Volite li majonezu na pici?

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Volite li majonezu na pici?

#46 Post Postao/la Bijesanpuz »

ah komsinice.. sad sam smazao cevape.. al opet mi voda na usta kad procitao sve sastojke pizze.. Vjerujem da je extra ukusna...
A ove po pizzerijama i raznim restoranima ovdje su nula.. to onako bezveze se sve napravi nabrzaka.. sastojaka skoro da i nema.. i kazu pizza.. Ni blizo... a skupo je naplate
:P :P
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Volite li majonezu na pici?

#47 Post Postao/la _ramayana_ »

BijesanPuz je napisao/la:ah komsinice.. sad sam smazao cevape.. al opet mi voda na usta kad procitao sve sastojke pizze.. Vjerujem da je extra ukusna...
A ove po pizzerijama i raznim restoranima ovdje su nula.. to onako bezveze se sve napravi nabrzaka.. sastojaka skoro da i nema.. i kazu pizza.. Ni blizo... a skupo je naplate
:P :P
A ove ovdasnje pizze ja zovem po naski kljukuse jos sad po 5 ili 6KM mala pizza pa bruka,a jedem samo tjesto i sastojke u tragovima...bruka ziva,barem je tako u Krupi.Radije dodam jos neku lovu...i napravim po svom nahodjenju.

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Volite li majonezu na pici?

#49 Post Postao/la Bijesanpuz »

_RAMAYANA_ je napisao/la:
BijesanPuz je napisao/la:ah komsinice.. sad sam smazao cevape.. al opet mi voda na usta kad procitao sve sastojke pizze.. Vjerujem da je extra ukusna...
A ove po pizzerijama i raznim restoranima ovdje su nula.. to onako bezveze se sve napravi nabrzaka.. sastojaka skoro da i nema.. i kazu pizza.. Ni blizo... a skupo je naplate
:P :P
A ove ovdasnje pizze ja zovem po naski kljukuse jos sad po 5 ili 6KM mala pizza pa bruka,a jedem samo tjesto i sastojke u tragovima...bruka ziva,barem je tako u Krupi.Radije dodam jos neku lovu...i napravim po svom nahodjenju.
upravo tako.. i ovdje je mala pizza 5-6 KM.. I to tijesto a po njoj.. sto imamo obicaj reci za burek.. trci trci pa meso.. E isto tako i na pizzi.. Trci trci pa sampinjon trci trci malo salame, trci trci sir.. .MA nista.. nula.. zato je nikad ne narucujem.. Volim radije kad seka dodje fino nabavim sve sastojke sto treba i ona je napravi i posteno se najedem..
A po pizzerijama bezveze..
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
_ramayana_
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 654
Pridružen/a: 09 Sep 2008 02:00

Re: Volite li majonezu na pici?

#50 Post Postao/la _ramayana_ »

vidovita_dzemila je napisao/la:ima i ovdje po neka bezvezna picerija ali ima brate i ekstra. patak i gusar su najbolje i ova još jedna nikako da joj ime zapamtim [eusa_wall.gif]
nešto je sa R


ali najbolje su iz onih kamina na "friškoj vatri"

kod nas mi se ne sviđa to što je pica s gljivama skuplja puno a dođe nešto malo po vrhu
Margarita je kod nas mislim 5KM,a ostale su 6,7,8 KM male porcije ma skupo vala previse.U Bihacu ima par mjesta gdje ima dobra pizza,restoran Belvedere,Caffe Krajina ni tu nije losa uhhh Meksikana(ljuta) i stara dobra pizzerija Sunce.
Al najsmjesnije mi je bila cinjenica da su pizze iste cijene i kod nas i u Hrvatskoj(Crikvenica),a o kvaliteti ne trebam ni govoriti njihovih i nasih.

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Volite li majonezu na pici?

#51 Post Postao/la sabinax »

Pizza s majonezom :| ne znam, nisam probala da bih nesto o tome mogla reci ali mi se cini dosta kaloricno, pizza sama po sebi jeste kaloricna (tijesto, sir, salama, gljive) pa na to jos majoneza, ne bih bas....znam da postoji umak aurora koji se radi mjesanjem majoneze i ketchupa i super je...pa mozda vam zato pase
ali ja pizzu najvise volim mjesanu...ima tamo u mojih ruku djelo slika, neda mi se sada ubacivati
ali vazno je lagano umjesiti tjesto...ja prvo stavim paradajz sos u njega dodam sol i malo origana (ketchup ne...nikako), zatim sunka za pizzu, sir za pizzu nariban, na to rezane Å¡ampinjone i onda jos jednom sos...obavezno masline (obozavam) i posut jos malo origana.
za pizzu je vazno naglo je zapeci na jakoj vatri....negdje sam slusala za pizzu u krusnoj peci dovolno je vec oko 5 minuta
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Volite li majonezu na pici?

#55 Post Postao/la maida_20 »

i marmelada to sve sama pojela? [mmmux2.gif] [Happy.gif]

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

Re: Volite li majonezu na pici?

#57 Post Postao/la Bijesanpuz »

Jel ovo Thomy majoneza ? :D
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Volite li majonezu na pici?

#58 Post Postao/la beca »

sjetih se ove teme, kao da je jucer postavljena, sad sebi za dorucak idem praviti picu, i onda za poslom (sto kaze moja nana [mmmux2.gif] )

Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

Re: Volite li majonezu na pici?

#59 Post Postao/la JAS »

Kako bih ja sada pizzu pa makar i za majonezom....na dieti sam, [eusa_naughty.gif] nesmem[huh.gif] [huh.gif]

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Volite li majonezu na pici?

#60 Post Postao/la badgirl »

beca_jovi je napisao/la:sjetih se ove teme, kao da je jucer postavljena, sad sebi za dorucak idem praviti picu, i onda za poslom (sto kaze moja nana [mmmux2.gif] )






pizza za dorucak , pa bona pokvari mi apetit [icon_help.gif] al mogla bi i ja danas pizu praviti ali za rucak [oha.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Odgovori