Kada će Bosna i Hercegovina u evropsku zajednicu???

Sve o Bosni i Hercegovini

Kada ce BiH u evropsku zajdenicu ???

Uskoro!
1
2%
Uskoro!
1
2%
Za najmanje 5 godina!
9
18%
Za najmanje 5 godina!
9
18%
Nije se nadati!
15
30%
Nije se nadati!
15
30%
 
Ukupno glasova: 50

Poruka
Autor/ica
Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#16 Post Postao/la Tourniquet »

Mogu sam reci.. u Bosni zive pojedinci... ostali prezivljavaju... i to sto oni zive nije zivot.. Stede cijelu godinu da bi otisli na more par dana...
AKo zele auto... zaduze se do guse u kredite i otplacuju dugo vremena.. i onda cekaju dok otplate da bi mogli mal renovirat kucu. i slicno..

A sad sto bi nam evropa donijela to bas ne znam... Da li bi se podigao standard ili bi se sam na raju navalio jos veci teret.. poskupljenja ili nesto slicno...

nisam u evropi i ne znam...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#17 Post Postao/la ra-ja »

ToUrNiQuEt je napisao/la:Mogu sam reci.. u Bosni zive pojedinci... ostali prezivljavaju... i to sto oni zive nije zivot.. Stede cijelu godinu da bi otisli na more par dana...
AKo zele auto... zaduze se do guse u kredite i otplacuju dugo vremena.. i onda cekaju dok otplate da bi mogli mal renovirat kucu. i slicno..

A sad sto bi nam evropa donijela to bas ne znam... Da li bi se podigao standard ili bi se sam na raju navalio jos veci teret.. poskupljenja ili nesto slicno...

nisam u evropi i ne znam...
Znas ToUrNiQuEt,,,ako nista drugo nebih imali bar bih omladina mogla izaci u EVROPU i naci posao ....TRBUHOM ZA KRUHOM........Stvoriti zivot dostojan covjeku...... :biggrin: :biggrin:

Avatar
Tourniquet
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1204
Pridružen/a: 31 Aug 2000 02:00
Lokacija: Cuvaj me Boze, prijatelja, jer se neprijatelja cuvam sam..

#18 Post Postao/la Tourniquet »

Ra-Ja je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:Mogu sam reci.. u Bosni zive pojedinci... ostali prezivljavaju... i to sto oni zive nije zivot.. Stede cijelu godinu da bi otisli na more par dana...
AKo zele auto... zaduze se do guse u kredite i otplacuju dugo vremena.. i onda cekaju dok otplate da bi mogli mal renovirat kucu. i slicno..

A sad sto bi nam evropa donijela to bas ne znam... Da li bi se podigao standard ili bi se sam na raju navalio jos veci teret.. poskupljenja ili nesto slicno...

nisam u evropi i ne znam...
Znas ToUrNiQuEt,,,ako nista drugo nebih imali bar bih omladina mogla izaci u EVROPU i naci posao ....TRBUHOM ZA KRUHOM........Stvoriti zivot dostojan covjeku...... :biggrin: :biggrin:

A mislis da bi tek tako svi mladi koji bi zeljeli otici trazit posao i mogli otici??... sumnjam,,,, mislim da bi onda nestalo drzave Bosne i HErcegovine.. ili BiH postala "staracki dom" jer bi sam penzioneri bili ti koji bi zivjeli u BOsni..

Realnost je takva... Svi zele ici odavde.. i vecina ih i sada odlazi .. a sta bi bilo kad bi imali free prolaz... svi bi otisli..

zato kazem iako bi nekad i usli u EU ... tesko da bi se tek tako moglo dopustit raseljavanje bosanaca i migracija u druge drzave...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#19 Post Postao/la ra-ja »

ToUrNiQuEt je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:
ToUrNiQuEt je napisao/la:Mogu sam reci.. u Bosni zive pojedinci... ostali prezivljavaju... i to sto oni zive nije zivot.. Stede cijelu godinu da bi otisli na more par dana...
AKo zele auto... zaduze se do guse u kredite i otplacuju dugo vremena.. i onda cekaju dok otplate da bi mogli mal renovirat kucu. i slicno..

A sad sto bi nam evropa donijela to bas ne znam... Da li bi se podigao standard ili bi se sam na raju navalio jos veci teret.. poskupljenja ili nesto slicno...

nisam u evropi i ne znam...
Znas ToUrNiQuEt,,,ako nista drugo nebih imali bar bih omladina mogla izaci u EVROPU i naci posao ....TRBUHOM ZA KRUHOM........Stvoriti zivot dostojan covjeku...... :biggrin: :biggrin:

A mislis da bi tek tako svi mladi koji bi zeljeli otici trazit posao i mogli otici??... sumnjam,,,, mislim da bi onda nestalo drzave Bosne i HErcegovine.. ili BiH postala "staracki dom" jer bi sam penzioneri bili ti koji bi zivjeli u BOsni..

Realnost je takva... Svi zele ici odavde.. i vecina ih i sada odlazi .. a sta bi bilo kad bi imali free prolaz... svi bi otisli..

zato kazem iako bi nekad i usli u EU ... tesko da bi se tek tako moglo dopustit raseljavanje bosanaca i migracija u druge drzave...
moram ti reci .....sada kada su neke drzave usle u EU kao naprimjer poljska vidjela sam puno svijeta da je doslo i zaposlilo se po njemackoj ali opet ima onih koji nezele ili nemogu da se zaposle.
Zato mislim da ni EU nema svako sanse da se zaposli. onda mora se vratiti nazad....

MI mozemo ´teoreski pricati u nedogled ali praksa uvijek pokaze drugo....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

#20 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:
moram ti reci .....sada kada su neke drzave usle u EU kao naprimjer poljska vidjela sam puno svijeta da je doslo i zaposlilo se po njemackoj ali opet ima onih koji nezele ili nemogu da se zaposle.
Zato mislim da ni EU nema svako sanse da se zaposli. onda mora se vratiti nazad....

MI mozemo ´teoreski pricati u nedogled ali praksa uvijek pokaze drugo....
Nije stvar u odlasku u druge zemlje, evo , ti si dala primjer Poljske.
A ja æu o Slovaèkoj :) koja je odmah dobila moguænost ulaganja stranog kapitala , izmeðu ostalog Korejska firma auta KIA je tamo otvorila svoju proizvodnju i zaposlila masu ljudi .
Pogledajte ovaj podatak : Cijena sata rata u autoindustriji

- Zapadna Njemaèka: 25,8 eura
- Istoèna Njemaèka: 16,5 eura
- Poljska: 5,4 eura
- Maðarska: 4,7 eura
- Èe¹ka: 4,2 eura
- Slovaèka: 3,3 eura

Slovaèka 2005.
- rast BDP-a
6 posto

- inflacija
2,7 posto

- stopa nezaposlenosti
11,5 posto

- autoindustrija
29 posto izvoza

- zaposlenih u autoindustriji
65.000 ljudi


Obratite zadnji podatak = 65.000 zaposlenih u autoindustriji .

Klikni OVDJE ,........... i uvjeri se :wave:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

ADMIN_BOL-CHAT.DE

#21 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Ra-Ja je napisao/la:@LAFF-e nisam razumjela sta si mislio sa tim reci .....???

Po ovoj temi nemozes upotrebiti niti izreku niti krenuti Ra-Ja...nim stopama.....jer B-H Ra-Ja nemoze pomoci da udje evropsku zajednicu....a jako bih zeljala..... :huh:


A sto se tice izreke ,,,izreka ko izreka ...treba svatiti.... :)
Ako oni nece nama idemo mi njima plavuso ljepotice

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#22 Post Postao/la ra-ja »

hallo...plavi.. LAFF-e

@ LAFF-e ...Ko sad kome treba da ide....ko treba da dodje nama ...pa nece,,,,,,,pa kome mi trebamo da idemo ako oni nece nama.... :) :biggrin:

Znas sta ako nece oni nama nemoraju,,,,a mi ostajemo gdje smo tu smo...hah :chuckel:

pozdrav od plavuse ljepotice.......ali sada sam zelenokosa.... :baa:

Avatar
danjel
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 605
Pridružen/a: 11 Dec 2006 02:00
Lokacija: Bosnia

#24 Post Postao/la danjel »

Ma ljudi nije to do naroda,graðana,oni nisu krivi niza¹ta moraju se snalaziti i boriti kroz ¾ivot na sve naèine...Krivi su politièari jer je njima najbolje ¹to mi ne idemo u EU,jer tada bi izgubili ogromni kapital koji imaju jer su ga stekli zna se kako i kapital koji im i dalje dolazi...A nama je te¹ko promijeniti situaciju,jer stranke koje izaberemo doðu na vlast uzmu ¹to i koliko im treba pa vala i ne moraju vi¹e raditi do kraja ¾ivota...Daleko smo mi od EU kad ni osnovne stvari ne mogu da se rije¹e u BiH..... :-k :-k

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#25 Post Postao/la beca »

ako se uzme obzir da je vijece evrope filter za ulazak u evropsku uniju i uporedi vrijeme desavanja koje je uzrocno posljedicna veza, koliko je bosni trebalo godina i ispunjenih uslova za jedno....tesko da ce uskoro...

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#26 Post Postao/la grga »

NIKAD,Možda jednom kad...neka stara uzrečica...

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#27 Post Postao/la beca »

nikad, mozda ni tad

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#28 Post Postao/la paparaci »

na ovaj nacin nece nikad, a i ne treba tj. nije potrebno. imamo mi evropsku zajednicu u BiH ;) samo da se stoka hoce nagoditi i drzavu da srede kako treba, sta ce nam evropa. imamo mi dovoljno svog duga i belaja, ne treba nam dodatno nista ;) jedino da je uspjeti uci u NATO - savez radi sigurnosti.

Avatar
bosman
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2316
Pridružen/a: 10 Nov 2007 02:00
Lokacija: Germany-München

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#29 Post Postao/la bosman »

Nasa je sreca samo sto smo neko ostrvo sa ostalima u Europi, pa nisam bas siguran da necemo nikad u EU, misli da, mi to htjeli ili ne, cemo mi ipak uci u EU!
Zivot je lijep, cupav i dlakav!

Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Kada će BOSNA i HERCEGOVINA u EVROPSKU ZAJEDNICU???

#30 Post Postao/la indeks »

Mi smo vec u Evropi,oduvijek..............samo im treba da se naviknu na nas [Happy.gif]

Odgovori