Benzinac, dizelas ili plin?

Automobili, motori... Oldtajmeri i najnoviji...

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Benzinac, dizelas ili plin?

#1 Post Postao/la sabinax »

U danasnje vrijeme kako divljaju cijene benzina i dizela dali biste u svoj automobil ugradili plin, vrlo je jeftino i cisto, ali kod nas su velike kerefeke pri registraciji takvih vozila, naravno ugradnja mora biti obavljena kod ovlastenog postavljaca, atesti i razne dodatne takse i cestarine.
Sta biste najradije i usput kolike su cijene kojeg goriva u vasoj drzavi, da malo usporedimo
Ja vozim benzinca, rado bih plin ali mi je kao zenskoj osobi koja sama obavlja tehnicki i registraciju to malo problem.
Cijena benzina je u Hrvatskoj je Super (koji ja kupujem) 7,84 kune mislim :7,3 pa dobjete eure
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#2 Post Postao/la dare__71 »

Strucnjak nisam mada imam auto koji rijetko vozim (uglavnom me voze) tako da i nesipam gorivo ali danas je cesta pojava da se ugradzuje plin kako rece sabina radi cijene koja izgleda pocinje da se povecava(hoce da dohakaju obicnom narodu),i ovde treba atest i slicne gluposti ali kako korupcija vlada dosta njih to radi nestrucno i ispod ruke tako da je dosta pokretnih bombi na putu bar ovdje u bosni...dali zato sto sam skeptik po pitanju plina ali bez obzira na cijenu i kako kazu da je sigurniji od prethodnog(benzin i nafta) ja ga nebih ugradio :-k

Avatar
Bijesanpuz
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1463
Pridružen/a: 18 Apr 2008 02:00

#4 Post Postao/la Bijesanpuz »

Kod mene je dizel.. .Golf dvojka... mala potrosnja pa se i isplati... a i do posla mi nije daleko pa za 10 KM se vozim pola mjeseca :D
Inace kod nas gorivo je 2.40 KM dizel... benzin je jeftiniji nekih 20-30 Kf...

Zasad je ok... I nezalim se...
It's nice to be important but is more important to be nice!
Zivot je samo crtica izmedju dva datuma na nadgrobnoj ploci

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#7 Post Postao/la mrki62 »

Sve zavisi koliko ko kilometara pravi , otud i isplatljivost dizela¹a. Ako se pravi ispod 30.000 km na godinu , onda je nesmisleno kupovati dezela¹a a i inaèe su dizela¹i skuplji auti , samim tim i odr¾avanje je skuplje.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#8 Post Postao/la sabinax »

Mrki...a tvoje misljenje o plinu?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
cooma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 123
Pridružen/a: 15 Apr 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#9 Post Postao/la cooma »

u EU i njenim gradovima atestirani automobili na plin placaju 30%-40% jeftinije registraciju zbog EKO-okolisa... taj plin je primamljiv i mnogo ljudi ga ugradzuje i koristi kako su cijene pocele vrtoglavo rasti... u sarajevu i oko ima 4-5 servisa za ugradnju sa atestom, tako da ozbiljno razmisljam i ja da ugradim jer vozim benzin 2500 ccm...
dobro dobrim

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#10 Post Postao/la beca »

turbo dizel

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re:

#11 Post Postao/la mrki62 »

sabinaX je napisao/la:Mrki...a tvoje misljenje o plinu?
Sory , tek sad sam svratio ovdje .
Plin je u svim segmentima bolji od dizela ili benza, jer izuzetno povoljno utječe na sam rad mašine , produžava životni vijek iste i uštedi se kod svakog pređenog kilometra.
Isplatljivost jeste al ako se pravi makar 20.000 km , jer je ugradnja skupa i treba preračunati koliko je isplativo ugrađivati plin .
Npr . ako ugradnja košta 1000 € a za 1000 €možemo kupiti oko 1000 litara benza i onda preračunamo koliko km pređemo sa tih 1000 L.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#12 Post Postao/la dadooo_23 »

uvijek sam vozio dizele. znam samo da je motor dizela dugotrajniji i manje kvarljiv

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#13 Post Postao/la badgirl »

ma nevjerujem da cu ikad vise dizela kupiti ...em su brete preskupi a i ne griju zimi dobro ko benzinci [Happy.gif]
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#14 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:uvijek sam vozio dizele. znam samo da je motor dizela dugotrajniji i manje kvarljiv
Ne znam po čemu to određuješ da su dizeli manje kvarljvi ?
Sve zavisi od serije do serije i od same fabrike , koja proizvodi mašine za aute .
Da te malo podučim ; Opel ni dan dans nema svojih mašina.
Subaru mašine su od samog početka bokser izrade i dan danas su njihov zaštitni znak , jer su to mašine , koje su sposobne napraviti i preko milion km.
Prije sam napisao i opet pišem ; ako praviš mnogo km, isplati se dizel u suprotnom ne .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#15 Post Postao/la dadooo_23 »

badgirl je napisao/la:ma nevjerujem da cu ikad vise dizela kupiti ...em su brete preskupi a i ne griju zimi dobro ko benzinci [Happy.gif]
skuplji jesu,ali se poslije isplate nakon odredjenog perioda.
a za zimu je istina,uvijek zezancije s dizelom.

Odgovori