Bosanske piramide

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanske Piramide

#151 Post Postao/la sabinax »

I sada da malo progovorim o promociji Visokog kroz atrakciju piramida
Kao prvo svakako jesam za to da se radi na turizmu pa kakva god atrakcija bila u pitanju...a sada dali je promocija prava ili ne...mislim da se na tome treba poraditi
rekose mi da je prosle godine bilo puno vise suvenira koji su se mogli ponjeti iz Visokog i s piramida...ovaj put nismo nasli nista sem ovog po meni kontra produktivnog suvenira...slatkis u kutijci koja podsjeca na piramide a unutra okrugli čokoladni bombon...u svakom slucaju trebalo bi tu promociju dati u ruke nekom vecem strucnjaku u Vispaku
Privitak/ci
Slika0326 [].jpg
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanske Piramide

#152 Post Postao/la sabinax »

ali zato postoje dosjetljivi ljudi koji su se znali snaci [Happy.gif]
prva slika je polazak na Piramidu Mjeseca a druga kako se netko sjetio da otvori mali kafic na samim iskopinama [cool.gif]
Privitak/ci
Slika0312 [].jpg
Slika0318 [].jpg
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanske Piramide

#153 Post Postao/la sabinax »

I moram jos ovo napisati....
Bez obzira bile piramide ili ne svaka cast Samiru Omeragicu na entuzijazmu i na snovima koje ima, koje slijedi i na tome koliko sebe ulaže u sve to
Snove treba slijediti....a oni koji to omalovazavaju mogu biti samo zlonamjernici

PS Im_ex ne zamjeri stogod...ali sve ovo je samo moje objektivno videnje [smile.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
lattemma
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 281
Pridružen/a: 16 Mar 2009 14:53

Re: Bosanske Piramide

#154 Post Postao/la lattemma »

Da mi je vidit sta su iskopali, mogla bi to bit dobro turisticko mjesto kad bbi neko nesto napravio..... [bihbq3.gif]
Thank´s god i´m a women

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Bosanske Piramide

#155 Post Postao/la maida_20 »

sabinaX je napisao/la:I moram jos ovo napisati....
Bez obzira bile piramide ili ne svaka cast Samiru Omeragicu na entuzijazmu i na snovima koje ima, koje slijedi i na tome koliko sebe ulaže u sve to
Snove treba slijediti....a oni koji to omalovazavaju mogu biti samo zlonamjernici

Upravo tako... [evojele9.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Bosanske Piramide

#156 Post Postao/la nnejra »

Nisam bila u Visokom, ali namjeravam otići ovo ljeto pa vam pričam svoje utiske i kažem svoje mišljenje nakon toga. Mada ja želim da to budu piramide, da i mi imamo svoje čudo.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Bosanske Piramide

#157 Post Postao/la im_ex »

sabinaX u Dolini piramida :D

ehh, kad se vec nismo mogle sresti, sto mi je jako, jako zao, da sam bar znala da planiras taj posjet, savjetovala bih ti da ga odlozis za danas. Zasto danas?
Danas je otvaranje Cetvrte arheoloske sezone istrazivanja Bosanske doline piramida.
Prema oficijelnom programu manifestacije, u 8 sati je uprilicena posjeta podzemnom kompleksu tunela "Ravne", da bi u 9 sati pocelo pjesacenje transferzalom bosanskih piramida. U njemu ucestvuju planinari, ribolovci, lovci, zeljeznicari i drugi, a polazak je ispred ulaza u podzemne tunele "Ravne" i ide se preko Bosanske piramide Sunca, piramide Ljubavi, Hrama Zemlje, do Bosanske piramide Mjeseca i KTK parkinga u Prijekom.

Ne cudi me ni malo sto si ostala iznenadjena ulogom vodica kao i nedovoljnim asortimanom suvenira.
Ne cudi me, kao prvo, jer je vas posjet vansezonski i nenajavljen. Kao drugo, obzirom da ste isti dan bili i u Sarajevu, premalo ste vremena imali za Visoko, kako za posjet mjestima gdje se vrse arholoska istrazivanja od strane APBPS, tako i za setnju kroz carsiju gdje biste SIGURNO nasli izobilje suvenira

slika

kao i obavezne pamucne maice sa vec poznatim natpisima i slikama (text ti je poznat, nemoj da ti "kresnem" upaljacem [Happy.gif] ).

"Naglo" ste donijeli odluku da ne osvajate vrh piramide Sunca; steta, na vrhu su ostaci tvrdjave srednjovjekovnog Kraljevskog grada Visoki.
Premalo ste vremena imali za posjet Dolini piramida, znam, obzirom da mi je poznat teren gdje se sve to i sta ima za vidjeti pa i lijepo fotkom zabiljeziti.
Nemoguce se istovremeno naci na dva mjesta, normalno, al, ako znam da je vas posjet bio posjet piramidama, onda mogu reci da je odluka da se "preselite" na piramidu Mjeseca bila pravi potez. Da, tamo se zaista ima vise za vidjeti jer se na istoj intenzivno radilo za razliku od piramide Sunca na kojoj su u vise navrata, zbog Peticija, obustavljani radovi iako se nikad nije kopalo na prostoru koji spada pod Zasticenu zonu.

Piramida Mjeseca jeste pristupacnija, moze se vec lakse "osvojiti", (znam po sebi (sto kaze Merlin u Deset mladja [Happy.gif] ), no, ni to ne cudi, jer, to je stepenasta piramida.

Tvoja fotka, reklama odmorista gdje se napitci hlade u bunaru je Dzevdino vlasnistvo, poznato pod nazivom * Hladovina kod Dzevde* (mal ne postavih jednu fotku odatle, al, polivene su mi nove hlace, vidi se [Happy.gif] ), a da si danas tamo, vidjela bi sta je prava domacinska usluga, vidjela bi sta je bogat asortiman suvenira, vidjela bi strucne vodice, itd. itb.

I nemam na cemu da zamjerim, sto pominjes - otisla si u nevakat, a u carsiju svratila nisi [icon_flower.gif]

ah da, ovo je simpa, gle:

"Planinari iz Osijeka tokom redovnih posjeta raji iz Visokog poznatu sportsku pjesmu iz Hrvatske izmjenili su u stihove koji su se cesto pjevali na visockim sijelima.
«Neka pati koga smeta, Visoko je centar svijeta.
Neka dodju, neka vide, carsiju i piramide.»

:D

Sve u svemu, drago mi je da si bila u Dolini piramida te se nadam da to nece ujedno biti kako prvi tako i posljednji posjet, samo, drugi put, aBd, gledaj da to bude nesto organizovanije, ako nista vise, a ono, da skupa "setamo" :D

aj, daj jos koju fotku
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanske Piramide

#159 Post Postao/la sabinax »

ma bilo je jos slika ali smo mi na slikama pa mi se nije dalo postavljati [cool.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Bosanske Piramide

#160 Post Postao/la sabinax »

IM_ex je napisao/la:I nemam na cemu da zamjerim, sto pominjes - otisla si u nevakat, a u carsiju svratila nisi [icon_flower.gif]

«Neka pati koga smeta, Visoko je centar svijeta.
Neka dodju, neka vide, carsiju i piramide.»

aj, daj jos koju fotku
Svratili smo u carsiju i jeli burek pod pekom ili kako se to vec zove a bogami i pizzu (nisam ja ali sam probala i bila je odlicna) imam i par fotki drvene dzamije koju su kožari izgradili samo za sebe i centra visokog...ali na svima sam ja pa me sram postaviti
evo postavit cu jos par na kojima ja nisam [Happy.gif]

Usput za ovo Visoko je centar svijeta....znate li da je Visoko geografski bio centar ExYuge
Privitak/ci
Slika0308 [].jpg
Slika0305 [].jpg
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Bosanske Piramide

#161 Post Postao/la maida_20 »

evo na ovoj prvoj slici se vidi tamo kao oblik piramide [Happy.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Bosanske Piramide

#162 Post Postao/la paparaci »

u selu do mog ima isto brdasce za koje tvrde da je umjetno. ne znam odkud im ideja tj. odkud je potekla ta misao i navodno da se ispod njega nalazi piramida. bas sam prije godinu - dvije isao sa dva jarana u akciju. ponijeli smo malu lopatu i kramp [Happy.gif]
mi se popeli skroz na vrh i poceli. ja im govorim, nemre ovo ovako bolan. pa koja budala kopa s vrha?!trebali smo sa strane poceti [laugh.gif] ali hajd, nastavimo mi. nakon par centimetara nasli smo neku kost, sta li. jedan od njih je imao vrecicu sa sobom. to smo uzeli kao artefakt [laugh.gif] [eusa_wall.gif] jedan od njih se igrao s tim. kucao od drvo i ono pukne, tako da smo na kraju to bacili. iskopali smo rupu mozda metar dubine i prestali. hajd ko nastavit cemo drugi put. ostavili smo kramp tu u blizini u nekoj manoj rupi. medjutim, sutradan i naredne dane je kisa padala. tako da nismo mogli nastaviti i pustili to nekako kraju. vremenom se prisjecali da bi trebali otici opet i nastaviti malo ili bar da kramp vratimo. ali nikad nista. kad sam bio u februaru, otisao sam sa bratom i njegovim jaranom, koji zivi u neposrednoj blizini tog brdasca i pronasli smo opet rupu, ali krampa nigdje. on nam je pokazivao pri dnu brdasca kako su bageri zapoceli sa otkopavanjem i kako je raja nalazila svasta tu. ali su ti radovi zaustavljeni od strane opstine, jer je drzavna zemlja. i mi smo tom prilikom nasli dio cupa. ponijeli kuci, oprali i ostavili kao uspomenu [Happy.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Bosanske Piramide

#164 Post Postao/la paparaci »

pa sta ja znam. brdasce bas izgleda onako umjetno. meni je bezveze sto je to opstina zaustavila, jer su ljudi o svom trosku to radili. a uopste nisu ugrozavali s tim nikog i nista.

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Bosanske Piramide

#165 Post Postao/la beca »

Meni se nesto nikad nije dalo da odem na mjesto gde se nalaze piramide...bile piramide ili ne, nsto ipak postoji, gledala sam mnogo priloga u vezi sa tim i jasno je da to nije nesto so je prirodno, vec sto je covjekova ruka napravila....ipak, najubjedljivijom mi se cini teorija da je davno, u srednjem vijeku postojao grad Visoki sa svojim utvrdama, i da su one poslije napustene, pa da ovo sto danas zovu piramidama redstavlja ostatke tog srednjovjekovlja....

Odgovori