Zivotinje

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: ŽIVOTINJE

#16 Post Postao/la mrki62 »

Nije moj , moj je onaj cuko Å¡to se napio [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: ŽIVOTINJE

#17 Post Postao/la maida_20 »

sjetila se ja upravo nečega pa da napišem... [Happy.gif]

Kod nas kući balkon zatvoren -nešto kao staklena galerija!
Ta stakla na balkonu su ona tamna i čim olista drveće pa sve do zime imam mali problemčić...vrapčici smotani mali od stakala kontaju da je drveće i granje i požele da slete na njih :? međutim bubnu u staklo tako jako da ja čujem cak i u drugoj sobi...
Eh onda su ceremonije...kada se takvo nešto desi ja obavezno idem da tražim to vrapče da ga malo skvasim i dam mu vode nebi li došlo sebi...

Neki se polome skroz..oooj [huh.gif] nema im spasa, a neke "doktorica" [laugh.gif]"spasi"...

Et...pravi belaj...dođe mi da tatu nekada nagovaram da skida prozore [Happy.gif]...ali vraga ce me poslušati!

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: ŽIVOTINJE

#20 Post Postao/la mickey »

a šta ja znam, ja volim janjetinu. rebarca čovječe to je da prste
poližeš.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#22 Post Postao/la paparaci »

kad sam bio mali, bojao sam se komsijinog horoza. ne samo ja, nego sva djeca u komsiliku i sire. imao je obicaj stojati na ogradi kraj puta, kud moram proci. u slucaju da bih prosao kad je on na ogradi, odmah skoci [baaa.gif] tako da sam uvijek imao trklju spremnu u slucaju da je na ogradi, da ga mogu otjerati i na miru proci [laugh.gif]

imao sam i psa. jos je bio stene. zut, "bundav". bio je kao clan porodice. tako smo ga zavoljeli svi. sladak skroz! nazalost ga neka bolest snasla, tako da je krepao. znam da mu je majka(nane) rastvorila tabletu (nesto poput aspirina, ne znam) u vodi i stavila mu da to popije. medjutim, ja sam to prosuo i usuo mu rakije, jer sam cuo od starijeg jarana iz komsiluka da je njegova kuja isto bila tako tesko oboljela - on je napio i ozdravila je. nazalost nije uspjelo, jer je cini mi se nije ni okusio. jednostavno nije vise nista ni jeo ni pio. kako je to bilo bolno. svi smo plakali "kao godina" za njim.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: ŽIVOTINJE

#23 Post Postao/la beca »

paparaci je napisao/la:kad sam bio mali, bojao sam se komsijinog horoza. ne samo ja, nego sva djeca u komsiliku i sire. imao je obicaj stojati na ogradi kraj puta, kud moram proci. u slucaju da bih prosao kad je on na ogradi, odmah skoci [baaa.gif] tako da sam uvijek imao trklju spremnu u slucaju da je na ogradi, da ga mogu otjerati i na miru proci [laugh.gif]

imao sam i psa. jos je bio stene. zut, "bundav". bio je kao clan porodice. tako smo ga zavoljeli svi. sladak skroz! nazalost ga neka bolest snasla, tako da je krepao. znam da mu je majka(nane) rastvorila tabletu (nesto poput aspirina, ne znam) u vodi i stavila mu da to popije. medjutim, ja sam to prosuo i usuo mu rakije, jer sam cuo od starijeg jarana iz komsiluka da je njegova kuja isto bila tako tesko oboljela - on je napio i ozdravila je. nazalost nije uspjelo, jer je cini mi se nije ni okusio. jednostavno nije vise nista ni jeo ni pio. kako je to bilo bolno. svi smo plakali "kao godina" za njim.

posto si i ti iz krajine kao moj bivsi, pomisljam da se mozda radi o istom horozu :lol:

pricao on meni trci on, za njim horoz, za horozom od bivseg otac sa sjekirom :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#25 Post Postao/la paparaci »

poslije rata sam imao psa rotvajlera. zahebana mraka [icon_chuckel.gif]
jak je bio ko konj. imao sam sa njim problem kad sam ga htio vezati nakon setnje. tako jedne prilike kad sam se vracao iz setnje sa njim, htio da ga svezem a on bjezao od mene. najgore je to bilo sto je taj dan bila pijaca u selu, a mi morali bas tuda proci. a jos je i bajram bio [laugh.gif]
bom lav (kako mu je bilo ime) ne budi len i direktno za stand gdje se prodavala pastrma i sudzuk :lol: nanjusio je on pastrmu ispod tezge i hop scepa jednu vjesalicu pastrme i ode pred svoju kucicu meziti :lol:
nije dao nikom prici na 3-4 metra, sve dok je nije svu stamanio! tako se pravo omrsio i on za bajram :lol: a meni nije preostalo nista drugo nego da covjeku platim 15km za tu vjesalicu i cijeli dan lavu iznosim vodu [laugh.gif]

ali ni sa njim nisam imao dugo radosti, jer ga je neko otrovao [huh.gif]
a tek je imao 9 mjeseci.

sjecam se kako sam zimi vezao sanke za njega da malog brata provoza [icon_chuckel.gif]

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: ŽIVOTINJE

#27 Post Postao/la grga »

Slika017.jpg

moja maca,tekst od Sabine..

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: ŽIVOTINJE

#28 Post Postao/la maida_20 »

GRGA je napisao/la:
Slika017.jpg

moja maca,tekst od Sabine..
e baš je ljepa mačkica! [smile.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: ŽIVOTINJE

#30 Post Postao/la paparaci »

znaci, komsinica ima sladje dupe - a ti sladje koljeno :lol: [mmmux2.gif]

Odgovori