Cvijece

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: cvijece

#136 Post Postao/la sabinax »

to je jorgovan maido...i prekrasno mirise, postoji jos i bijeli i tamno ljubicasti...ali mi imamo samo ovaj
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: cvijece

#137 Post Postao/la maida_20 »

sabinaX je napisao/la:to je jorgovan maido...i prekrasno mirise, postoji jos i bijeli i tamno ljubicasti...ali mi imamo samo ovaj

[Happy.gif] imam i ja u dvorištu...ali drugačije malo izgleda...mada sam predpostavljala da je Jorgovan...a predivno miriše uhhh... [inlove.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: cvijece

#138 Post Postao/la Bebana_de »

imam pjesmu za jorgovan,,,

to je bila moja prva pjesma koju sam naucila da odsviram po zelji mog pokojnog Oca

jorgovane cvece plavo ko je tebe pokidao ko ti lomi vite grane kazi meni jorgovane,,,, [muzikafo1.gif] [muzikafo1.gif] [muzikafo1.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: cvijece

#139 Post Postao/la nella26 »

I ove a i prošle godine posadila sam na balkonu (pošto nemam bašte) prkos-prelijepo cvijeće koje svako jutro nove cvjetove pušta a naveče opada i svaki dan novi cvjetovi raznih boja
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re:

#140 Post Postao/la venecija »

kajs je napisao/la:dobro o ljubavi i okusima ne vredi raspravljati, no mlada si zavoljet ces vec :)

vjerovatno zbog toga sto vrijede, ma nema mirisa do mirisa ruze crvene, kod mene se barem nema sa cim mjeriti

:)
[icon_peace.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: cvijece

#142 Post Postao/la andro »

ovo je jedna jako zahvalna biljka... Postojbina ove vrste palme su Meksiko i Gvatemala. U Evropi najbolje uspeva na Mediteranu. Na radost mnogih ova biljka dobro uspeva i u zatvorenom prostoru. Palma u saksiji može da bude smeštena u polusenci, ali ne i u senci. U ovim hladnijim danima treba je zalivati jednom u sedam do 12 dana, najbolje ustajalom vodom. Ukoliko se nalazi u prostoriji sa centralnim grejanjem poželjno je orošavanje listova, takođe ustajalom vodom. Palmi tokom pozne jeseni i zime najviše odgovara temperatura od 10 do 18 stepeni Celzijusa. Prija joj kiselkasto zemljište. U kućnim uslovima obično poraste od 40 santimetara do jednog metra. Može da se dogodi da je napadnu biljne vaši. U tom slučaju treba koristiti proverena sredstva. Biljku na proleće treba prehraniti. U letnjem periodu palma može da bude na otvorenom, na terasi ili u bašti ..teks je sa neta.....ali iz iskustva kažem da je jakoo zahvalna lijepa i dekorativna biljka
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: cvijece

#145 Post Postao/la nnejra »

Afričke ljubičice su jako zahvalne kao balkonsko cvijeće. Cvijetaju cijelo ljeto. Lukovice su i jako zahvalne za područje gdje su velike vrućine,kao stvorene za Mostar.

Odgovori