Naši stari profesori.....

Sta nam donosi buduænost?Da li je to nauka i obrazovanje ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
indeks
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4246
Pridružen/a: 01 Feb 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: naši stari profesori.....

#3 Post Postao/la indeks »

Uh,bilo ih je vise [Happy.gif]
Recimo,nastavnica Olgica(predavala S-H jezik)jako dobra,ko je htio da uci,ali veoma neuroticna,cesto je znala izgubiti zivce,i onda bi po ucionici letile njene olovke,ponekad i naocale,a onda bi da se smiri,stalno popravljala svoju paz frizuru,popraceno trljanjem vrata [Happy.gif]
Nastavnik geografije,Milan-zvani cviko [cool.gif] ,kao globus mu je sluzio spusteni okrugli luster,pokazujuci zamisljene zemlje scapinom,kojim je cesto znao lupiti po glavi one koji nisu bili koncentrisani na casu [laugh.gif]
Nastavnica Munira,predavala fizicki odgoj,i njen veliki svezanj kljuceva,kojim je gadjala neposlusne,velikom preciznoscu [laugh.gif]
Profesor Vasic,rasijan,uvijek u svojim mislima,pisao ljubavne ceduljice svojoj zeni [laugh.gif] ,mogli ste citav cas pricati jednu lekciju,ponavljajuci je non-stop,i dobili bi 5,a isto tako i ispricati citavu knjigu,a njegov bi komentar bio''Slabo,malo,nedovoljno....sjedi,1!'' [laugh.gif]
Profesor matematike,nikad ne bi predavao gradivo,nego...''Ma znate vi to,ucili ste to u osnovnoj skoli,stranica 34,obnovite malo!''i onda bi copajuci nos,prelistavao novine koje smo mu mi kupili,samo da mu odvracamo paznju....prosjek ocjena je bio,otprilike1,75 [laugh.gif]
Ma moglo bi se o ovoj temi pisati mnogo vise,ali eto,osvrt na one kojih sam se sad sjetila [Happy.gif] ..inace,bas lijepa tema [smile.gif]

Avatar
badgirl
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2649
Pridružen/a: 30 Aug 2007 02:00
Lokacija: austrija

Re: naši stari profesori.....

#4 Post Postao/la badgirl »

Par ih se sjecam iz osnovne ...
kao prvo naumpade mi nastavnik Vojin ...covjek kojega su mnoge generacije zapamtile , tuko je djecu sa cim je stigao . Isto je volio djeci nadivati svakojakve nadimke ...mene je jednom prozvao papirojed ...jer sam mu rekla da nemam zvakacu u ustima nego komad papirica [Happy.gif] ...jbg bilo zabranjeno zvakati nacasu ..

a da sjecam se i Radojke iz fizickog kojeg sam plesnula jer me ja uhvatio za guzu ... :twisted:

Karolina iz biologije ..zena imala nezaboravnu figuru ...gore ko bure a dole nogice ko dvije cackalice [icon_help.gif]

umalo ne zaboravih Hasku iz likovnog ...ja se tada tek doselila iz Rijeke u Buzim i ulazi on u ucionicu a na tabli svasta isarano ..izmedju ostalog i I love You ali pogresno napisano [Happy.gif] izveo mene na tablu da napisem pravilno ...kao kad vec pisu nek barem ispravno napisu :D

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: naši stari profesori.....

#6 Post Postao/la sabinax »

Naravno bilo ih je puno....ali recimo neki kojih se sjecamo po nekim ekstremnim komentarima ili postupcima, recimo u osnovnoj su svi bili normalni...ili mi se tada kao djetetu to samo cinilo tako [Happy.gif]

ali u srednjoj je bilo bisera:
-Debela Pepa...profesorica engleskog, bila je toliko debela (vjerojatno neki poremecaj...koji nam je jednom prilikom detaljno ispricala, nesto sa željezom) da bi joj bile taman dvije stolice...cesto je nakon bureka cackala zube sivacom iglom (fuj) a to sto ju je cinilo posebnom je to da je znala zaspati na satu iznad knjige...tad bi neko iz zadnje klupe viknuo BU! i ona bi se trznula i nastavila dalje kao da nista nije bilo..
-prof. Vukonić iz fizike, cesto bi dosla na sat pijana i nije mogla pogoditi kljucem bravu, tad bi to netko umjesto nje morao uciniti
-prof. Vanda...zvali smo je i Vandaluzija iz onog crtica sport Billi, imala je kovrcavu kosu i puno pjega po nosu...ali je bila izvrsna rukometasica...puna energije...kod nje nije bilo Å¡ale
-bio je jos jednan profesor koji je mrzio zene (taj nam nije predavao)...ali bi ponekad znao izletiti na hodnik s ogromnim stapom i zavikati: "Tisina kokoške" [Happy.gif]
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: naši stari profesori.....

#9 Post Postao/la nella26 »

Sjećam se svog profesora historije iz srednje škole koji odmah prozve 10 učenika i svi u isto vrijeme odgovaraju.

Profesor muzičkog iz srednje uvijek oblačio bijele sportske čarape i cipele kažem mu jednom da to ne ide a on odgovara "kupi meni žena crne ali ja zamijenim za bijele" :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: naši stari profesori.....

#10 Post Postao/la Bebana_de »

Naravno da se sjecam svih profa,,,naj luda generacija naj bolji profesori

exstra sam voljela profu iz zemljotresa,, [Happy.gif] Horosovski

kaze on nama otvorite atlas i trazite,,zanimajte se dok se ja ne vratim,,

koji je to lik bio ,,, [icon_peace.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: naši stari profesori.....

#11 Post Postao/la beca »

Profesora historije nikada necu zaboraviti zbog njegove opcepoznate lapsus recenice

vas dva sutite

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Naši stari profesori.....

#15 Post Postao/la beca »

netko je napisao/la:DRAGA MOJA VIDOVITA, ZAISTA SE DIVIM TVOJOJ HRABROSTI A DA NE PRIČAM O INTELIGENCIJI KADA SI SE USUDILA DA IMENUJEŠ I KOMENTARIŠEŠ LIK NAŠEG DRAGOG PROFESORA ,,,,,,,,,,, LEGENDARNOG STENOGRAFA I DAKTILOGRAFA, VRSNOG PEDAGOGA I NADASVE ČOVJEKA KOJI JE IZVEO DESETINE GENERACIJA VRSNIH STRUČNJAKA, ČOVJEKA KOJI BI MI SIGURNO ZAMJERIO ZAŠTO TI SE UOPŠTE OBRAĆAM JER NJEGOV LIK I DJELA KOJA JE OSTAVIO IZA SEBE SAMA ZA SEBE SVE GOVORE.
ZATO TI U SVOJE IME I U IME SVIH ONIH LJUDI KOJI SU PREPOZNALI I ZNALI DA CIJENE NJEGOVO DIJELO IZJAVLJUJEM OPROST!
velika slova su zabranjena [Happy.gif]

Odgovori