Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#1 Post Postao/la maida_20 »

Zanima me kako se nosite sa virtuelnim svijetom...

Da li je on,po Vama,neki drugi svijet ili samo jedan od medijuma komunikacije?

Koliko Vas (ne)pogadjaju necije rijeci,postupci ljudi koji su iza odredjenih nick-ova?
Koliko paznje pridajete tome?
Da li Vas sve to moze izvesti iz takta?I,uopste,na koji nacin pristupate tome?

Da li i koliko razmisljate o tom virtuelnom svijetu u realnom zivotu?
Da li i koliko on utice na Vas zivot,na Vase planove,Vasa razmisljanja,Vase raspolozenje...?
I,zapravo,koliko dopustate da on utice?

Voljela bih da cujem Vasa misljenja na ovu temu ... :wink:
Zadnja izmjena: maida_20, dana/u 03 Apr 2009 13:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#3 Post Postao/la im_ex »

Na ovu temu bi svako od nas roman mogao da napise, samo, nije svako iskren prema sebi, a kako nije prema sebi, pogotovo nije za javnost.
Pa, sve i da napise taj roman, sve i da se rijesi na izdavanje istog, tesko da bi se nasao i kao potpisnik, odnosno Autor romana.

Reci cu nesto o kontaktima nastalim na ovoj adresi.
Zanimljivo mi je da se za neke osobe vezah neocekivano brzo; postase mi drage i to traje.
Zna se desiti da me necim vec i razocaraju, ja njih takodje, vjerujem, ali, ide se dalje bez "ledjenja" odnosa. Pamti se kako dobro, isto tako i ono losije - da, kao sto rece papaya, kao i u reali.
Da li i koliko on utice na Vas zivot,na Vase planove,Vasa razmisljanja,Vase raspolozenje...?
Na raspolozenje, da, zna da utice.

Svjesna da je nikakva vjerovatnoca sviju upoznati, zanimljivo mi je sto i medju virtualnim kontaktima vecine s kojima ili nikako ili posve rijetko komuniciram ima tzv. klasiranja - neki su mi simpaticni, cak dragi mi postadose, a vecinu gledam tek kao nick-ove, odnosno, tu su, a kao i da nisu.

Pade mi na um skorosnji kontakt na msn-u, gdje me podobro iznerviralo naivno ponasanje osobe s druge strane - ne zna momak da ima virus u compu, koji je meni "uskocio" od istog, pa me pita sta sam to pila, a tip me ne razumije o cemu pricam. Potrajalo je to ubjedjivanje pri cemu sam vec uveliko koristila onog "ljutko crveni" smajlija, da bih zvucala zhestoko ozbiljnom ... da, na kraju se izvinjava - konacno mu bi jasno o cemu pricam.

A sto laze narod, uhh .... to je opet posebna prica, tsss

(eto, maidich - pisi roman [Happy.gif] )
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#4 Post Postao/la badgirl »

maida_20 je napisao/la:Zanima me kako se nosite sa virtuelnim svetom...

Da li je on,po Vama,neki drugi svet ili samo jedan od medijuma komunikacije?
uopste nije neki drugi svijet , nego dio stvarnosti , dio mog zivota pa i moje svakodnevnice
Koliko Vas (ne)pogadjaju necije rijeci,postupci ljudi koji su iza odredjenih nick-ova?
Koliko paznje pridajete tome?
hmmm.. koliko ogadjaju ili ne zavisi od koga su te rijeci , ima osoba koje su mi svejedne , koje su mi drage i naravno onih koji mi nisu dragi , i naravno da me pogadjaju rijeci , ali ne nesto pretjerano
Da li Vas sve to moze izvesti iz takta?I,uopste,na koji nacin pristupate tome?

mene tesko nesto izbaci iz takta :wink:
Da li i koliko razmisljate o tom virtuelnom svetu u realnom zivotu?
Da li i koliko on utice na Vas zivot,na Vase planove,Vasa razmisljanja,Vase raspolozenje...?
I,zapravo,koliko dopustate da on utice?
Voljela bih da cujem Vasa misljenja na ovu temu ... :wink:
neznam kako bi utjecao ...mada kad se sjetim sastanka forumasa , moram priznati da utjece djelimicno ali vise na raspolozenja nego na moj zivot ili planove .
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#5 Post Postao/la maida_20 »

Interesantno je to kako se čovjek virtualom zanese...nakon nekog vremen ljudi sa kojima pišeš i možeš naći "zajedniču" postanu dio tvoga svijeta,"virtualnog svijeta"
Cijeniš njihovo mišljenje,zanima te kako se osjećaju,uživaš u njihovom društvu!
Emocije su tu...kakve...meni ne shvatljivo ali postoje!

Koliko me pogađaju ili ne pogađaju tuđe riječi zavisi koliko poštujem tu neku osobu...kao i u realnom svijetu...
Ali ne dozvoljavam sebi toliku "ludost" da me nečiji stavovi,postovi pogađaju,taman posla [Happy.gif] ...
U biti ovo doživljavam kao razonodu,razbibrigu,opuštanje-umjesto kompjuterskih igrica koje bih igrala da nisam ovdje [Happy.gif]
Ali da pojedine ljude "ne zavoliš" igrajući se,prosto je nemoguće... :D

Par puta sam se čak uhvatila da pričam u društvu o forumu,budalaštine koje pročitam ovdje...a i na raspoloženje nevjerovatno utiče...skoro pa i nesvjesno...

Sve u svemu ova virtuala jeste dio našeg stvarnog života...ne trebmo možda dozvoliti da previše utiče na nas...ali sve dok se osjećamo dobro,okey je i trebamo da uživamo...! :wink:

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#6 Post Postao/la sabinax »

zanimljiva tema...uh sto volim ovakve
uh, uh...ja to prozivljavam kao paralelni svijet s postojecim...slican a tako razlicit
kao sto je odyseusov potpis...mjesto moje maste
toliko ste stvarni i nestvarni u isti cas, znam da postojite ali ste opet tako daleko, dio dana mi je posvecen ovom a dio dana onom svijetu
volim ljude koje imam u virtuali i jednako s njima prozivljavam ono sto i oni, podjelimo tugu i veselje, utjesim ako koga mogu, razmjenjujemo muziku, sjecamo se nekih vremena, razgovaramo...kao neki prijatelji u stvarnom svijetu

naravno postoji i drugi svijet...realan kojeg jednako tako intezivno zivim, ali u mojoj glavi mjesaju se jedan i drugi

zivot zivim onako kako bih i da nema virtuale, ali cesto razmisljam o ljudima, njihovim postupcima i raspolozenjima...cesto me dirne.....ali opet ne toliko da ne mogu spavati [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#7 Post Postao/la nella26 »

Meni lično je ovo super vid zabave, druženja, ramjene mišljenja.
Istina da me nekada iznerviraju pojedini stavovi, ne zato što neko ima drugačije mišljenje od mene već što nameće svoje mišljenje meni ili drugima ili komentariše moje riječi koje apsolutno ne trebaju da se tiču nekog drugog.
Mada, čim ugasim računar huja me popusti i vratim se svom životu.
Ovo je super način da pobjegneš od svakodnevnice i malo zaboraviš na eventualne brige i probleme.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Crnokosa071
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 643
Pridružen/a: 13 Jun 2009 10:37
Lokacija: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#8 Post Postao/la Crnokosa071 »

Virtualni svijet - svijet za sebe.
Mislim da je svima nama jasno da se tu mogu naći sasvim ok osobe za dopisivanje, druženje, razmjenu mišljenja....S druge strane, postoji veliki broj osoba koje imaju problem u komunikaciju u real life, pa tu liječe svoje frustracije, žele biti neko i nešto, sve ono što u realnom životu nisu uspjeli iz određenih razloga. Znaju biti jako neugodni za forum, chat.....ne mogu se zaobići, jednostavno se pojave i samo gledaju kako koga isprovocirati, srušiti mu raspoloženje. To me posebno ne dira, jednostavno takve osobe zaobilazim...
Da, preko ovog virtualnog svijeta upoznala sam priličan broj osoba koje su mi sasvim ok i sa kojima se i danas družim i sretna sam zbog toga. NIkad dosta pozitive.
Neka osmijeh bude vaš kišobran!

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#9 Post Postao/la ra-ja »

Licno volim imati kontakt, normalnim susretanjem i razgovorom..nego ovdje u virtualnom svijetu...

Ali posto ja nemam mogucnosti.za to direktno kontaktiranje..zadovoljavam se dolaskom na forum...
Bila bih sretnija da mogu covjeku s kojim razgovaram gledati u lice ..jer na takav nacin mogu najsigurnije otkriti njega kao licnost...i obrnuto...
Na mnoge stvari ovdje,nemogu da reagujem ..to je minus za mene...i dolazim u veoma nezgodnu situaciju,,
Nemislim da sam nesto posebno..ali znam da se sretnemo u javnom zivotu.vidjeli bih da sam ja ipak ja.... :!:

Upoznala sam vas....i nije mi zao...naprotiv drago mi je...
Ako se jos i sretnemo..tek tada ce biti pun pogodak... [smile.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#10 Post Postao/la andro »

Bez obzira koliko virtualni svijet moze biti i veoma opasan i rizican ipak mislim da sa nekom dozom samokontrole i realnosti covjek moze da se kontrolise.U principu uz konstataciju da je dosta osoba na netu sa kojima nebih volio ni da se sretnem a nemoli da budemo prijatelji ipak sa osobama s kojima sam se upoznao licno smatram da su ok . Nemam nista protiv da upoznam ljude makar i ovim putm e sada je samo pitanje osobenosti kako citamo slova.
slika
slika

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#11 Post Postao/la beca »

Nekad je virtualni svijet bio meni lično ispred realnog života...sreća pa je to trajalo kratak vremenski period...sabinine riječi, kad smo bile na mini sastanku forumaša, nikada neću zaboraviti...kao da su se urezale tu u mom srcu, i svaki dan mi padnu na pamet...

sve je ovo divno, lijepo, krasno, ali sreću ne možemo naći, niti probleme ni tugu utopiti ovdje...možda zbog premalo iskustva virtualnog sam upravo onoliko bila i zagrizla...drago mi je što sam vraćena i jesam u realnom životu i što mi je on prioritet.....

bolje biti zadovoljan realnim životom, nego prezadovoljan i superzadovoljan virtualnim [mmmux2.gif] [laugh.gif]

zaista...virtualni je kao neka vrsta magije...uzme ti puno toga, pogotovo ako si osoba koja se predaje osjećanjima, a premalo, ili čak ništa ti ne da zauzvrat.....

volim sve forumaše, osim dvije osobe, volim ovo mjesto, ne postoje riječi kojima to mogu opisati, ali jednostavno sam se trgla i krenula putem koji ima perspektivu...ništa me ne može odvojiti od foruma, ali u mom životu sada postoje i zna se koji su prioriteti....

Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Život u virtualnom svijetu i vaša zapažanja!

#12 Post Postao/la diisaaa »

maida_20 je napisao/la:Zanima me kako se nosite sa virtuelnim svijetom...

Da li je on,po Vama,neki drugi svijet ili samo jedan od medijuma komunikacije?

Koliko Vas (ne)pogadjaju necije rijeci,postupci ljudi koji su iza odredjenih nick-ova?
Koliko paznje pridajete tome?
Da li Vas sve to moze izvesti iz takta?I,uopste,na koji nacin pristupate tome?

Da li i koliko razmisljate o tom virtuelnom svijetu u realnom zivotu?
Da li i koliko on utice na Vas zivot,na Vase planove,Vasa razmisljanja,Vase raspolozenje...?
I,zapravo,koliko dopustate da on utice?

Voljela bih da cujem Vasa misljenja na ovu temu ... :wink:
pa rijeci pout vrijedanja porodice me pogadaju a ovo sve ostalo nista

ne predajem neku paznju

pa ne utice bas nesto dodem ubijem vrijeme malo se zezam i to je to planova sto se tice imam zelju par dragih osoba upoznati
ne razmisljam o njemu u stvarnom zivotu nimalo
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Odgovori