Sandzak i Vojvodina

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...

Dali ste za Nezavisan Sandzak

Da
8
16%
Da
8
16%
Ne
7
14%
Ne
7
14%
Da,ali i Vojvodina
10
20%
Da,ali i Vojvodina
10
20%
 
Ukupno glasova: 50

Poruka
Autor/ica
Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Sandzak

#32 Post Postao/la vornevljev »

Na "Facebook-u" i moja nene (nane,baba,baka ili već kako ko kaže) može osnovati nezavisnu državu i pokrenuti "ozbiljan" osnivački odbor i vladu iste (samo kad bi znala napraviti svoj profil tamo).


Nije da imam nešto protiv osamostaljenja Sandžaka,ali to se neće desiti iz više razloga;živi bili pa vidjeli.



O ovom "panislamskom" jugoistočnoevropskom planu nemam riječi;da ne kažem da sam umr'o od smijeha čitajući o tome.

Koji savez bošnjačkih teritorija (koje su to bošnjačke teritorije,ako može neko da mi to definira),sa kojim albanskim,bugarskim,grčkim,turskim i inim muslimanima ?

Jebote ovo je stvarno vic!

Ako je nekad ovo sve bilo pod vlašću Osmanskog carstva,ne znači da ima veze sa islamom,to je bila jedna od imperijalističkih sila (koja je gazila ove narode),kao i sve ostale.

Nadam se da se egzotični osnivači i borci za ovaj balkanski halifat ne povode za prošlošću pri ostvarenju tog famoznog "plana".
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sandzak

#34 Post Postao/la mrki62 »

Mic , samo ću usput odgovoriti na zadnju konstataciju :
Neslaganja medju Muslimanima Balkana ce nestati kad se rjesimo nacionalizma,oholosti,zahrdjalosti komunizma,srpske propagande i kad uvidimo da nam je Fundament Islam,koji kaze da volimo bracu Muslimane,bez obzira na njihovu naciju.
Nikakve to veze nema sa gore navedenim a pogotovo sa komunizmom , srpskom propagandom ,........ a čak ni sa uviđanjem u fundamentom islama ,........ evo i zašto , da pojasnim : u ostalom islamskom svijetu ( Perzija i Arapski poluotok niti ima a niti je bilo komunizma a niti srpske propagande .
E baš tamo se najviše poznaje temelj/fundament islama a opet nije ni približno to što ti opisuješ : da volimo bracu Muslimane,bez obzira na njihovu naciju

Samo ti primjer dam; S. Arabija i Iran ili Iraq se ne mogu nikako a postoji još mnogo , mnogo država gdje se u samim državama nepodnose muslimani različitih sekti .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Sandzak

#35 Post Postao/la vornevljev »

Mic_Sokoli je napisao/la:Albanske teritorije su: Albanija
Kosova
Ilirida (zapadna makedonija)
djelovi crne Gore
Cameria (dio Grcke)

Bosnjacke teritorije su: Bosna i Hercegovina
Sandzak(dio srbije)
Sandzak(dio crne Gore)
Gora(slavenski Muslimani u Mkd na Kosovu i u Bugarskoj)

U Bugarskoj i Grckoj ima velik broj Muslimana razlicitih etnija.


To sto si ti umiro od smjeha pri citanju ovog famoznog plana koji se itekako povodi za proslocsu u kojoj je usadjeno sjeme za ovakvo nesto,podsjeca me ne jednog od zadnjih Sultana osmanlijskog Carstva kad je krajem 19 stoljeca pozvao u Goste mnogobrojne Vladare Evropskih zemalja i podsmijavao im se u oci sa rjecima da se oni nikad nece ujedinit.
A svi znamo sta se desilo.

Tvoja izjava da je Osmanlijsko Carstvo ugnjetavalo sve narode je krajno neistinita i rezultat je komunisticke propagande.
U osmanlisjkom carstvu su svi imali svoja prava,bez obzira na njihovu vjeru i nacionalnu pripadnost.

U istoriskim izvorima balkana se ovo naravno krije,dok je vamo u zapadnoj Evropi primjer Osmanlijskog Carstva i Halifata Andaluzije uzet i to Evropljani primjenjuju u stvaranju Evropske Unije.

Uzmimo za primjer mene i tebe,tebe kao obozavaoca komusticke ideje,koji se prvi put pojavio pre c.a 100 g i koji je oproban od bezbroj Nacija i Drzava i koji je propaoooo,i mene kao Muslimana,koji su se par puta u svojoj Historiji nasli u teskoj situaciji i opet nasli izlaz iz toga.
Zadnih 100 g su Muslimani postali nemocni,svojom krivicom,i jednom prije nekih 800 g kad je Jerusalem izgubljen.
Nepunih 100 g posle gubitka Jerusalima,Muslimani pod vodjstvom Salahudin Al-Ejubia su vratili svoje teritorije,pri cemu je doticni Vojskovodja pokazao svoju Moc,pravednost,plemenitost koja potice od Islama.

Ja sam ubjedjen u ponovno jacanje Muslimana,kad i kako ne znam.
A i ubjedjen sam u to da nam Allah trenutno ne dozvoljava da ojacamo iz prostog razloga sto nismo u stanju da budemo plemeniti i pravedni kao npr Salahudin Ejubi,koji se Krsicanima nije svetio za nacin na koji su se oni ophodili prema stanovnicima Jerusalema pri njegovom zauzimanju(pobili su sve so je u njemu bilo,Muslimane Kriscane i Jevreje)dok je Salahudin njima dao Garanciju na Zivot i Imetak njihov.
Radi ove nepravde koje se Muslimanima desavaju u sadasnje doba,u nama se rodlia velika zelja za osvetom,i pri toj Osveti se mnogi ne bi obazirali na Islamske propise,sto ne bi pravedno bilo,i zato moramo da saburamo i da radimo na sebi.
Da vodimo Dzihad protiv svojih strasti,da se ugledamo na prijasnje Generacije Muslimana koji su sticali znanje,mi znamo da je fundament za skoro svu nauku koju danas nevjernici koriste postavljen od strane Muslimana.


Neslaganja medju Muslimanima Balkana ce nestati kad se rjesimo nacionalizma,oholosti,zahrdjalosti komunizma,srpske propagande i kad uvidimo da nam je Fundament Islam,koji kaze da volimo bracu Muslimane,bez obzira na njihovu naciju.

Amin


1) Bosna i Hercegovina = Bošnjačke teritorije ................... biće da ja onda živim na Marsu,kad mi je ovo promaklo.


2) Ugnjetavanje balkanskih naroda od strane Osmanlija = komunistička propaganda

De me podsjeti;za koliko ono hiljada dukata prodade Bosnu i Hercegovinu (najzapadniji bedem islama) sultan Abdul Hamid II Austro-Ugarskoj monarhiji ?

3) Preteča komunizma potječe još od promišljanja grčkog filozofa Platona,tako da je ta ideja malko starija od stotinjak godina koje ti navodis.

4) Traktat o križarskim ratovima bio je potpuno nepotreban ovdje,tadašnja geopolitička situacija je neuporediva sa ovom današnjom.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Sandzak

#37 Post Postao/la JAS »

Mic_Sokoli je napisao/la:Albanske teritorije su: Albanija
Kosova
Ilirida (zapadna makedonija)
djelovi crne Gore
Cameria (dio Grcke)

Bosnjacke teritorije su: Bosna i Hercegovina
Sandzak(dio srbije)
Sandzak(dio crne Gore)
Gora(slavenski Muslimani u Mkd na Kosovu i u Bugarskoj)

U Bugarskoj i Grckoj ima velik broj Muslimana razlicitih etnija.


To sto si ti umiro od smjeha pri citanju ovog famoznog plana koji se itekako povodi za proslocsu u kojoj je usadjeno sjeme za ovakvo nesto,podsjeca me ne jednog od zadnjih Sultana osmanlijskog Carstva kad je krajem 19 stoljeca pozvao u Goste mnogobrojne Vladare Evropskih zemalja i podsmijavao im se u oci sa rjecima da se oni nikad nece ujedinit.
A svi znamo sta se desilo.

Tvoja izjava da je Osmanlijsko Carstvo ugnjetavalo sve narode je krajno neistinita i rezultat je komunisticke propagande.
U osmanlisjkom carstvu su svi imali svoja prava,bez obzira na njihovu vjeru i nacionalnu pripadnost.

U istoriskim izvorima balkana se ovo naravno krije,dok je vamo u zapadnoj Evropi primjer Osmanlijskog Carstva i Halifata Andaluzije uzet i to Evropljani primjenjuju u stvaranju Evropske Unije.

Uzmimo za primjer mene i tebe,tebe kao obozavaoca komusticke ideje,koji se prvi put pojavio pre c.a 100 g i koji je oproban od bezbroj Nacija i Drzava i koji je propaoooo,i mene kao Muslimana,koji su se par puta u svojoj Historiji nasli u teskoj situaciji i opet nasli izlaz iz toga.
Zadnih 100 g su Muslimani postali nemocni,svojom krivicom,i jednom prije nekih 800 g kad je Jerusalem izgubljen.
Nepunih 100 g posle gubitka Jerusalima,Muslimani pod vodjstvom Salahudin Al-Ejubia su vratili svoje teritorije,pri cemu je doticni Vojskovodja pokazao svoju Moc,pravednost,plemenitost koja potice od Islama.

Ja sam ubjedjen u ponovno jacanje Muslimana,kad i kako ne znam.
A i ubjedjen sam u to da nam Allah trenutno ne dozvoljava da ojacamo iz prostog razloga sto nismo u stanju da budemo plemeniti i pravedni kao npr Salahudin Ejubi,koji se Krsicanima nije svetio za nacin na koji su se oni ophodili prema stanovnicima Jerusalema pri njegovom zauzimanju(pobili su sve so je u njemu bilo,Muslimane Kriscane i Jevreje)dok je Salahudin njima dao Garanciju na Zivot i Imetak njihov.
Radi ove nepravde koje se Muslimanima desavaju u sadasnje doba,u nama se rodlia velika zelja za osvetom,i pri toj Osveti se mnogi ne bi obazirali na Islamske propise,sto ne bi pravedno bilo,i zato moramo da saburamo i da radimo na sebi.
Da vodimo Dzihad protiv svojih strasti,da se ugledamo na prijasnje Generacije Muslimana koji su sticali znanje,mi znamo da je fundament za skoro svu nauku koju danas nevjernici koriste postavljen od strane Muslimana.


Neslaganja medju Muslimanima Balkana ce nestati kad se rjesimo nacionalizma,oholosti,zahrdjalosti komunizma,srpske propagande i kad uvidimo da nam je Fundament Islam,koji kaze da volimo bracu Muslimane,bez obzira na njihovu naciju.

Amin




Koja bre zapadna Makedonija teritorija Albanije sta ti to pricas bre???Koja bre Ilirida...Mic, e jes zivis u snovima...
Znas ti lepo gde je tema Makedonija, mozes tamo opisivati i sanjati o toj Iliridi kolko hoces..

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Sandzak

#40 Post Postao/la andro »

Naravno da treba da dobiju ravnopravnu zastupljenost u svim realnim segmentima drustva , ali o nekakvoj samostalnosti i pridruzivanju BiH kao maticnoj drzavi to je vec cisti fanatizam . Moram tu istaknuti da sam jedan od onih koji se protive i nekakvom otcjepljenju RS iz BiH kao i pravljenju treceg entiteta . Ali bojim se da ljudi ne shvataju cemu ovo sve vodi , izgleda da je nekome cilj da se na ovim prostorima stihija nikada ne smiri ( [eusa_think.gif] otkrio sam novu planetu ) Sta je sljedece , hmmmmm pa Bosanci su vec napravili nekakve kolonije po cijelom svijetu ., da li ce sada traziti svoje autonomije po cijeloj EU ili Americi . Vrijeme je da shvatite da su obicni ljudi samo marionete i da je visoka politika najveca k**** ops ona je vlasnica bordela u kojem je obican covjek uposlenik . Cuvajmo ono sto jos nismo zavrsili i napravimo napokon jaku drzavu a koja to moze biti sa svojim resursima a o novim mapama ,to je vec bajka .
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sandzak

#41 Post Postao/la mrki62 »

andro je napisao/la:Naravno da treba da dobiju ravnopravnu zastupljenost u svim realnim segmentima drustva , ali o nekakvoj samostalnosti i pridruzivanju BiH kao maticnoj drzavi to je vec cisti fanatizam .
Fanatizam i idiotizam ,........... ili scenarij , koji je pravljen devedesetih godina, koji treba sad da se realizuje.
Idiotizam u tom smislu , da ta vrsta politike nije nimalo drugačija od velikosrpske !
To je samo voda na mlin Republike Srpske , da dadnu Srbima podticaj da se odvoje od BiH i pripoje Srbiji.
Nije to tek onako došlo u javnost , to se priprema teren za moguće radikalne korake, pa se isprobava javnost.
Sudeći po odzivima , narod je prihvatio nešto što će biti pogubno.
Svo vrijeme ja pišem kako je Alijina politika poslije Dejtona pomogla Republiki Srpskoj u etničkom čišćenju , jer je neSrpsko stanovništvo sa vizama transportovala u treće zemlje,..... sad se vidi zašto.
andro je napisao/la:
Moram tu istaknuti da sam jedan od onih koji se protive i nekakvom otcjepljenju RS iz BiH kao i pravljenju treceg entiteta .
Nacionalisti svih triju nacija nemaju ništa protiv a ni njihove pristalice - kojih je i na ovom forumu dosta .
andro je napisao/la: Ali bojim se da ljudi ne shvataju cemu ovo sve vodi , izgleda da je nekome cilj da se na ovim prostorima stihija nikada ne smiri ( [eusa_think.gif]
Upravo tako , većini je do nacionalnog ponosa i nacio vođa a državu ko yebe .
andro je napisao/la: Sta je sljedece , hmmmmm pa Bosanci su vec napravili nekakve kolonije po cijelom svijetu ., da li ce sada traziti svoje autonomije po cijeloj EU ili Americi .
Da,........... Bosanci hoće svugdje da budu , samo u BiH ne !
andro je napisao/la: Vrijeme je da shvatite da su obicni ljudi samo marionete i da je visoka politika najveca k**** ops ona je vlasnica bordela u kojem je obican covjek uposlenik . Cuvajmo ono sto jos nismo zavrsili i napravimo napokon jaku drzavu a koja to moze biti sa svojim resursima a o novim mapama ,to je vec bajka .
Nikad to narod neće shvatiti, sve što shvataju je dužnost po nacionalnom identitetu i odbrana istog a državotvornost nije važna !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

GangBang_Boy
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 36
Pridružen/a: 29 Jun 2009 11:18

Re: Sandzak

#42 Post Postao/la GangBang_Boy »

Ja bih volio da se odvoji Sandzak :)
Pitam se sta bi od Srbije onda ostalo...




[bihbq3.gif]

GangBang_Boy
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 36
Pridružen/a: 29 Jun 2009 11:18

Re: Sandzak

#44 Post Postao/la GangBang_Boy »

papaya je napisao/la:
GangBang_Boy je napisao/la:Ja bih volio da se odvoji Sandzak :)
Pitam se sta bi od Srbije onda ostalo...




[bihbq3.gif]

Ja bih voljela da si ti pametan
Ja bih volio da se nemijesas u tudja misljenja... :?

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Sandzak

#45 Post Postao/la mrki62 »

GangBang_Boy je napisao/la:Ja bih volio da se odvoji Sandzak :)
Pitam se sta bi od Srbije onda ostalo...




[bihbq3.gif]
Sandžak je već odvojen , nešto u Crnu Goru a nešto u Srbiju ( BiH ne pominjem ).
Ako voliš da se odvoji Sandžak od Srbije, onda je normalno za očekivati da se Republika Srpska odvoji od BiH ,............ pa sad misli šta voliš !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori