Da li je potrebno kupovati knjige?

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Da li je potrebno kupovati knjige?

#1 Post Postao/la sabinax »

Na ovu temu me potakla jedna druga tema gdje netko tezi kupiti citavu kolekciju atlasa....malo se razmisljam o tome
Imam ocevu zenu koja godinama kupuje i kupuje knjige...svako proljece isti problem, veliko spremanje, stan je mali....knjige stoje na podu i ona ne zna sta s njima
Baciti...nikako, u podrum...nema smisla, u vetrine...vise nema mjesta, pokoniti...jedina solucija
Ali...jeli nam uopce to potrebno, bas sam razmisljala o tom kompletu atlasa i o Google Eartu...pa na netu mozes virtualno posjetiti cijeli svijet, vidjeti svaki kutak Zemlje
kuharice...nema recepta koji ne mozes naci na netu...ja ih vise i ne zapisujem u biljeznice kao nekada
beletristika i knjizevnost...to mi nikada nije ni imalo smisla, nikada ne volim citati istu knjigu dvaput (vrlo, vrlo rijetko) za takvu vrstu knjizevnosti sam pretplacena u knjiznici i uzimam sve knjige koje me zanimaju
djecije slikovnice....takodjer djecija knjiznica, moja djeca su se nacitala knjiga i knjizica koje nema sanse da sam mogla sve pokupovati...a svaki put druga i nova

jedino sto volim imati u kuci to su strucne knjige (mada i toga sve vise ima na netu) npr. Vaše djete, Odrastanje i odgoj, Uradi sam, Biljna apoteka, Vas doktor, Vas vrt, Bilje u vrtu i kuci, Enciklopedija (Wikipedija), rijecnici (vse mi je lakse na netu koristiti rijecnik)...
Sta vi o tome mislite?
Mislim i meni je lijepo vidjeti ko u filmovima biblioteku od stropa do poda, ali mislim da to za nase stanove nije?
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Dali je potrebno kupovati knjige?

#6 Post Postao/la paparaci »

ma lijepo je i kod jedne i kod druge. uredno [eusa_clap.gif]

naravno da treba knjige kupovati! bez obzira na to sto na internetu skoro sve ima. ipak nema svako pristup internetu i mogucnost da se koristi istim. najzad, mnogo je prakticnije i brze uzeti knjigu iz regala i prelistati ono sto te interesuje, nego paliti kompjuter/laptop i prvo poceti ceprkati po internetu - gdje, sta, itd. prije svega, knjiga je nesto opipljivo i samim tim je osjecaj i dozivljaj sasvim drugaciji od ovih digitalnih stvari. prednost digitalizacije jeste mjesto tj prostor, jer bi na jedan racunar mogao hiljade i hiljade knjiga da memorises.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dali je potrebno kupovati knjige?

#9 Post Postao/la beca »

ja imam 664 knjige....

sve vam je receno....

hoce li neko spisak [Happy.gif]

s obzirom na to da sam studirala knjizevnost i jezik, jasno je zasto toliko....

Avatar
odysseus
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1970
Pridružen/a: 20 Nov 2008 21:29
Lokacija: Medju javom i med snom

Re: Dali je potrebno kupovati knjige?

#11 Post Postao/la odysseus »

Svako od nas onako kako osjeca i moze,neko nema potrebu za knjigama,neko ne moze financijski(nazalost),neko ih cita elektronskim putem,...Ja ih kupujem i skupljam,to je moj hobi,i moje blago...i najradje bih imao vlastitu biblioteku...
Svijet moje maste! I igra moga duha!

Covjece,gospodar si svojih rijeci dok ih ne izgovoris,a kad ih izgovoris postajes njihov rob!

Kakva bi samo tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju!

Kakve su ti misli,takav ti je zivot!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dali je potrebno kupovati knjige?

#12 Post Postao/la beca »

odysseus je napisao/la:Svako od nas onako kako osjeca i moze,neko nema potrebu za knjigama,neko ne moze financijski(nazalost),neko ih cita elektronskim putem,...Ja ih kupujem i skupljam,to je moj hobi,i moje blago...i najradje bih imao vlastitu biblioteku...
ja tebe najvise volim ovdje, kao osobu koja najvise njeguje teme u vezi sa knjizevnoscu...kada budes dolazio u sarajevo, imam za tebe, na poklon, dvije knjige koje sigurno nisi citao, a obradovace te, jer sam imala priliku citati tvoje postove i uvjeren sam da nisam fulila zanr..

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Dali je potrebno kupovati knjige?

#14 Post Postao/la mickey »

i to se može skinut sa neta.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Dali je potrebno kupovati knjige?

#15 Post Postao/la beca »

mickey je napisao/la:i to se može skinut sa neta.

ali nije to to

Odgovori