nikako mogla uklpiti ...za njih su svi seljaci koji nisu kao i oni ...
PS: ima i dobri ( Sabina :D ) ali to tek sad vidim , kad mi je svejedno sta tko o meni misli
Ma necu ni slova na svom govoru da mjenjam iako bi mogla .
E kod mene ce biti DJE a ne GDJE pa nek crknu svi ...a jos mi ej draze reci KURUZ a ne KUKURUZ...pojedincima to cupa zadnji zivac :!: :!: [cool.gif] [Happy.gif] [Happy.gif] [baaa.gif] [oha.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

hamdija69
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 27 Okt 2008 11:25

Re: Seljak... seljakluk :)

#40 Post Postao/la hamdija69 »

Lijepa tema ali ne za svkoga ko ne razumije sta se podrazumijeva SLJAK ILI RATAR.
Koliko mi je poznato skoro svi velikani koji su na ovoj nasem tlu nesto znaci bili su dijeca sa sela zapocevsi od TITA,SANTICA,POZDERCA,KRLEZE,BUSATLICA,DOLANCA,ASIMA KURIJAKA,IVE ANDRICA,HUSEJNA DOZE,LATICA,ITD.NAJPZNATIJI GINOKOLOG OVOG VEKA I PROFESOR NA NJURSKOM FAX. ASIM KURIJAK je isto dete sa sela roden u okolini bugojna sto bi se reklo gde je bog zaboravio da postoji i on je seljak.Nije to uvreda kada mi neko kaze da sam seljak ne ponosano cu reci da sam seljak ali me nekada zaboli kada mi malogradanin kaze da sam seljak koji ni dana skole nema i koliko mi je poznato recemo iz moga sela ima nas sada dip.ing.masinstva 24 dip.dok.6.pravnika 9 ekonomista 16.nevidim razloga sada da se mi stidimo reci da smo sa sela i da sam seljak sto ali pojedinie osobe koji govore to ocito da nepoznaju tematiku te reci ili su toliko zaostali da neznaju sta govore ili su postali zavidne ali seljacko dete mogu reci to da uci jer mu je dojadilo da bude tezak i dodijalo mu je gledat roditelje da se pate i muce da bi mogli da prezive

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Seljak... seljakluk :)

#41 Post Postao/la beca »

nije seljek u opanak, nego u glavu! tako bi stari ljudi rekli!
malo je ljudi na svijetu kao sto su seljaci
da smo mi svi seljaci i da zivimo u nekom drugom dobu, ne bi ovo
sve ovako bilo. nema zlonamjernog seljaka, on ore, kopa, sadi, sta vec radi, misli na sebe, svoju porodicu, hajvan
jebo to sto ne zna jesti viljuskom i nozem, boli njega ko je versace, i sl. covjek se bori da ima sutra svoj rucak, nema kad drugima misliti zlo...
meni su seljaci ok ljudi

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Seljak... seljakluk :)

#42 Post Postao/la sabinax »

Velicina velikog covjeka je u tome da se moze ravnomjerno staviti oci u oci sa svakim.
malogradanin je cak i onaj iz grada koji osobu sa sela gleda kao osobu nizeg ranga, nasu velicinu ne odreduje mjesto rodenja, kolicina znanja, status roditelja niti mjesto zaposlenja vec nacin ophodenja s drugim ljudima
steta je sto se neke postupke odreduje seljačkima...iako nemaju nikakve veze sa selom
ma svako rangiranje ljudi mi je mrsko
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Seljak... seljakluk :)

#43 Post Postao/la maida_20 »

sabinaX je napisao/la:Velicina velikog covjeka je u tome da se moze ravnomjerno staviti oci u oci sa svakim.
malogradanin je cak i onaj iz grada koji osobu sa sela gleda kao osobu nizeg ranga, nasu velicinu ne odreduje mjesto rodenja, kolicina znanja, status roditelja niti mjesto zaposlenja vec nacin ophodenja s drugim ljudima
steta je sto se neke postupke odreduje seljačkima...iako nemaju nikakve veze sa selom
ma svako rangiranje ljudi mi je mrsko
[eusa_clap.gif] takvo je i moje razmišljanje...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Seljak... seljakluk :)

#45 Post Postao/la beca »

enisa_0201 je napisao/la:seljakluk je kad covjek ode iz sela, ali selo ostane njemu
eto averzije prema seljastvu...

mi smo u gradu naviknuti da ko god uradi nestoo sto nije lijepo kazemo da je seljak....ja sam rodjena u sarajevu, ali tvrdim da su pojedini seljaci kulturniji i bolje znaju bonton od pojedinih gradjana...

ako si htjela reci

ON IZ SELA NEKAD SELO IZ NJEGA NIKAD....to se ne moze globalizirati

Odgovori