Sposobnost zena

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#17 Post Postao/la sabinax »

Ovako zene mogu obavljati sve poslove jednako ...osim onih u kojima je potrebna jaka fizièka snaga i izdr¾ljivost, jednostavno zbog toga sto nam organizmi nisu jednako gradeni...sto se tice organizacije, sistematicnosti, intelektu, ustrajanosti...znamo biti cak bolji od muskog roda...jedino sto nas zeza je ta fizicka snaga
A tko zeli moze sve jednako raditi tako i muski mogu jednako obavljati tzv. zenska zanimanja..kuhanje, sivanje, ¹i¹anje,odgoj djece i sl.
Ne volim djeltiti poslove na muske i zenske vec prije na one za koje je potrebnija veca fizicka snaga i za koje nije

Ekranka...zenska momcad je tim ili ekipa
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#18 Post Postao/la vornevljev »

ekranka1 je napisao/la:heh..pa poslovi se vise ne dijele na muske i zenske :P vec na bolje i manje placene :chuckel: ,a o sposobnosti ne bih ja 8) ,prije bih o ravnopravnosti haha koje nema 8) ,al za to postoji druga tema vec :chuckel: ,no da kazem i to da je moje misljenje da tu nema ravnopravnosti sto se tice poslova u musko ,zenskim odnosima..zasto..
pa nek mi kaze neko rijec ,momcad ,u zenskom rodu :P ..

¾enskaæ.....jest da se ta rijeè mo¾e èe¹æe èuti u ruralnim sredinama,ali to je to

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

#21 Post Postao/la vornevljev »

Gre¹ka u koracima Baustelac,to za kuhanje nije taèno,ne znam koliko gleda¹ emisije na tv-u o kulinarstvu ili posjeæuje¹ hotele i restorane,ali veæina je tamo kuhara,tako da ¹to se tièe kuhinje pogre¹no si obavje¹ten da muskarci nikada neæe bolje kuhati od ¾ena,ja mislim da pol sa tim segmentom nema nikakve veze.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

#23 Post Postao/la irma26 »

Jako sam sposobna kada se mobiliziram :D

Avatar
otmjen
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 632
Pridružen/a: 10 Aug 2005 02:00

#26 Post Postao/la otmjen »

vidovita_dzemila je napisao/la:
baustelac-de je napisao/la:da budem iskren,kad bi moja zena radila,osjecao bi se nekako ponizen nesposoban!Neznam mozda je to zato sto sam odrastio u porodici gdje muskarci donose pare kuci!


](*,)



¾ene mogu sve ¹to hoæe. dovoljno su sposobne i da rade na graðevini i u rudniku i bilo gdje. samo za¹to bi to radile ako imaju moguænost izbora.

bas da su za gradjevine ne bih se slozio al eto (steta je)...a tek za rudnika...auuu
a ovo zasto bih radile ako imaju mogucnost izbora...pa licno mislim zbog sebe...ipak je ljepse da radi ...normalno svak ce traziti prema svojim zeljama i mogucnostima posao...ima jos deset razloga zasto je bolje da rade al da ne sirim ...

Avatar
belly_dancer
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 3472
Pridružen/a: 18 Dec 2007 02:00

Re: sposobnost zena

#28 Post Postao/la belly_dancer »

Žensko može da trpi udarce i psihičko zlostavljanje,kad treba i gradi i kuva i ide na posao i odgaja djecu.Zašto onda ne bi imala priznanje da je jača i bolja?
..dobro je kad u životu nekoga voliš,neko te voli..

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: sposobnost zena

#30 Post Postao/la beca »

Ne mozemo u globalu govoriti o sposobnosti zena, neke mogu u zubima vrecu zita nositi, a neke nisu sposobne carape obuti,mora im neko pomoci...smatram da zena, kada mora, sposobna je za sve...
imamo ocite primjere evo poslije rata, zene koje su ostale bez muzeva i nose i kopaju i musko su i zensko u kuci...sto se mora nije tesko, ne valja se praviti dama i dizati nebesa, kir janja je potrefio 75% zena u pokondirenoj tikvi

Odgovori