Zasto su ljudi nehumani????

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Zasto su ljudi nehumani????

#1 Post Postao/la beca »

Milsite li da su ljudi nehumani???

Jeste li se ikada zapitali koliko ste vi humana osoba, koliko vam je stalo da pomognete drugima???

Jeste li osoba koja samo razumije ljude kojima je potrebna pomoc ili cinite konkretne stvari u tom smjeru???

Mislite li da su ljudi gluhi na humanitarne akcije, a kad njima zapne i kada dozive da im je potrebna pomoc drugih, tek shvataju vaznost ovog cina....

Inspirisana sam jednom akcijom koju mozete pronaci na temi AVON...mislim da je to humanitarna akcija sirih razmjera, odziv je malo je reci sramotan...sta kome znaci danas 10km...potrosimo ih u gluposti, a sa tih 10 km mozemo spasiti hiljade zena, tj. njihovih zivota....stojimo na standu za registraciju, ljudi prilaze i pitaju sta se to dijeli....kad im objasnimo da je rijec o humanitarnoj akciji samo se udalje....ja razumijem danasnje stanje i finansijsku situaciju i svi smo njeni akteri, i razumijem ljude koji nemaju, a rado bi pomogli...prepoznaju se oni na ulici, vjerujte, ali takodjer se prepoznaju i oni koji mogu pomoci a ne zele.....dama u bundi, primjer, nacifrana, namanikirana, sljasti sve na njoj......kad cuje da je humanitarna akcija, okrece se i odlazi....meni je to nerazumljivo...kako ne shvata da nju to isto sutra mozda ceka.....


KAKVI SMO TO LJUDI??????????????????????????????????

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#3 Post Postao/la mickey »

a šta ja znam, ja bi pomago da znam da će doć u prave ruke.

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#5 Post Postao/la paparaci »

kao sto papaya i moby rekose, ljudi su mnogo skepticni sto se tice tako tih organizacija. a nije ni cudo, jer malo malo pa ispliva vijest na povrsinu kako je kojekakva humanitarna organizacija zgrnula pare i pare u dzepove za licne svrhe. naravno da ima i onih postenih, ali zbog ovih nepostenih ispastaju.
ne znam kako ste organizovali tu promociju, ali uvjeren sam da bi bilo uspjesnije da ste postavili neke plakate sa slikama i informacijama na standu.
ja sam se vec izjasnio na jednoj ili vise tema da me u zivotu ispunjava to kad mogu drugome pomoci. spreman sam uvijek, kad mogu, a nekad i kad ne mogu - pomoci.

problem je kod nas sto se obicno svako zabavio o sebi. cudno ovo vrijeme poslije rata. ja to nikako da svarim. nesto se uvuklo u ljude cudno! ali u biti mislim da ljudi nisu nehumani, sto se da vidjeti kroz raznorazne humanitarne akcije i djelovanja!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#6 Post Postao/la sabinax »

mislim da su vremena teska i da nekima od nas na neki nacin treba humanitarna pomoc
ali recimo i stvar je organizacije i svrhe humanitarne pomoci, ne mozes bas pomoci cijelom svijetu...ali ja bih rado donirala odjecu ili sl. a kod nas su te akcije rijetke
rado bih donirala i jesam krv...ali i tu ima malverzacija, tako da humanitarci ponekad ispadnu budale
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#8 Post Postao/la maida_20 »

papaya je napisao/la:Cak doniranje odjece, obuce....sve to ode u mafijaske ruke i preprodaje se...
Naci su clanak o tome...
Barem ovde u Njemackoj je tako, skandal...al legalan...uzas
Ma dobrom voljom se može sve [baaa.gif]

Ako želim pomoći mogu to i lično uraditi,toliko je ljudi koji nas okruzuju a kojima je potrebna pomoć,tako da ne trebamo ganjati nikakve fondacije...naći gladno i neobuveno...barem to danas nije teško(na žalost) [huh.gif]

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#10 Post Postao/la badgirl »

uopste ne razmisljam o tome gdje te pare ili odjeca idu koje dam od sebe ...odgojena sam , a mozda je to malo i sa vjerske strane da se osjecam duznom dati i pomoci .. cak ni cigani kad prose ne okrenem ledjá. prvi koji naidje nesto dobie , a ostali .....
a znala sam i ja okrenuti ledja kada cujem humanitarna akcija ...zasto ? zato sto znam da necu moci biti da nedam a posle ce meni faliti .
kao sto maida i sabina rece u blizoj okolini uvjek ima ljudi kojima je potrebna pomoc i mislim da imaju i treba da imaju prednost .
Voli me kada to najmanje zasluzujem !!!!
http://de.youtube.com/watch?v=GAB20l0j8 ... re=related

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#12 Post Postao/la Bebana_de »

Ucestvovala sam u mnogim humanitarnim akcijama,,,bezbroj puta sam razocarana,,, [huh.gif]
Naj cesce sam snabdjevala,lijekove i hranu iz ove zemlje da posaljem u svoju,,,
kad sam jednom posla sa konvojom prema granici i kad sam vidjela gde se to istovara,zaplakala sam,,,
rekla sam nikad vise to necu da cinim da bogatim budzovane nase tada siromasne zelje,,,na zalost nisam imala tada Foto aparat ili Kameru da to sve snimim,,,
velikim bolom i uplakanih ociju sam se vracala nazad u Njemacku,,,
Vrlo zalosno,,,, :(
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Zasto su ljudi nehumani????

#14 Post Postao/la beca »

MA DAJTE....ne vjerujete....kako biste vjerovali da vama ne daj Boze zatrebaju, biste li imali obraza misliti na neciju pomoc.....zdravlje je u zivotu najbitnije, kad covjek oboli, nista mu drugo nije vazno, ja sam konkretno napisala u uvodu slucaj i svi znamo da nema manipulacija u vezi sa tim...

treba pomoci, bar najminimalnijim iznosom, koliko se moze, nek od 10 slucajeva pet njih osjeti nasu pomoc, mi smo veliki ljudi....to je moje misljenje, a osjeti ih vise i dodju ta sredstva onome kome trebaju, ja vjerujem u to

Odgovori