Da li ste spontani?

Teme koje nisu vezane za druge podforume ...

Da li ste spontani?

Da
12
43%
Da
12
43%
Ne
2
7%
Ne
2
7%
 
Ukupno glasova: 28

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#16 Post Postao/la sabinax »

planiram ono sta treba planirati...npr financijsku konstrukciju...ili sta kuhati sutra ili nesto sto znam da se mora....ili sto ovisi iskljucivo o meni
a sve ostalo radim po osjecaju...i spontano, pogotovo ne volim planirati nesto sta nemam mogucnosti izvrsiti, npr. da planiram da muza posaljem u banku da nesto sreduje i sl. takve stvari su me ranije jako frustrirale...sada se prepustim i uzivam, nek me nosi gdje stigne
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Da li ste spontani?

#17 Post Postao/la beca »

Nekada prije sam sve planirala, od jednog običnog dana, pa cijele sedmice, pa šta bih mogla u toku mjeseca, pa šta bi mi bio cilj za cijelu godinu...

To je sestri i meni ostala navika od tate, jer kad smo bile male ostajale smo jedno vrijeme, same u stanu, a tata nam je kao dao u zadatak da svaki dan sebi pravimo planove, u koliko sati cemo doručkovati, kad gledati tv, kad raditi gimnastiku ( bile smo strasno nemirne, jadan covjek nije znao sta vise raditi sa nama)...

I sve do neki dan sam se vodila u zivotu tim planovima, pa za nepovjerovati je, ali sam subotom i nedjeljom, posto tada imam najvise posla, znala napisati na papir vrijeme i gdje namjeravam stici u koliko sati, koliko se zadrzati i sl. To su svakodnevni planovi, sto se ziovotnih tice, imam trenutno samo jeda, sto prije da diplomiram, a za ostalo nista ne znam, niti zelim da znam, a evo razloga...

Osoba sam koja je uvijek u zivotu znala sta hoce, a sta nece, za sve sam imala plan, za najmanju i najkracu situaciju sam imala u glavi proces njenog ispunjenja...Ali sta se desava, vremenom sam shvatila da postajem razocarana, jer su moji planovi obično bili idealni, a realizacija ni blizu....zašto mi to treba u životu, naravno da ne treba ni srljati u sve, ali ne treba ni planirati na dugo i nasiroko, malo se kome planove realiziraju u cjelosti, a svakome kome je bilo stalo do njih, nece biti jednostavno kad se do kraja ne ispune...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Da li ste spontani?

#18 Post Postao/la Bebana_de »

joj,,,jesam vala bila za vikend spontana,,,, [Happy.gif] ...sama sebe sam iznenadila,,,,
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Da li ste spontani?

#19 Post Postao/la Bebana_de »

A uuuuuu ,,,sama sebe zaprepascujem,,,moracu da se malo smirim nije mi vise 15,,,g,,,, kad bi vam ispricala sta sam juce napravila rekli bi da nisam normalana...luda sam 200 na sat,,, [smile.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Da li ste spontani?

#20 Post Postao/la nella26 »

Ma ja šta god planiram nešto mi ne fercera upo frke tako da više neću ništa da planiram
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Da li ste spontani?

#21 Post Postao/la ra-ja »

Oduvjek bila i ostala spontana....nikada nista unapred nisam planirala.... :!:

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Da li ste spontani?

#22 Post Postao/la nnejra »

Spontana sam u svakodnevnim, malim stvarima. Npr.otići na kfu, kupiti nešto, otići na izlet, na more i sl. Međutim kada se radi o ozbiljnim životnim stvarima , tu obično planiram i razmišljam o opcijama i šta mi koji izbor donosi. U većini slučajeva to se pokazalo kao dobar način koračanja kroz život. Tako sam uspjela ostvariti mnoge svoje profesionalne ciljeve.

Odgovori