Visoko skolstvo

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Visoko skolstvo

#31 Post Postao/la beca »

pa, da budemo objektivni, danas je fakultet na razini srednje skole od prije 20 godina...danas veliki procenat omladine u prosjeku od 20 do 30 godina ima zavrsene fakultete....

moje je licno misljenje da 90 posto njih sa fakultetima ne znaju raditi posao za koji su se skolovali, pa i ja, eto kada diplomiram svoj necu znati raditi, vjerovatno, dovoljno dobro koliko bih trebala....

nase skolstvo treba radikalne izmjene, ja sam evo sesta godina na fakultettu, dvije sam se godine zezala sa dva predmeta, dvije godine na dvije "historije jezika", kome ce koristiti to sto sam ja gubila vrijeme i bubala o nekom praindoevropskom, praslavenskom jezickom sistemu, koji je hipotetican, a citav jedan predmet ga izucava, a predmeti koji ce mi trebati, profesori povrsno ispredaju, i desava se to sto se desava, u skolama, na fakultetima i u prosvjeti uopce...

promasih temu, ali nema veze...lijepo je biti skolovan, samo cu to reci, mada fakultet ne cini covjeka pametnim, sto se mnogi danas zavaravaju, ona zavrsila fakultet i sad konta pametna, nema dalje.....to me iz cipela izbacuje, znam toliko pametnih, nacitanih inteligentnih ljudi sa srednjom, a znam i magistre koji jos uvijek govore "tuj"...inzinjere gradjevine koji ne znaju formulu za povrsinu kruznice i gradjevinske tehnicare sa sresnjom skolom koji mogu biti profesori pojedinim inzinjerima...

ali kako nam je tako je.,...nazalost

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Visoko skolstvo

#35 Post Postao/la zivinicannn »

:lol: :lol: skoluje se narod tako treba..

Odgovori